Градинарство - моето хоби 34

  • 46 273
  • 897
# 255
Driada, ето какво представляват декоративните треви:
https://www.gardenplants-bg.com/dekorativni-trevi.html
Виж целия пост
# 256
Аха, разбрах …. От показаните имам хойхера,  фестука. Не ме впечатлиха особено, опитах да ги гледам в алпинеума, но може би мястото не им хареса. Миналата година си взех и синеока трева , която не е вечнозелена и цъфти пролетта.   Сега ще я видим дали пак ще тръгне.
Виж целия пост
# 257
В този сайт  и Армерията и Хойхерата  са причислени към декоративните треви , но , според мен ,мястото им не е там .
Тези ,ниските  треви ,стоят добре само когато са повечко от един вид ,в група .

 Продължавам да мисля за Стипа ,особено в комбинация с Бреза ,обаче едното иска вода ,другото -не и как ги комбинирват така ,незнам .

  
Виж целия пост
# 258
Тия момини сълзи са като троскот.
Виж целия пост
# 259
Включвам се с въпрос.
Взехме си тревна смеска за двора.Първо минахме с фреза, наторихме, нахвърляхме семената и валирахме. Обаче семенцата седят отгоре и се виждат.Така ли трябва да е или да ги позаровим с търмък и пак да валираме?
Виж целия пост
# 260
Искам да си направя около пътеките и около една площадка вечно зелено да е. Мислих, да е нещо като чемшир (една позната ми каза, че чемшира е доста капризен, никога не съм имала и не знам дали наистина е така). Да е ниско, да не е капризно. Да издържа на морският климат и вятър. Какво може да ме посъветвате да потърся?
И моето мнение е, че чемшира е капризен.
Не знам на морския климат в съчетание с вятър как ще се чувстват, но може да опитате с няколко вида растения и да  видите как ще им се отрази мястото през различните сезони.
За слънчево изложение предлагам: от цветята - Иберис, Топ карамфил - вечнозелени, бонус е, че има цвят през пролетта, също Рожец, Заешко уше, градински карамфил- с малко грижи - много радост. От храстовидните - Розмарин,но трябва да го постригате редовно така, че да не става висок храст.
За сянка и полусянка: Голяма винка,/Зимзелен ( Сорт:  Variegata), Фортунов чашкодрян ( Euonymus fortunei sorts) -  толерират кастрене, когато и колкото искате. Микрофила зелена(  Еuonymus Japonicus Microphyllus) - бавно растящо храстче.
За сянка: Пахисандра (Pachysandra terminalis), Здравец
Повечето от изброените отглеждам в моята градина, някои съм виждала в градината на наши приятели, които живеят на Южното Черноморие.
Виж целия пост
# 261
Какво ви е мнението и ползвате ли листосъбирач? Сега има в Лидъл и много се замислих,  че тези листа нямат събиране.
Виж целия пост
# 262
Какво ви е мнението и ползвате ли листосъбирач? Сега има в Лидъл и много се замислих,  че тези листа нямат събиране.

Ние имаме , но не ползваме . С гребло минаваме на всякъде . и после горим .
Виж целия пост
# 263
Alica, защо горите? Ако наесен се закопаят в зеленчуковата градина, напролет са се превърнали в чудесен компост.
Виж целия пост
# 264
Беки 81 , мисля, че трябва да насипете семената с пясък хубавичко , но не прекалено, за да не се виждат. Птичките могат да ги отмъкнат.
Виж целия пост
# 265
Alica, защо горите? Ако наесен се закопаят в зеленчуковата градина, напролет са се превърнали в чудесен компост.

Защото ореховите листа не гният и за това горим или в чували и в контейнера .
Виж целия пост
# 266
Включвам се с въпрос.
Взехме си тревна смеска за двора.Първо минахме с фреза, наторихме, нахвърляхме семената и валирахме. Обаче семенцата седят отгоре и се виждат.Така ли трябва да е или да ги позаровим с търмък и пак да валираме?
Мисля, че трябва да са завити или поне по-голямата част. Опитайте с малко пясък,  смесен с почва да му хвърлите отгоре , ако считате  , че голяма част от семената не са покрити.
Преди 3 години и ние за първи път  сяхме трева. Спомням си, че хвърлихме два пъти повече семена отколкото беше нормата , пръскахме за мравки, торихме, но не валирахме. Резултатът беше добър , и сега всяка пролет пак подсяваме с малко семена , примесени с пясък, като преди това а грапим с обикновено гребло и торим поне 3 пъти годишно .
Виж целия пост
# 267
Хвърлете малко пръс да покрие семената или отъпчете  и напръскайте за мравки , че ще го отнесат и поливайте .
Виж целия пост
# 268
Какво ви е мнението и ползвате ли листосъбирач? Сега има в Лидъл и много се замислих,  че тези листа нямат събиране.
Е удобни са, прахосмукачка, обаче я носиш на ръка както си е натоварена и премяташ кабел навсякъде. На мен ми е по-удобно да събера на купчинка и после в кошницата.
Виж целия пост
# 269
Кой кристалон е за цъфтеж при цветята?  Жълтият разбрах, че е начален за корени. Кой да купя, че да цъфтят повече цветята.
Миналата година взимах тор на Лактофол и някакво бяло шише от Кауфланд, но не забелязах някакъв ефект.
Тази година май искам да пробвам и кристалоните
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия