Февруарчета 2024 - Тема 11

  • 48 214
  • 753
# 300
не знам само каква е логитата на през ден като той действа 24ч но аз съм си двата пъти заради тромбофилия и преди и след. Като цяло на всички с секцио трябва да поставят след това със сигурност вече там колко дена не мога да кажа мисля че е минимум 2 дни поне. Ние с тромбофилиите сме по повече
Виж целия пост
# 301
Момичета, които сте минали през секцио, правиха ли ви Клексан няколко дни преди това? Хоспитализираха ме и казаха евентуално, че може седмица по-рано да е секциото от планираното и започнаха да ми поставят Клексан през ден? 🙄

На мен не са ми поставяли Клексан нито с първото секцио, нито сега.

Misha11 действай така, както ти си го усещаш. Но секциото не е по-лесното. Все пак си в коремна операция, в която ти разрязват иншият седем слоя тъкан. Възстановяването после си отнема време.
За вагиналното раждане не се знае, може да имаш супер лекото преживяване. Но си е Божа работа.

Както смяташ, че Ти ще се чувстваш по-спокойна, така роди ❤️
Виж целия пост
# 302
Честито за малкия Велизар! Нека Господ го закриля, а мама бързо да се възстановява! Heart
Виж целия пост
# 303
И аз съм в дилема какво да е раждането, имам добри предпоставки според лекаря за естествено, но ми каза сама да преценя. Доста съм слаба, ханша ми е 90см и то с някое друго кило качено в момента и лекаря “на око” гледайки че китката ми е доста слаба, заключи че ханша следва да е със слаби кости и съответно раждането да е по-лесно.
Дали на някоя са правили конкретни измервания на таза да се види дали е тесен или широк?
Бях на един семинар за бременни, на който даже обясниха, че при жените с широки ханшове обикновено “тапицерията” е в повече и това не значи, че тазът е по-широк, даже напротив, а че има такива уплътнявания и от вътре
Виж целия пост
# 304
Вътрешния таз е от значение, а той няма общо с фигурата на майката. Аз съм била винаги много слаба с малък ханш и талия, но лекаря ми ми каза с първото дете че с този ханш съм била само за раждане. При мен казуса е друг аз също почвам да се чудя тъй като вече втори път лежа за задържане и някак вече се стресирах от целия процес, при мен не беше точно след 2 часа на крака заради окситоцина който ми го вливаха много бавно, а и имах безброй шевове отдолу, така че си беше рязано мъжката. В болницата този път ме сложиха до родилна зала отново и всичките родилки които чувам ме стресират определено, не знам . Знам че са породени деца, знам че от 2см разкритие до родено бебе стигнах за 3 часа, просто много ми действа психически тази обстановка и не знам дали имам психиката вече. Ако беше да знам че до раждането ще си бъда в нас и ще дойда и ще си родя окей, ама сто пъти лежа и чакаме … направо не знам… чак се чудя дали да не си пусна Ася Демирева малко да ме зареди положително , чак не мога да се позная. А и да добавя че първото бебе беше 3850гр 54см, и това се гласи да е толкова в 35+5 е над 3кг по замерванията
Виж целия пост
# 305
За себе си разсъждавам, че ако бях с второ/трето със сигурност щях да искам секцио. Понеже съм с първо ме притеснява факта от рязане на матката, която ще ми трябва живот и здраве за следващи раждания да е без изтънявания, сраствания и тн, които евентуално да мисля после или да са кофти предпоставка за едно или за друго при следващи износвания
Виж целия пост
# 306
Аз съм с първо раждане и избрах секцио без да имам медицински предпоставки за това. И видях, че пише за 7 слоя рязане. При Щарк са само 3 и възстановяването се предполага, че е много бързо. Признавам си, че нямам мотивацията, която се изисква за естествено раждане! Може да ме линчувате. Simple Smile
Освен това около мен има немалко родили и от секцио няма една с усложнения, а от тези, родили естествено, една няма в кондиция. Всички са с проблеми, усложнения или ужасяващи раждания. Това, разбира се, може да е низ от случайности и не ми е фактор при избора, но все пак не е съвсем без значение. Simple Smile
Виж целия пост
# 307
Аз бих се пробвала за естествено, ако имах тази възможност. Уви нашият бебок не желае да се обърне. Благодарна съм все пак, че има вариант в който бебето да се появи на бял свят по доста по-безопасен за него начин.
Но ако не смятате да раждате пак или поне не скоро, секциото също си е оптимален избор, пред варианта да се мъчите N на брой часове с контракции за естествено раждане и накрая пак да Ви срежат 🤷🏼♀
Най-хубав вариант щеше да е баща му да ходи да се мъчи да ражда, уви още не са го измислили 🥲
Виж целия пост
# 308
И аз това съм казвала безброй пъти на мъжа ми, че ако съществуваше свят, в който да избираме кой ще ражда, определено щеше да е той. Човекът чисто и просто е много по-спокоен от мен, но уви.

Както вече съм споменавала, при мен раждането беше предизвикано, продължи 12 часа, но финалът беше позитивен и се възстанових доста бързо. Ако се наложи и този път ще повторя, мен лично ме е страх от секцио. С риск да съм линчувана, всяка дама е чела ползите от естественото раждане и ако мога, бих дала това и на второто си дете.
За щастие медицината е достатъчно напреднала, за да предостави избор секцио или не. Все пак ако някой ме пита, твърдо съм за естественото раждане. 😊
Виж целия пост
# 309
На баща ми като му казах,че ще раждам естествено и той ми каза,че съм била изчезващ вид,стана ми много смешно Grinning Аз съм на 100% за естественото раждане и за кърменето,ако искате ме линчувайте Simple Smile
Виж целия пост
# 310
На мъжО съм му заявила, че щом има мера и за трето дете, отсега да се оглежда за варианти той да го износи и ражда 🤣 Аз после ще го гледам, няма проблем 😄

Момичета, истината е, че няма как да знаем телата и по какъв начин ще се представят. Трябва да вярваме на вътрешното си усещане, защото е много важно да сме спокойни. Това е ключово и за самото раждане и за възстановяването.

Дали оперативно или вагинално няма никакво значение. И го казвам като жена с второ секцио, която си мечтаеше за естествено раждане, ама нейсе 🤷 Просто мен много ме е страх от операции, упойки и т.н.

Моя близка работеше преди в АГ отделение и все ми казва :" Какво се кахъриш? Дали ще се сцепиш отдолу или отгоре няма никакво значение! Все отнякъде трябва да излезе това бебе?" много е цапната в устата, но е права
Виж целия пост
# 311
Аз смятам,че щом има даден избор всяка жена трябва да роди както ще се усеща най-спокойна.Аз съм избрала естествено раждане,защото ме страх от операция,но доста ме е страх и от естественото де!😂
Тоест не знам дали имам правилен ход!Също майката трябва сама да прецени дали иска да кърми,според мен нищо не бива да е на всяка цена!И никой не бива да съди за това,покрай мен имаше много мои приятелки,които направиха изборът да не го правят.Относно да роди мъжът!Моя и сега без да му се налага да ражда е притеснен и все казва,че го е стегнало гърлото и нямаме никакво време!😄
Много е сладък и се вълнува страшно много!
Момичета,от вчера имам много гадни болки в гърба и лявата плешка та чак и ръката ме боли!Вярно,че последно време не се движа много,но…..
Случвало ли Ви се е?
Виж целия пост
# 312
Аз бих се пробвала за естествено, ако имах тази възможност. Уви нашият бебок не желае да се обърне. Благодарна съм все пак, че има вариант в който бебето да се появи на бял свят по доста по-безопасен за него начин.
Но ако не смятате да раждате пак или поне не скоро, секциото също си е оптимален избор, пред варианта да се мъчите N на брой часове с контракции за естествено раждане и накрая пак да Ви срежат 🤷🏼♀
Най-хубав вариант щеше да е баща му да ходи да се мъчи да ражда, уви още не са го измислили 🥲

Мнението ми се припокрива на 90% с твоето, просто защото моето е МОМИЧЕНЦЕ, не момченце 😄

Почвам да си мисля, че секциото не е чак толкова лош вариант като се има в предвид какви ужасяващи истории знам за естествено раждане, в това число за пролапс на ва*ината и какви ли не други бонуси..
Виж целия пост
# 313
Има и много вдъхновяващи истории за естествено раждане,но никой не избира да слуша тях,а всички предпочитат да дъвчат кофти нещата Simple Smile Каквото избереш да слушаш,на такава вълна ще програмираш съзнанието си.Колкото е по-позитивно настроен човек толкова по-хубави неща привлича в живота си.Отказвам да слушам лоши и страшни истории,както за раждането,така и по принцип,аз затова и не слушам новини,където умишлено бълват само гадости.Избирам да вярвам,че нещата ще се наредят за мен по най-добрия начин и всичко ще мине с лекота.
Виж целия пост
# 314
Уви, по стар български обичай, никой не споделя вдъхновяващите истории за раждане, а само ужасните 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия