Любители на котки - Тема 192

  • 34 982
  • 770
# 285
Наруто също яде РК, но виждам, че тук не сте й почитатели. А мои познати, които купуват насипна храна или най-нисък клас, като им кажа, че с РК храня котката ми казват "О, ти скъпа храна купуваш" Grinning Може ли да ми кажете коя марка се води висок клас и е качествена? И евентуално, ако сте запознати, дали става за котки с уринарни проблеми? И за тоалетните постелки да попитам, тази соевата ли беше като пелети дето е? Тя става ли на хубави топки като бентонита?
Виж целия пост
# 286
Наруто също яде РК, но виждам, че тук не сте й почитатели. А мои познати, които купуват насипна храна или най-нисък клас, като им кажа, че с РК храня котката ми казват "О, ти скъпа храна купуваш" Grinning Може ли да ми кажете коя марка се води висок клас и е качествена? И евентуално, ако сте запознати, дали става за котки с уринарни проблеми? И за тоалетните постелки да попитам, тази соевата ли беше като пелети дето е? Тя става ли на хубави топки като бентонита?
И аз си мислех, че е хубава като бях невежа😃 То е достатъчно да сравниш състава. По-горе ми казаха, че съм се насочила към добра храна. Соевата тоалетна, която аз взех е тази Слепва всичко много добре и не се мърля цялата. Изхвърлям в wc. И най-важното по лапите няма нищо. Иначе и се навираше и бентонит и чат-пат и друго😀 Честно казано лично за мен по-високата цена е оправдана. Определено ще изкара повече време с нея, по-чисто е вкъщи и самото коте е по-чисто с нея.
Виж целия пост
# 287
Соевата е като пелетите и принципът е еднакъв - разпада се, а не става на топки. Затова ние минахме на тоалетна с решетка, която задържа неотработеното и пропуска към тавичка разпрашеното. Но какъв е смисълът да се купува соева тоалетна, която е в пъти по-скъпа от пелетите. Да, ароматизирани са някои от предлаганите, но за животните надали ароматизирането е особен позитив.
Виж целия пост
# 288
Това може да е полезно някому, докато още плащам абонамент към Which? - тестват и оценяват по ранг всякакви неща, от детски столчета през наденици до мобилни оператори. Не всички марки ще ги има в България, но все пак.
Моята храна е доста надолу, но котките не се оплакват и им се отразява добре, така че не планирам да я сменям за момента; в други класации е доста по-нагоре.
Проучването е направено сред 3500 собственици на котки, т.е. не е непременно супер обективно. Картинките са линк към по-големи.



Виж целия пост
# 289
Шарлот, соевата слепва на топки. Не са стегнати като при ситния бентонит, но става да се вадят с лопатката. Не се разпрашава като пелетите. Затова и ми се запушваше тоалетната. Като пусна някоя огромна буца, минават часове преди да се разтвори и да отиде в канализацията. Освен цената, и това ме накара да се откажа от нея, защото пак събирах всичко в торбичка. Wink
Виж целия пост
# 290
Цената често не е определяща за качеството и хранителната стойност...Роял Канин са много рекламирани по ветеринарните клиники и мисля, че всичко е маркетинг, НО лечебните им серии са наистина добри, както и на Хилс.
За кучетата ми, например, купувам храна, която по състав отговаря на високия клас гранули, но е на половин цена. Сравняване и четене му е майката явно...
Котката на приятелка пие вода само от чаша. Прозрачна. Ако й сложиш вода в керамична, не пие. Go figure it Joy
И от леген пие, разбира се, това е класика, в банята всичко е по-сладко.
Виж целия пост
# 291
Шарлот, бъркаш се, соевата става на топки. На мен никога не ми се е запушвала тоалетната, а чистя четири тоалетни наведнъж и хвърлям. Въпреки цената, аз смятам, че е най-икономичната, която съм ползвала.
Виж целия пост
# 292
Простете за заблудата - бях купувала една (помня, че соева, с активен въглен). Беше като тънки пръчици в сив цвят. Мисля, че я бях поръчала онлайн. Чудесна беше - разпрашаваше се и беше на принципа на пелетите с лек аромат на кайсия...После я търсих и не я намерих. Не помня марката.
Виж целия пост
# 293
Подписвам се под  поста на Ну Заяц.
Става на топки, сега като е по голяма топката не минава с едно пускане на водата, но докато занеса тоалетната до мястото и и се върна пускам пак и всичко заминава.
Ползвам тази

Вече я има и в Кауфланд, често я намалят. В Метро също съм я уцелвала на 10 лв.
Виж целия пост
# 294
И Тути е със соева,икономична е  не запушва wc.
Виж целия пост
# 295
Аз купувах тази Tofu, Теодор отказа да стъпи в нея и се наложи около 16 часа да не ходи по нужда докато сваря да си купя ситния бентонит на който си ползва.
Тази не я изхвърлих а слагах по малко към бентонита, ами определено не видях разлика в разнасянето около тоалетната.
Виж целия пост
# 296
Е, разнасяне има. Кога повече, кога по малко. То рови като багер.
Виж целия пост
# 297
Простете за заблудата - бях купувала една (помня, че соева, с активен въглен). Беше като тънки пръчици в сив цвят. Мисля, че я бях поръчала онлайн. Чудесна беше - разпрашаваше се и беше на принципа на пелетите с лек аромат на кайсия...После я търсих и не я намерих. Не помня марката.
Да не е била тази:

От нея има и с аромат на праскова
Виж целия пост
# 298
Да не е била тази:

От нея има и с аромат на праскова
[/quote]

Същата!
Виж целия пост
# 299
Ние бяхме купили същата, но с аромат на кокос. И точно тогава се появи уринарния проблем на Наруто. Аз си внуших, че не е харесал тоалетната и за това се е разболял Grinning Естествено, не беше това причината, защото това запушване не е станало от днес за утре. Но не посмях повече да му слагам такава. Е, не я изхвърлихме. И ние като Flash, я слагахме малко по малко към бентонита и съответно не можах да разбера дали е по-хубава или не. Имаше някаква много особена миризма сутрин като вляза в стаята преди да отворя да проветря и си мислех, че самата тоалетна така мирише, но се оказа, че проблемът е по-скоро от новата храна. И сега не знам дали пак да пробваме с такава постелка или не. Но определено бих предпочела такава, която става на хубави топки, понеже тоалетната няма решетка и иначе е много трудно почистването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия