Термин Март 2024 – тема 4

  • 52 252
  • 791
# 495
Аз съм в момента в 37 г.с + 5 дни и бях със скъсена шийка от 32 седмица и лежах до  влизането си в 36г.с и тогава спрях всичко. Миналата си бременност бях по същия начин, но родих в 36 +4 дни, а сега още не съм. Много индивидуално е. Една с една бременност няма еднаква Simple Smile. Успех Simple Smile


Някоя мама има ли която да е лежала за задръжки и вече да е в 37 с. и да не е родила.Аз понеже лежах два пъти и си мисля че като вляза в 37 и си спра магнезия ще родя преди термина
Виж целия пост
# 496
И аз лежах за задържане, в момента съм 34 г.с.
От 36 г.с спирам всичко, освен витамините, но по всички показатели събитието ще е по-рано и вероятно ще се наложи секцио, бебето върви 3 седмици напред и на последния преглед беше почти готов да се появи на бял свят🥰🌸
Виж целия пост
# 497
При мен само аспирина ми спряха всичко останало (магнезиев диаспорал, биозин) си пия до датата на секциото. (В 37 г.с съм вмомента).

Да попитам пиете ли още кафе вече като сме толкова напред със седмиците? Аз по 1 кафе с мляко си правя всеки ден, но последните 1-2 седмици го нямам онова желание вече- правя си или го пия цял ден или половината го хвърлям. CoffeeSweat Smile
Виж целия пост
# 498
Аз си правя нескафе с мляко, едно на ден. Бъркам си го като фрапе.
Виж целия пост
# 499
От началото си пия 3в1 не съм голям привърженик на кафето.
Изрично попитах доктора дали да го спирам и той ми каза, че абсолютно няма проблем за 1х дневно, дори и еспресо да пия.
Благодаря за изчерпателната информация относно стволовите клетки, ще помислим още малко над въпроса.
Аз имам друг въпрос - изтръпват ли ви крайниците?
Но не обичайно изтръпване, а такова, че да нямате почти контрол?
От няколко дни ръцете ми изтръпват, дясната чак ми отказва на моменти и изтървам разни неща, нямам сила с тях - никаква, свивам ги с болка?
До момента нямах подуване, но сега виждам осезаемо само на ръцете, дали пък всичко това не се дължи на подуването🤔
Имам време до прегледа и не ми се иска да занимавам доктора с такова нещо, понеже си ме предупреди, че е в реда на нещата да има подуване.
Виж целия пост
# 500
Аз пък умииирам за кафе! 😀 Сутрин задължително пия кафе. А следобед пак много искам. 😀
Да кажем, че има дни, в които пия по две. Капучино, лате... Такива пия. В началото по не пиех. Сега съм 37 седмица 😀
Виж целия пост
# 501
Лежах и аз от 32 до днес вкл вкъщи и веднъж в болница😂 утре влизам в 37, все още си пия магнезия 3*2, само Коринфар спрях вчера, по желание на докито трябваше да е още преди седмица, ама пусти страх 😂
Тапата продължава да ми пада всеки ден по малко, даже днес имаше и малко кръв. Ще видим докога ще избутаме Simple Smile Но! Аз имам 1см разкритие и изгладена шийка от 34та. От утре смятам да започна с подреждането вкъщи, че не се издържа вече!


Кафе и аз пия, въпреки че се бях отвратила, до 5-тия месец с повръщането. Ама го пия цял ден, то с тодлър за гледане няма как друго 😀

Някоя мама има ли която да е лежала за задръжки и вече да е в 37 с. и да не е родила.Аз понеже лежах два пъти и си мисля че като вляза в 37 и си спра магнезия ще родя преди термина
Виж целия пост
# 502
Аз съм с втора бременност, в първата бях два пъти за задържане в 3 и в 5 месец, родих в 37+2.
Сега съм имала и зацапване и контракции и искаха да ме задържат, но вкъщи се справих с необходимите почивка и лекарства в седми месец. Освен това съм с тромбофилия и до скоро пиех аспирин и тези дни в края на 37 (сряда)спирам инжекции и магнезия също. И от там нататък няма клада става дума за задържане, защото ме готвят за естествено и ще си чакам момента просто 😊 След 37 г.с. пълна се смята за абсолютно доносено бебето, много са малко майките, които изкарват до края, до термин. Обикновено пазя и задържат там,където ще бъде секцио.
Виж целия пост
# 503
Да, аз все още съм на 3×1 магнезий. Не пропускам изобщо да го пия, но съм секцио. 😀
Виж целия пост
# 504
На мен също ми спряха само аспирина ,продължавам с магнерота и витамините…. Относно кафето от ден едно до момента 36+2 си пия кафе , по някога и следобед съгрешавам с него ☺
Виж целия пост
# 505
От миналата седмица, с влизането в 36гс, спрях магнезия, другите си ги пия, когато се сетя, че вече много ми омръзнаха 🤣 (елевит, вигантол, б12, желязо).

Стволови няма да съхраняваме. Ако не дай си Боже се случи заболяване, то най-вероятно и евентуалните съхранени биха били увредени..

Изтръпване толкова зловещо нямам, но определено от около 2 седмици като спя ми изтръпват бая ръцете. Краката - ако седя по-дълго; също глезените ми стават като пънчета 🤣
Виж целия пост
# 506
Днес Чучумишев ми измери шийката 2,4 в 33гс. Не ми се казал да лежа или да вардя леглото. Каза да продължа с Утрогестан и магнезий и да го спра на 17ти.
Иначе си имам контракции. И аз влизам във филма да не се роди по рано но ще гледам да съм спокойна.🫠🥲
Виж целия пост
# 507
И аз не мога без кафе. Пия си задължително едно сутрин, пие ми се и следобед, но се въздържам, че бебето започва много да рита... а е силничко Simple Smile
Сега съм в 36+4 и вече тръпна в очакване. Каката се роди в 38+2. Оправям последните неща за да сме готови.
Виж целия пост
# 508
Тези дни даже по 2 кафета пия дневно, по-леки и едното с мляко. Иначе няма шанс да остана будна. Малкият е болен с неспадаща температура от петък вечерта и трябва да оцелея през деня с разпокъсания сън през нощта. Единственото неприятно е, че ми се вдига пулса за кратко.
Когато се сетя взимам витамините и магнезия. Но нямам стягания в момента и съм подкарала през просото леко леко.
Виж целия пост
# 509
Преди по две кафета и аз задължително и пак нямах проблеми със съня.
Иначе с наближаването така съм му отпуснала краят:  шофирам си, хапвам си както преди, вкъщи не се спирам все нещо има за вършене пране, чистене, готвене и не се усещам как стоя права с часове. Само като започне много да мърда се стресирам малко, моля се да си дочака датата- да не я предизвикам нещо допълнително. Sweat Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия