Бързи здравословни въпроси и отговори – 44

  • 37 086
  • 744
# 120
Здравейте! 
Случвало ли се е на някой съвсем да спре лекарства си за хипертония, приемани дълги години?
Виж целия пост
# 121
На своя глава ли? Изобщо не е препоръчително.
Или имате предвид хипертонията да се е "излекувала"?
Виж целия пост
# 122
Здравейте! 
Случвало ли се е на някой съвсем да спре лекарства си за хипертония, приемани дълги години?
От лекар знам, че не е препоръчително рязкото спиране на лекарствата.   Най добре  е да се направи консултация с кардиолог. С хипертонията шега не бива.
Виж целия пост
# 123
Не, не на своя глава, разбира се.
Хипертоник съм от дълги години, на терапия, като от половин година започнах да повишавам кръвното. Кардиоложката ми смени някои лекарства, други увеличи, на метода проба-грешка, но пак поддържах високи стойности. Нямам проблеми със сърцето, имам метаболитен синдром и ИР, което е причина за кръвното ми според нея. От 3 седмици рязко спрях плоовете и сладкото, които консумирах постоянно и в огромни количества, започнах да се храня само 3 пъти на ден, зелени салати и месо, яйца и риба, и кръвното започна да пада. На първата седмица ми махна едното лекарство, на втората ми намали дозировката на другото лекарство напловина, но кръвното ми отново е 90/60. Днес ще ходя отново при кардиоложката да видя какво още ще намали или спре.

Затова питах, дали има някой, който е спрял изцяло лекарствата си за кръвно след като вече е нормално. Чувала съм, че лекарствата за кръвно не се спират, но с кръвно 90/60 не се чувствам добре.
Виж целия пост
# 124
Аз поне не съм чувала за изцяло спиране, при промяна начина на живот, хранене или друго, да може да се получи така като при вас промяна, но не мисля, че сте се излекували напълно, може да не съм права разбира се.
Майка ми е хипертоник от години, преди време за друг проблем започна да пие някакъв чай в по-големи количества и лятото беше и започна да й пада доста кръвното, та така й спряха едно хапче, намалиха друго, но след време започна пак да се повишава и се наложи да връща обратно.

Виж целия пост
# 125
Не съм чувала и аз.
Иначе браво, че не го вдигате вече.
Бихте ли споделили след прегледа при кардиолог как е подходил? Може и на лични.
Виж целия пост
# 126
Похвално е, че сте успели да овладеете хипертонията и да я държите под контрол. Но може  би ще е добре да видите дали ще продължавате да държите тези стойности в още по-дълъг период. Майка ми е от дълги години хипертоник и държи кръвното под контрол с лекарства, но има периоди, в които започва да вдигна кръвно. Но при нея нервното напрежение много влияе на кръвното.
Виж целия пост
# 127
Не, не на своя глава, разбира се.
Хипертоник съм от дълги години, на терапия, като от половин година започнах да повишавам кръвното. Кардиоложката ми смени някои лекарства, други увеличи, на метода проба-грешка, но пак поддържах високи стойности. Нямам проблеми със сърцето, имам метаболитен синдром и ИР, което е причина за кръвното ми според нея. От 3 седмици рязко спрях плоовете и сладкото, които консумирах постоянно и в огромни количества, започнах да се храня само 3 пъти на ден, зелени салати и месо, яйца и риба, и кръвното започна да пада. На първата седмица ми махна едното лекарство, на втората ми намали дозировката на другото лекарство напловина, но кръвното ми отново е 90/60. Днес ще ходя отново при кардиоложката да видя какво още ще намали или спре.

Затова питах, дали има някой, който е спрял изцяло лекарствата си за кръвно след като вече е нормално. Чувала съм, че лекарствата за кръвно не се спират, но с кръвно 90/60 не се чувствам добре.
Не е невъзможно, макар че особено за бетаблокери доста лекари заявяват че са доживотни и не се спират. Но пък аз от такъв лекар същото чух и за статините, при това на пациентка с холестероли под долна граница, та разбираемо да съм скептична и за другото...
Но няма логика нещо което сваля кръвното прекалено, да продължава да се взема. Из разни чуждестранни групи точно във връзка с ИР и сходни проблеми съм срещала хора да пишат че вече не вземат никакви такива лекарства защото не им трябват.
Имай предвид и че щом от скоро си орязала въглехидратите, отначало има едно доста рязко отводняване, което не продължава все така след като се адаптираш. Няколко седмици ми се вижда скоро да съдиш дали все така ще е, обсъдете го и това с лекаря и ще иска наблюдаване със сигурност.
Виж целия пост
# 128
Да, баща ми. Беше ги пил около 28-30 години. Вече няма нужда от тях. Сега е на 71. Не е променял нищо. По мое виждане не се храни здравословно и не се движи достатъчно. През всичките тези години не пожела да потърси и отстрани причината. Но той сляпо се доверява на лекарите и пие всичко, което някой му изпише. Sad
Виж целия пост
# 129
Да, съпругът ми имаше период на високо кръвно. Точно преди да му установят метаболитен синдром и ИР. Беше на лекарства (за кръвното) около 6 месеца. След спирането им, кръвното се запазва в нормални граници, но вече приема и хапчета за контрол на ИР.
Виж целия пост
# 130
Моля за съвети как да намаля лошия холестерол? Боря се с ИР, гликирания хемоглобин ми е 5,1. Не съм на кето, но съм намалила въглехидратите и пакетирани. Започнах редовно упражнения, 70кг съм на 1.6 височина. Щитовидната ми е ок, витамините също.
Виж целия пост
# 131
Нищо му няма на холестерола. Триглицеридите са ти ниски, това е много важно и хубаво.
Оправи инсулина.
Виж целия пост
# 132
Здравейте!
Има ли значение кога ще се приема вигантол?
Сутрин или вечер е по добре?
Виж целия пост
# 133
Аз знам, че трябва да е далече от други витамини/ добавки и да се приема с нещо мазно за по- добро усвояване (зехтин)
Виж целия пост
# 134
Здравейте!
Има ли значение кога ще се приема вигантол?
Сутрин или вечер е по добре?

Приема се по време на хранене, защото е мастно усвоим. Относно по кое време на деня, ако не вземаш други лекарства, добавки сутрин по-добре сутрин. Аз съм го вземала вечер с вечерята, но казват, че пречел за синтезиране на мелатонин и може да попречи на спането, въпреки, че аз не съм забелязала такъв проблем
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия