На море в Гърция 2024 - I

  • 67 273
  • 769
# 240
Здравейте, влизам в темата с питане. Иска ни се тази година да идем на море в Гърция, за първи път ще ни е. Ще сме с бебе на 1г и куче и ни се иска да не е прекалено топло и задушно, но и водата да е приятна, не студена. По кое време от годината е подходящо? За момента мислим края на юни, но бих се радвала да споделите лични наблюдения кога е най-подходящо за нас.
Смятаме да е на 3, макс 4 часа от София, но не знаем още къде.
Виж целия пост
# 241
Като писахте за проверки на границата се сетих, че нас редовно ни спират за проверка българските митничари на Кулата (на влизане в Бг от Гърция). Даже вече започнахме на майтап да се обзалагаме дали ще ни спрат на всяко минаване. Никога не са отваряли куфарите, нито са ровили вътре в колата. Обикновено ни карат само да отворим багажника, но се е случвало ако има торбички с покупки от магазин да надничат в тях. Ние обаче цигари и алкохол не носим, с изключение на някоя бутилка рицина, та все ги разочароваме... Simple Smile
Виж целия пост
# 242
"Късметлии" сте. Аз не си спомням при стотици минавания на границата някога изобщо да са искали да отваряме багажник. Но имаме случаи дори паспорти да не проверят.
Виж целия пост
# 243
Абе не знам съмнителни ли им изглеждаме, но доста често ни спират. Това не е на самата граница, където проверяват паспортите, а малко преди казиното. Винаги стоят по няколко човека отвън и оглеждат колите.
Виж целия пост
# 244
Здравейте, влизам в темата с питане. Иска ни се тази година да идем на море в Гърция, за първи път ще ни е. Ще сме с бебе на 1г и куче и ни се иска да не е прекалено топло и задушно, но и водата да е приятна, не студена. По кое време от годината е подходящо? За момента мислим края на юни, но бих се радвала да споделите лични наблюдения кога е най-подходящо за нас.
Смятаме да е на 3, макс 4 часа от София, но не знаем още къде.
[/quote Края на Юни рискувате водата да не е достатъчно топла, по скоро Септември. По- спокойно е водата вече се е затоплила даже и да има лоши дни, неможе да истине толкова бързо. Като място разгледайте Аспровалта, Неа Ираклица, Палио.
Виж целия пост
# 245
Plamena, дали ще е топла водата в края на юни зависи от предишните месеци. Преди 5-6-7 години сме ходили в Неа Перамос и Керамоти за по един уикенд в средата на юни и водата е била учудващо приятна като температура. Последните няколко години обаче си е голям риск с това странно пролетно време.
Виж целия пост
# 246
Смятаме да е на 3, макс 4 часа от София, но не знаем още къде.

най-близкото гръцко море Паралия Офриниу е на 290 км. , а понякога и само на границата се виси с часове , така че поне 5-6 часа път е по реалистично , а при последните студени пролети за по топличка вода е след 20 юни.
Виж целия пост
# 247
calibra1829, на сайта на МВнР можете да прочетете изчерпателна информация за пътуване в Гърция - https://mfa.bg/bg/embassyinfo/greece
По отношение на шофирането - спазвайте правилата и ограниченията (например има забрана за пушене в колата, ако вътре се возят деца), защото глобите са солени и освен глоба в някои случаи свалят и рег. табели на автомобила. На границата може да ви проверят багажа (но не е задължително) само за акцизни стоки - цигари и алкохол - за тях има ограничения в количеството.
Цените в магазините варират от подобни на българските до 2 пъти по-високи в зависимост от продуктите. В таверните принципно е по-скъпо от България (макар и последните години някои цени да се изравняват), но порциите са големи, а храната - качествена. Вече на много места може да се плаща с карта, но все пак си носете и евро в брой.
...На центъра какво има.
За кой център питате Thinking?



Благодаря за отговора, ние като пушачи не пушим в колата (пък какво остава и децата ако са там). Под център и аз не знам какво имам в предвид на всяка обява която видях пише примерно на 10-15 минути от центъра. На нашето черноморие как на центъра има магазини, сергии, бутки и при тях ли е така или там са им заведенията?
Виж целия пост
# 248
Тази информация пускана ли е? Не съм проследила. Някои връзки са доста любопитни.
https://www.ferryhopper.com/en/blog/ferry-news/ferries-from-thessaloniki#cyclades
Виж целия пост
# 249
......
Благодаря за отговора, ние като пушачи не пушим в колата (пък какво остава и децата ако са там). Под център и аз не знам какво имам в предвид на всяка обява която видях пише примерно на 10-15 минути от центъра. На нашето черноморие как на центъра има магазини, сергии, бутки и при тях ли е така или там са им заведенията?
Много зависи кое място ще изберете. Например Вурвуро няма къде да се разхождате ,там са предимно вили и хотелчета и тук-там ресторант. Никити,  Неас Мармарас, Торони и  Сарти са по-големи села и си имат център  където може да се разходите пеша с магазинчета и заведения.
 Добре сте се ориентирали към Ситония. Има доста приятни селца там и плажовете са хубави.
Виж целия пост
# 250
Самолетни билети с Aegean днес и утре - два на цената на един с промоционален код "BEMYPLUSONE".

Периодите, в които трябва да се пътува са  01/04/2024 - 30/04/2024 и 01/06/2024 – 30/06/2024. Важи за вътрешни и международни полети.
Виж целия пост
# 251
......
Благодаря за отговора, ние като пушачи не пушим в колата (пък какво остава и децата ако са там). Под център и аз не знам какво имам в предвид на всяка обява която видях пише примерно на 10-15 минути от центъра. На нашето черноморие как на центъра има магазини, сергии, бутки и при тях ли е така или там са им заведенията?
Много зависи кое място ще изберете. Например Вурвуро няма къде да се разхождате ,там са предимно вили и хотелчета и тук-там ресторант. Никити,  Неас Мармарас, Торони и  Сарти са по-големи села и си имат център  където може да се разходите пеша с магазинчета и заведения.
 Добре сте се ориентирали към Ситония. Има доста приятни селца там и плажовете са хубави.

Благодаря ви много за отговора, искаме да има места за разхождане.
Виж целия пост
# 252
Привет, гръцки пътешественици! Simple Smile
Обмисляме вече почивка в края на юни/началото на юли. Преди 6 години бяхме в северната част на Евия и май дойде време отново да се завърнем там. Знаете ли дали има някакви поражения от миналогодишните септемврийски наводнения в тази част? В последните години имаше доста пожари, предполагам, че ще видим природата малко или много променена. Вече сме с деца на 2 и 7 години и се съобразяваме и с тях, преди много обикаляхме и пътувахме по време на почивките си. Ще се радвам, ако препоръчате място за настаняване в/около Литра Едипсу. Хем хич не ми се иска да се забиваме в града, хем не искам и голямото дете да скучае. По спомен имаше някакъв мини лунапарк в центъра и влакче, което обикаляше. Приемам предложение и за друго място за настаняване с малко поне "живот" в него Simple Smile Ако от мен зависи, бих избрала да сме далеч от цивилизацията, но както казах - с деца е малко по-различно...
Виж целия пост
# 253
Здравейте и от мен! Тази година резервирахме рано рано една вила в Неа Плагия. Вижда ми се хубав плажа, но ще съм благодарна, ако някой сподели скорошни впечатления за селцето. Има ли добри таверни, пекарни, забавления? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 254
Привет, гръцки пътешественици! Simple Smile
Обмисляме вече почивка в края на юни/началото на юли. Преди 6 години бяхме в северната част на Евия и май дойде време отново да се завърнем там. Знаете ли дали има някакви поражения от миналогодишните септемврийски наводнения в тази част? В последните години имаше доста пожари, предполагам, че ще видим природата малко или много променена. Вече сме с деца на 2 и 7 години и се съобразяваме и с тях, преди много обикаляхме и пътувахме по време на почивките си. Ще се радвам, ако препоръчате място за настаняване в/около Литра Едипсу. Хем хич не ми се иска да се забиваме в града, хем не искам и голямото дете да скучае. По спомен имаше някакъв мини лунапарк в центъра и влакче, което обикаляше. Приемам предложение и за друго място за настаняване с малко поне "живот" в него Simple Smile Ако от мен зависи, бих избрала да сме далеч от цивилизацията, но както казах - с деца е малко по-различно...
Били сме тук, по същите причини.
Вижте Evia Studios на Booking.com! https://www.booking.com/Share-sXjbsE
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия