Румъния /Тема 4/

  • 59 634
  • 822
# 225
Поздрави от Бран. Тъкмо се настанихме.
Три теленца пасат трева под терасата на хотела, направо се чувствам като в приказка.
Сутринта минахме през Русе в 9ч, пред нас нямаше коли по моста, на КПП -то бяхме пета кола. Винетка купих на място. Искаха да платя в евро, в леи "не моЗе". Платих в лева.
На околовръстното на Букурещ хванахме тапа и си отвисяхме 30 минути.

Посетихме Унирия, 45 леи е входната такса. Веднага се качихме на бусчетата. Точно 12 минути пътувахме, от които 8 в тунела. Засичах, защото положих доста усилия да не изпадна в паника.
Имаше доста хора, и българи видяхме. За един час обиколихме, беше достатъчен. Беше 13 градуса, но се бяхме подготвили. На излизане имаше опашки,  но за десетина минути минахме.

И после започна големия трафик, особено около Предеал и Синая беше нещо страшно. В нашата посока нямаше проблеми, но в другата имаше 10- километрова колона. Не бях виждала такова нещо на живо.
Следя с интерес. Смятаме да пътуваме на 16 август. Не разбрах за трафика в Синая от към коя страна е бил трафика? Аз планувам хотел в Синая или Бущени.
Виж целия пост
# 226
Ние пътувахме към Бран, а ужасното задръстване беше в обратната посока около Синая.
Виж целия пост
# 227
Поздрави от Бран. Тъкмо се настанихме.
Три теленца пасат трева под терасата на хотела, направо се чувствам като в приказка.
Сутринта минахме през Русе в 9ч, пред нас нямаше коли по моста, на КПП -то бяхме пета кола. Винетка купих на място. Искаха да платя в евро, в леи "не моЗе". Платих в лева.
На околовръстното на Букурещ хванахме тапа и си отвисяхме 30 минути.

Посетихме Унирия, 45 леи е входната такса. Веднага се качихме на бусчетата. Точно 12 минути пътувахме, от които 8 в тунела. Засичах, защото положих доста усилия да не изпадна в паника.
Имаше доста хора, и българи видяхме. За един час обиколихме, беше достатъчен. Беше 13 градуса, но се бяхме подготвили. На излизане имаше опашки,  но за десетина минути минахме.

И после започна големия трафик, особено около Предеал и Синая беше нещо страшно. В нашата посока нямаше проблеми, но в другата имаше 10- километрова колона. Не бях виждала такова нещо на живо.
Следя с интерес. Смятаме да пътуваме на 16 август. Не разбрах за трафика в Синая от към коя страна е бил трафика? Аз планувам хотел в Синая или Бущени.

15 август е официален почивен ден за цяла Румъния. Съответно, петък 16.08 масово се взима почивен и той, 4 дни поредни стават неработни, възможно най-лошата дата сте избрали са Синая и Бущен. То в работни дни, лятото сега е ад там, камо ли идващите почивни дни, които всички чакат да избягат от жегата на Букурещ.

Предложенията ми за Синая са хотел Интернасионал, препоръчвам хотел в Predeal, Regina. Хапване в Predeal, restaurant Dragului, прилична храна. Така или иначе за 10 години живот в Румъния, румънската храна ми беше много гадна като цяло, "тяхната" в кавички кухня.
Виж целия пост
# 228
Здравейте, обмислям 3-4дневно пътуване до Букурещ със семейството.
От години не съм ходила в Румъния и нямам представа сега как стоят нещата.
В Букурещ съм била няколко пъти, но за часове и нямам особени впечатления от града.
Какво би било интересно за 17 и 11г. младежи?
Струва ли си да останем само там за 2-3нощувки?
Другият вариант да се убием от път и да отидем до Бран, Брашов?
Виж целия пост
# 229
Бихте ли споделили отзиви за Аквапарк Divertiland Park Букурещ, ако сте го посещавали?
Виж целия пост
# 230
Здравейте, обмислям 3-4дневно пътуване до Букурещ със семейството.
От години не съм ходила в Румъния и нямам представа сега как стоят нещата.
В Букурещ съм била няколко пъти, но за часове и нямам особени впечатления от града.
Какво би било интересно за 17 и 11г. младежи?
Струва ли си да останем само там за 2-3нощувки?
Другият вариант да се убием от път и да отидем до Бран, Брашов?

В терме букурещ ще е интересно за децата , а и за вас. За цял ден с право на посещение на всички зони е около 60-70 лв на човек. Замъка на Влад Цепеш в Бран също би бил интересен за децата.
А на около 100 км от Букурещ се намира солна мина Униреа в Сланик .
Като цяло има доста места , които са интересни и за 2-3 нощувки имате достатъчно време да посетите
Виж целия пост
# 231
Благодаря за инфото.
Термето категорично го пропускаме, никой от нас не харесва подобни места. Simple Smile
По-скоро ме интересуваше самият Букурещ. За селото също знам, но доколко е интересно не мога да преценя и заслужава ли си.
Виж целия пост
# 232
Ние се завърнахме и се метнахме на работа, не остана време за отзив.
Какво да кажа... като ми писахте тук, че Бран не си струва, чак се обидих. Хареса ми хотелчето, атмосферата, спокойствието. Замъка категорично не си струва нито пълния пакет такса, ок.50 лева, нито блъсканицата в 11 сутринта в делничен ден.
Изключително много ми напомни като усещане за Замъка в Балчик и как иначе, нали е пак резиденция на кралица Мария. Тунелът на времето, за който доплатих, е такава простотия, че въобще не си струва.
Иначе голяма лудница по главната улицав Бран, заведенията пълни, по - скъпо от Гърция. В менюто пици, паста...едва намерихме къде да хапнем мамалига. Не бях яла откакто преди години напук изядох цяла порция качамак, щото ми казаха, че не мога. Въобще не ми хареса мамалигата, ама ядох, кво да правя.
Ходихме до Брашов. Искахме да се качим с лифта, обаче като видяхме 20 метра опашка, бихме отбой. Посетихме  Черната църква, входа е 20 леи, пълно с хора. На едната каса плашаш такса за вход, на другата - сувенирите.
Най - тясната уличка Стафери - нещо си беше препълнена с тийнейджъри, които драскаха по стените с маркери.
 
Изпълних си целта да си прекарам РД в Терме. Ходихме два поредни дни, като точно на деня взех целодневния пакет и пак не ми се тръгваше в 22:30ч. Направо се размазахме. Обиколихме всички пързалки, парна баня, пилинг правихме, маска за лице.
 Първия ден, на едната пързалка  Sky river, тази, която работи само през лятото и излиза на открито, имах премеждия. Оказа се, че в някакъв момент пързалката е затворена с една преграда, висока около 30 см. Стигнах до нея и спрях. Гледам в едно уширение отстрани  стоят две 14-15 годишни момичета и си говорят. Докато разбера какво се случва, почнаха да пристигат още хора. Събрахме се 7-8 човека. И аз като се уплаших...вместо да прекрачим прагчето и да продължим, аз решавам, че трябва да почна да рева. Трима италианци ме наобиколиха да ме питат как съм, какво ми е. Аз рева без сълзи... След малко гледам един спасител се качва по стълба на пързалката, дойде при мен : "Don't cry, don't cry, madam", прекара ме през въпросното препятствие и продължих напред.
После много се смях, обаче много се уплаших тогава.

Иначе за празника ми направихме над 250 леи сметка и ми дадоха ваучера 1+1. Благодаря на момичето в темата, което сподели по-горе, защото на касата малко на луди се направиха и трябваше да им напомням.
Спахме в Балотещи и не сме ходили из града. Били сме на екскурзия и реших да не ходим никъде другаде, освен в Терме.

Доволна съм от преживяването, но това ми беше третото ходене в Румъния и не знам дали и кога ще отида пак. Евентуално пак в Терме, защото там наистина ми хареса.
Виж целия пост
# 233
Благодаря за инфото.
Термето категорично го пропускаме, никой от нас не харесва подобни места. Simple Smile
По-скоро ме интересуваше самият Букурещ. За селото също знам, но доколко е интересно не мога да преценя и заслужава ли си.
Румънското село ли имаш предвид? На мен въобще не ми хареса. Живот и здраве сега октомври ще пътуваме пак и на драго сърце ще го пропуснем. Иначе паркът, в който се намира е приятен. И арката е близо. Мислим да идем до стария град, фонтаните, улицата с чадърите, до голямата книжарница. Природонаучният музей вероятно ще го посетим отново. Много ми беше харесал. За Терме не знам дали ще ни остане време понеже пътуваме за едно състезание и ще видим как ще сме с времето. 😃
Виж целия пост
# 234
В Терме е супер, но само в делничен ден и през деня.
Събота и неделя е ужас, игла няма къде да падне.
Виж целия пост
# 235
За Термето как да си взема за всички  зали билет- как да избера?
Може ли първо само за една зона и там да си доплатя? Ако си вземеш онлайн билет на касата каква показваш - номер, баркод...може ли покой да обясни?
Виж целия пост
# 236
За всички зали купуваш билет за Елизиум.
Между всяка зала има турникет и можеш да достъпиш с гривната - цъкаш и минаваш. Ако не си платила предварително, в гривната се начислява определена сума. В сайта ги има, а и на място ги пише.
В сайта имат и промо пакети, но на място ни казаха, че важат от септември. Примерно след 18:30 половин цена, 1 +1 вход и др.
Виж целия пост
# 237
Здравейте!Ще пътуваме за три дни до Букурещ със собствен автомобил и ме интересува как седят нещата с паркирането.Чета информация ,но е стара и се тревожа да не се окаже,че не съм подготвена.Търсим хотел с паркинг ,но са доста далече от центъра.Ако някой може да сподели информация как е разпределен града и къде има безплатно паркиране и също така за някой добър паркинг за 24 часа в центъра.Чудя се кой вариант да избера.
Виж целия пост
# 238
Някой да сподели дали по път до Брашов е минал по друга граница, а не Дунав мост при Русе? Виждам информация за ремонт и дълго чакане. Та се питам дали може да минем от друго място?Чакам да чуя отзиви. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 239
Някой да сподели дали по път до Брашов е минал по друга граница, а не Дунав мост при Русе? Виждам информация за ремонт и дълго чакане. Та се питам дали може да минем от друго място?Чакам да чуя отзиви. Благодаря предварително!
Добре е да уточните откъде тръгвате все пак. Ние от Варна можем да ползваме и Дуранкулак,и Кардам,и Северняк. Но ,ако сте от западна България, надали ще ви се обикаля оттук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия