Термин Март 2024 – тема 4

  • 52 259
  • 791
# 465
Моя АГ каза ,че и седалищно мога да родя нормално и дори ми го представи много лесно, обаче аз не съм много сигурна!
Така ,че и в България си има лекари за всичко и да факт е че им е по-лесно секциото.
Виж целия пост
# 466
Аз вчера бях на преглед, и в 34 тежи около 2 кг. спрямо вашите, ми се струва малко. Вече е със главичката на долу. АГ каза до 37 да пия лекарствата които приемам и после чакаме да родя.
Виж целия пост
# 467
Нашия в 33 г.с го измериха 2,350кг, но пък върви напред, апаратурата дава отклонение +- 100,200гр.
Не мисля, че е притеснително.
Предвид, че в момента растат и наддават с всяка минута, може за 2-3 дни да изпревари седмиците си.
Виж целия пост
# 468
Минзухарче, остават ми по-малко от 2 седмици. 🫣
С емоциите съм добре. По-ревлива от обикновено, но съм зодия риби, та плачът не ми е чужд 🤪😂
Още не е обзел страха, но вълнението ме друска всеки ден и всяка нощ.

А иначе секциото по желание на майката (моето е такова) пак се пише по медицински причини, като причината се договаря между жената и доктора. 😀
Виж целия пост
# 469
Според апарата като размери си върви от доста време със седмица напред. За упражнения не сме говорили, тя само каза, че вече бебето е голямо и шансовете да се обърне са минимални, обръщането било неприятно и ако случайно съм го усетила да се обръща да пия магнезий и спазмалгон, защото щяло да предизвика контракции.
Аз ще раждам в Бургас, живот и здраве и за там знам, че има само един лекар, който правел външно верзио и то, ако прецени. Следящата ми каза, че седалищно раждане не е нещо невъзможно, но не го препоръчва, защото според нея плюсовете са по-малко от минусите. При такова раждане разкъсванията и шевовете при майката били неизбежни и много повече отколкото едно нормално раждане, айде с времето аз ще се оправя, но имало вероятност и за трайни наранявания при бебето, задушаването му и т.н. Веднъж като ги знам тези неща и дори и лекар да се съгласи да ме изроди, аз няма да спра да го мисля и да се притеснявам дали всичко ще бъде наред, а така със секциото сякаш ще ми е една идея по-спокойно.. 😕 Знам, че и то крие рискове, ама… надявам се всичко да е благополучно.
Виж целия пост
# 470
Според апарата като размери си върви от доста време със седмица напред. За упражнения не сме говорили, тя само каза, че вече бебето е голямо и шансовете да се обърне са минимални, обръщането било неприятно и ако случайно съм го усетила да се обръща да пия магнезий и спазмалгон, защото щяло да предизвика контракции.
Аз ще раждам в Бургас, живот и здраве и за там знам, че има само един лекар, който правел външно верзио и то, ако прецени. Следящата ми каза, че седалищно раждане не е нещо невъзможно, но не го препоръчва, защото според нея плюсовете са по-малко от минусите. При такова раждане разкъсванията и шевовете при майката били неизбежни и много повече отколкото едно нормално раждане, айде с времето аз ще се оправя, но имало вероятност и за трайни наранявания при бебето, задушаването му и т.н. Веднъж като ги знам тези неща и дори и лекар да се съгласи да ме изроди, аз няма да спра да го мисля и да се притеснявам дали всичко ще бъде наред, а така със секциото сякаш ще ми е една идея по-спокойно.. 😕 Знам, че и то крие рискове, ама… надявам се всичко да е благополучно.

Къде и при кой лекар ще раждаш в Бургас? Аз съм с термин 29/02 и ще раждам в Бургасмед при др Ангелова
Виж целия пост
# 471
Sevi На мен не ми е представена така информацията Simple Smile  ,но определено няма да се мъча за седалищно ако не се обърне/не я обърнат беба. Просто много се притеснявам да няма усложнения ,тъй като има пъпна връв около вратлето .
Виж целия пост
# 472
И аз ще съм в Бургасмед при д-р Недялков.
Виж целия пост
# 473
Аз лежах два пъти за задържане през тази бременност и като цяло не е лошо като за болница, но прекаляват с пускането на клинични пътеки, че и после ако могат да те ожулят максимално… Супер! Иначе мен единствено ме притеснява, дали аджаба ще има анестезиолог за епидурална
Виж целия пост
# 474
Привет на всички! Отдавна чета и участвам пасивно в темата, но чак сега успявам да се включа... малко преди финала. Аз съм от Пловдив и съм в края на 34 г.с. с бебенце момче 2.450г. Много се надявам да родя нормално без упойка, но каквото сабя покаже, ако се наложи и секцио ще е. Важното е да сме живи и здрави и аз и бебето. За раждане съм избрала Болница Селена и д-р Магдален Матев.

Относно покупките, ние се възползвахме от коледно-новогодишните оферти и купихме всичко наведнъж, за да не се стресирам в последния момент. Та готови сме с всичко за малкия човек, освен 1 и именно за това се нуждая от вашата помощ.

Има ли майки от Пловдив, които са наясно с педиатрите в р-н "Тракия", "Съдийски"? Търся информация онлайн, но не откривам такава, а не остана време, трябва да избера педиатър за бебчето.  Ще съм много благодарна, ако можете да ми препоръчате някой от личен опит.
Виж целия пост
# 475
Да, постоянната смяна на анестезиолози малко ме тревожи там. И аз лежах 2 пъти за задържане. Ама така и не си взех епикризите, така че не знам по какни пътеки съм била 🤣
Виж целия пост
# 476
И аз съм от Пловдив, в болница Селена, с единствената разлика, че съм при д-р Георгиев.
И ние сме в лудо търсене на педиатър, до момента без резултат.
По повода попитах Георгиев ако не успеем да намерим сега, дали е възможно техни педиатри да ни прегледат детето, отговора беше - да, но естествено се заплаща.
Явно е много сложна процедурата по намирането на педиатър по здравна каса за съжаление🥲
Виж целия пост
# 477
И аз съм от Пловдив, в болница Селена, с единствената разлика, че съм при д-р Георгиев.
И ние сме в лудо търсене на педиатър, до момента без резултат.
По повода попитах Георгиев ако не успеем да намерим сега, дали е възможно техни педиатри да ни прегледат детето, отговора беше - да, но естествено се заплаща.
Явно е много сложна процедурата по намирането на педиатър по здравна каса за съжаление🥲

Да, явно... Дано намерим! Аз доколкото разбрах,  може и при общо практикуващ лекар да се запише, препоръчаха ми Дипчиков и Трифонова в ДиМЕД, но все пак ми се иска да е специалист педиатър.  Особено като ми е първо дете и хич не знам какво и кога трябва да се прави.
Виж целия пост
# 478
И аз ще раждам в Бургасмед секцио. Но мен най- много ме е страх дали ще ми сложат спинална или нещо ще ме врътнат и ще съм с пълна, защото изпитвам ужас и не искам.
Относно покупките всичко е купено и подредено, дори от вчера и багажа за родилното. Честно казано не мога да си представя някой да избира нещата от километричния ми списък и да ми нареди по- добре стаята🤣А и да ви кажа аз ги разопаковах 1-2 дни, после прах и сгъвах дрехи още 2 дни- не е работа за 1-2 часа😂
Виж целия пост
# 479
Въобще не съм си взимала епикризите само знам че при първото раждане в Пловдив в пълмед не съм плащала нито прегледи, нито тонове, нито допълнителен престой. Сега първо лежане за задържане 80лева, второ задържане 220лева🤪ама….
Ако ми се реваншират с анестезиолог ще им простя🤣иначе относно упойката не би трябвало да има такъв казус освен по медицински причини, за тях самите е по-добре да сложат спинална защото тя се слага еднократно и е улеснение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия