“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №5

  • 52 537
  • 767
# 405
Е, все пак това е личното ми предположение, може да не съм права.

А и да наречеш “Под прикритие“ “труп“....все пак това е сериал, на който през 2011 година БНТ продаде правата за разпространение на първи сезон, на световния филмов дистрибутор „Ню Филмс Интернешънъл“, и се излъчи в САЩ.
След това мисля от телевизията обявиха че са сключили сделки за излъчването на сериала в Китай, Виетнам, цяла Латинска Америка, Германия, Полша, Турция, и още страни мисля имаше.
“Под прикритие“ е класика, да не говорим, че сюжетът му няма нищо общо с този на “Вина“, всеки е по своему очарователен.

Дори и да не е жив Джаро, има достатъчно други нишки, които да вплетат в една основна - организираната престъпност у нас. Материал бол, че и реални примери имат ако решат да използват.
Виж целия пост
# 406
Трябва отново да изгледам Под прикритие, да си припомня.
Защо претоплят любими, но стари манджи?
Нищо повече няма да е същото.
Минало-бешело.
Също като при Филип и Марта.
Нали говорихме, че и 2ят сезон на Вина бе излишен?! Сега пък трети🙄 Не ме вълнува какво ще се случва с внуците на Зоя и Пелагия, честно.
За да излезе от положение, Филип трябва да постъпи мъжки - маха анкерпласта от раз, разделя се с Марта, но не изоставя детето. Защо си мисля, че още бая време ще си носи лепенката обаче, ако беше мъжкар, щеше вече да си е проличало.
Хубава идея за признанието, но ще цитирам любимия Вучков и Минута е много : АМИ СЕГА?!?🙈
Тамън мат’рял за 2ри сезон имат и стига толкова.
В Черешката Филип ми се стори….как беше?…лемав😅?! Или по-скоро флегматичен. Във Вина ми е същия едно към едно. Темперамент колкото на заспал градински охлюв, съжалявам. Какви борби, какви анкерпласти, какви пет лева?!
А Джаро пък да възкръсват съвсем🙃
Добре, че се задава 29/02 по Нова…
Виж целия пост
# 407
Аз се надявам и Вина да продадат, има толкова красиви кадри и историята не е лоша. Заслужават си да изкарат прилични пари от него. Да е стимул и за другите да правят такива.
Виж целия пост
# 408
Защото са успешни в бизнес отношение. За "Вина" май Ваня Николова още преди седмица-две бе споменала, че нняма да има трети сезон.
---
Директорът на Българската национална телевизия (БНТ) Емил Кошлуков обяви, че е сключена сделка и с HBO и епизодите ще бъдат качени и в стрийминг платформата HBO Max.
Новият сезон ще има нов главен герой, а в ролята ще влезе добре познатият Юлиан Вергов.
Действието в новия сезон се развива години по-късно, обясни сценаристката Ваня Николова.Сюжетната линия в шестия сезон на "Под прикритие" ще се движи преди и след събитията от оригиналната поредица.От една страна, ще видим подземния свят в съвременни времена със набора от престъпления, които се случват под повърхността сега. А от друга, в отделни моменти ще се пренасяме към миналото, където отново ще се срещнем с Джаро.
Виж целия пост
# 409
E, то в идеята на Марта имаше много повече от един прост гроздобер. Това си е маркетинг. Хората, които се записват за това преживяване, ще научат за избата, ще разправят на приятели, ще си купят после виното, щото "това грозде аз съм го брал/а". Осигуряваш си клиенти предварително, много си е хитро даже.

Иначе не знам как ще завършат адекватно сериала с този бавно развиващ се сюжет към момента. Почти преполовихме сезона, а имаме да покриваме още:

- изборите и Бончев
- какво ще стане с бременността на Марта
- как ще изградят наново имиджа на Филип като позитивен герой, че и сега не е оптимален, а ако зареже прясно изгубилата си дете жена, ептен.
- Харизанов и заводът за горене на отпадъци
- Конкуренцията между Алени хълмове и Маркова изба, неизбежното преместване на Елина обратно при вторите.
- Каква е семейната тайна между Дария и Бончеви/Янг?
- Ще излезе ли винарната на печалба и как?
- Отношенията между Зоя, Филип и Елина, надали това ще ѝ е последният път, в който ще видим Зоя.
- и др., вероятно пропускам нещо.

Не съм напълно сигурна как могат да използват останалите епизоди, за да приключат сюжетните линии добре, вместо да ги претупат.
Виж целия пост
# 410
Преполовихме ли го? Някъде четох че имало 24 епизода за двата сезона, а в първия бяха 10. Значи вероятно ще са 14 епизода.
Виж целия пост
# 411
Това са общо 24. Не е така първият сезон бяха 12 епизода и този ще си бъдат толкова.
Виж целия пост
# 412
Това са общо 24. Не е така първият сезон бяха 12 епизода и този ще си бъдат толкова.

Да, точно, ние сега чакаме шести епизод, та след него официално ще сме преполовили. А изброих осем големи сюжетни линии, които не виждам как ще затворят в оставащите шест. Или ще ги претупат, или все пак ще получат потвърждение за трети сезон.
Виж целия пост
# 413
бременноста на Марта може да се развие и в половин серия, ако установят че детето е от друг, или ако абортира.
-Не мисля, че имат идея да градят имидж на Филип като позитивен герой. той и първият сезон не беше позитивен типаж, та не си представям за какъв чорт ще му сменят имиджа.
-Семейната тайна Дария максимум в два епизода ще я разкрият
-Винарната ако излезе на печалба това предполага някакъв завършек. Предполагам, че ще оставят отворен финал с опция евентуално пак да подновят сериала, ако има интерес
- Вероятно сериала ще се съсредоточи върху войната Харизанов-Бончев, изборите и изнудването на Майка Пелагия.
Виж целия пост
# 414
Всичко може да се приключи за шест епизода от по час.
По-малко мотане и разтягане на локуми и са готови.
И по-малко да си закопчават взаимно тия копчета на ризите, аман😅
Виж целия пост
# 415
И аз мисля, че това ще е последен сезон. Има снимка на Филип и Елина двамата в лозето отдалеч, мисля че с ахванати за ръка, поне така аз видях и може да е финалната сцена. Колкото за Под прикритие явно са им дали финансиране, а този Юлиян къде не се навря, на мен ми писна от него, важното е че ролята на Марто няма да я върнат, защото Ивйало до скоро съдеше телевизията за правата и парите на сериала и поне няма да виждаме него
Виж целия пост
# 416
За ,,Под прикритие" 6 даваха вчера мисля по БНТ в новините. Успях да чуя малко, тъй като сме с малко дете и бебе и беше шумно. Казаха, че ще е ретроспекция и ще се снима през лятото, а ще се излъчи догодина. А сериалът (мисля от сезон1) ще го дават скоро по НВО.
Билалов говори също - каза, че ще се наблегне на бандата им..
Виж целия пост
# 417
Не загатват подобно нещо за Марта, докато за  Елина показват как е в семейството, как я обгрижват родителите и. Едно дете , винаги е център на света за родителите .Аз също я харесвам  и не  смятам, че нещо прави нарочно, въпреки, че страда.Просто не е свикнала да се съобразява.
Аз от първият епизод на сезон 1 останах с впечатлението, че Марта е някаква мрънла, вечно недоволна от нещо.

Разбира се всеки има право на собствени впечатления, но аз нищо такова не видях в еп. 1, с.1 (да оставим настрана факта, че рядко си съставям впечатления от първи епизод, първа среща и пр.)
Марта дойде в страна която не харесва (видимо е попила от американската култура) уж за малко за 2-3 дена, докато Филип продаде винарната и малко да се разтоварят. Тя е американски тип, решаваше си проблемите като непрестанно говори с психолог, Филип това го натовари и ѝ взе телефона. "Лесната продажба" се оказа пълна с цъкащи бомби (включително Филип бе в ареста, докато Марта се побърка от притеснения за него). Филип стоеше изцяло на инат, докато Марта видя че тук има само проблеми. Филип - едностранно - взе решение за двамата да останат. Опитите на Марта да намери лесен път към продажба бяха провалени от ескалиращата вражда Филип-Бончев. За капак Елина дойде да му тропа на вратата на Филип в 2 среднощ, за да спасяват лозе. Изобщо не се съобрази, че по това време той може да спи или да прави секс. Марта постави на Филип ултиматум и той ѝ показа, че държи на лозе, за което допреди седмица не знаеше нищо повече отколкото на нея.

Аз мръкане не видях. Разбира се всеки има право да остава с каквито иска впечатления, просто ми е любопитно какво конкретно наричаш мрънкане? - това че Марта е недоволна, че не си спазва обещанията и "почивката"  за 2-3 дена се превърна в кошмар, в който той лежи в ареста и в който го будят в 2 посред нощ?
Виж целия пост
# 418
Хич не е моето тези мутренски истории и корумпирани ченгета.. Всеки ден ги дават по новините, писна ми..
Искам трети сезон на Вина или сериал с подобен сюжет - красиви гледки, любовна драма, трудни избори и ако има нещо за мутри и корупция, то това да е пречка за героите, не основна сюжетнна линия..

E, то в идеята на Марта имаше много повече от един прост гроздобер. Това си е маркетинг. Хората, които се записват за това преживяване, ще научат за избата, ще разправят на приятели, ще си купят после виното, щото "това грозде аз съм го брал/а". Осигуряваш си клиенти предварително, много си е хитро даже.
 да използват останалите епизоди, за да приключат сюжетните линии добре, вместо да ги претупат.
Да, за маркетинг идея е чудесно, но не може да разчиташ да ти оберат качествено, че и количествено продукцията на лозето.
Виж целия пост
# 419
Специално за буденето. Когато си собственик на нещо, което се влияе от външни фактори, ставаш и тръгваш, независимо колко е часа и какво правиш в този момент.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия