Боя за коса - Blond53 - Клуб на блондинките

  • 44 952
  • 779
# 240



Как да се справя с това недоразумение, причинено от фризьор🥲
Виж целия пост
# 241
Здравейте, имам много побеляла коса, отпред и на слепоочията. За да прикрия дълги години се боядисвам руса. Но вече косата ми много изтъня и разреди. Искам да намаля боядисването. Дали ще е добре да правя руси кичури, как ли ще изглежда на толкова побеляла коса? Другият вариант е по светла и пепелява да направя, но пак ще трябва да боядисвам корени. Има ли някаква по щадяща руса боя, която да  прикрие бялото, но и да няма толкова рязка граница като израства корена? Благодаря! Като сложа тониращ балсам, дължината става добре, но светлите корени стават ярко блестящо бели.
Виж целия пост
# 242
С кой номер боя се боядисваш?
Пробвай с безамонячна.

Аз се подстригах до раменете и пак завивам към 10ките. Ще се покажа тия дни.
Виж целия пост
# 243
Смесвам обикновено 9.1 и 8.0. Някой може ли да препоръча безамонячна боя.
Виж целия пост
# 244
Абсурд на кичури, става точно прошарена и състарява. Според мен си продължавай със същата комбинация, но разреждай боядисванията - поне през месец.
От личен опит го казвам. Откак се помня, съм на кичури. Като побеля отпред и отгоре, доста рано стана това, минах изцяло на русо... С кичурите не ставаше. Не се боядисвам всеки месец, моята тайна е в спрейовете за корени Wink
Доста успешно прикриват, даже хората се чудят, като кажа, че съм доста побеляла. Simple Smile Те си мислят, че това си е моят цвят. Откакто открих този трик, се родих Simple Smile
Преди или трябваше да се мажа на 20 дена, или да ходя с прошарени, сиво-бели корени.
Виж целия пост
# 245
Безамонячните бои не са решение. По-скоро малко грижа за скалпа вкарайте. Някой серум с DHT блокер защото това разреждане на косата по слепоочията и отгоре е точно от проклетия тестостерон.Опитайте се да върнете косата ако не в старото състояние поне в близко до него. Възможно е и аз лично го доказах последната година и половина. ЕГН-то не е причина да нямаме хубава коса.
Виж целия пост
# 246
А директните пигменти върху побеляла коса, вместо боя, дали няма да намалят увреждането? За колко измивания се отмиват?
Виж целия пост
# 247
Здравейте, моля за съвет!
Вече 10 години съм на кичури, но последния път фризьорката ме матира с нещо уж златисто и сега косата ми е неопределен цвят, с израснал корен, кичури може да се каже, че няма. Основната ми доколкото мога да определя е 6-7, но с доста бели коси отпред и по слепоочията. Косата ми трудно подлежи на обработка, харесвам студените цветове, не харесвам бежово-златисто, и за да се получи цветът, който искам седя 2-3 пъти под каската и още малко след това и пак трудно се получава.
Колебая се дали да продължа с кичурите или да се боядисам цялата, но след смяна на фризьорката. От гледна точка на финансите ми се иска да се боясисам сама вкъщи, но въобще не знам дали ще се справя, и от към техника на нанасяне на боята, дали ще оцеля цвета и какво точно трябва да купя.
Това ми харесва:


според мен си е възможно - ще е трудно и бавно, но забавно Simple Smile
Виж целия пост
# 248
aDream, кой спрей за корени ползваш?
Аз записах час за кичури при нова фризьорка, но имаше час чак за 29-ти. Ще покажа после как се е получило.
Виж целия пост
# 249
Някой скоро преминавал ли е от златисто русо на светло кестеняво (леден нюанс) и доволни ли сте от резултата? Ползвам разни лилави шампоани, но пак ми жълтее косата. Та ако е светло кестенява в студената гама може би ще постигна желания пепеляв нюанс....
Виж целия пост
# 250
aDream, кой спрей за корени ползваш?
Аз записах час за кичури при нова фризьорка, но имаше час чак за 29-ти. Ще покажа после как се е получило.
Доста спрейове съм пробвала, но най-доволна останах от Лореал, защото имат богата гама от цветове Simple Smile
Докато на другите са доста по-малко и русите са все едни тъмни такива, направо кестеняви.
Виж целия пост
# 251
Някой скоро преминавал ли е от златисто русо на светло кестеняво (леден нюанс) и доволни ли сте от резултата? Ползвам разни лилави шампоани, но пак ми жълтее косата. Та ако е светло кестенява в студената гама може би ще постигна желания пепеляв нюанс....
Моята коса винаги жълтее. Евентуално, ако отида при колорита и се изръся 150 лв, може и да стане.
Виж целия пост
# 252
Някой скоро преминавал ли е от златисто русо на светло кестеняво (леден нюанс) и доволни ли сте от резултата? Ползвам разни лилави шампоани, но пак ми жълтее косата. Та ако е светло кестенява в студената гама може би ще постигна желания пепеляв нюанс....
Моята коса винаги жълтее. Евентуално, ако отида при колорита и се изръся 150 лв, може и да стане.
Да, и аз толкова се изръсих последния път, но ефектът беше краткотраен и не мога всеки месец да отделям такава сума, пък и осъзнавам, че даже не ми и отива, понеже съм с по-матова кожа
Виж целия пост
# 253
Ами тогава пробвай 7.1 или 8.1....
Виж целия пост
# 254
Аз се правя с 7.1 на пермесе нищо пепеляво не се получава няколко поста назад съм пуснала снимки.Естествения ми цвят е светлокестеняв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия