Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (козметика от dm, Lilly drogerie и други) - тема 90

  • 73 272
  • 760
# 375
Мерси, тя иска до средно покритие, кожата ѝ е суха, значи отпада. Добре че попитах тук, че се бях засилила директно да го купувам.


На Гарниер не е лоша и не изсушава като Мишата, също средно покритие.
Виж целия пост
# 376
Мерси, сетих се и аз за Гарниер, че май имаха и за суха кожа. Ще видя и някой от серумните фдт...
Виж целия пост
# 377
И аз намирам на Гарние ВВ крема за добър, подходящ за суха кожа също. Lumene също е подходящ.
Виж целия пост
# 378
Това също, само изборът от цветове е ограничен.
Виж целия пост
# 379
Това го имам и на мен през зимата ми е добре, а съм с мазна кожа. За наистина суха при възрастна жена кожа ще дойде слабо.

Сетих се и за Хелти микса на Буржоа (имам предвид бб крема). Ще го "преслушам" и него.
Виж целия пост
# 380
Тогава виж и Афинитон на Мейбълин. Много е приятен, лек, със средна покривност и подходящ за суха кожа.
Виж целия пост
# 381
Nivea BB cream използвам от години. Със суха кожа съм, понася ми добре, не ми се появяват пъпки от него. Придава добър вид на кожата.
Виж целия пост
# 382
Благодаря на всички. Simple Smile Днес или утре ще се заредя с търпение и ще тествам.
Виж целия пост
# 383
Подходящ е за суха кожа според мен, даже най-честото оплакване към него е, че е тежък и мазен. Покритието е добро, доста плътно. Цветовете са хаос - 23 е сив, както са писали по-горе, и макар че бързо се слива с цвета на кожата, пак остава леко студен и светъл, за много бледи лица. 25 е точно оранжев, 27 е хубав естествен цвят, но за една идея по-тъмни (не мургави) кожи. Аз съм светла и преди за зимата смесвах 23 и 27 и бях много доволна. После минах на Лумене CC медиум и съм още по-доволна, а и не бъркам смеси. Но Лумене е с малко по-слабо покритие. По-плътен като покритие е Лумене блър, но при мен поне прави отвратителен брашнян ефект и го ползвах 2 пъти всичко на всичко.
Виж целия пост
# 384
Не е подходящ за суха кожа заради съдържанието на Zinc Oxide, който има подсушаващо действие. Бебешките кремове като Пенатен, Здраве, Медико идеал, Джинджира Алба са на базата на цинков оксид, който действа противовъзпалително и успокояващо на кожата, но и подсушава подсичането, за което най-често се ползва. Парадоксално, но е подходящ за мазна, а не за суха кожа.
https://www.ecco-verde.bg/info/sstavki/tsinkov-oksid
Преди време колежка ме попита с какво си поддържам лицето, та два поредни дни като ме види, се вижда, че имам някакви пъпчици от вчера до днес, но не изглеждат никога възпалени, разранени и зарастват за отрицателно време. Защото вечер обилно намазвам местата с пъпчици с крем Медико идеал и той действа и като лекарство, именно заради цинковия оксид.
Виж целия пост
# 385
Не го знам какво съдържа, но съм го ползвала години наред  върху нормална кожа и нищо не ми е изсушил. Пъпки нямам с или без него, но повечето недоволни се оплакват, че им запушва порите и им прави пъпки, не обратното. Доволните - като мен - също не са малко. Така че как ще понесе на кожата може да е проба-грешка, но неадекватните цветове са обективен минус.
Виж целия пост
# 386
За свойствата беше думата, но както и да е. Да си купи тоя гипс в сиво оранжеви нюанси и да е мир.
Виж целия пост
# 387
Причислявам се към доволните от ББ на Миша. Използам от няколко години, покритието за мен не е силно, но аз търся този ефект. Кожата ми е нормална, не се появяват подкожни пъпки или проблеми от употребата му. Смесвам два номера - 23 и 25, за да е по-близък до моя цвят.
Виж целия пост
# 388
В крайна сметка взех на Буржоа, че като цвят и финиш ми се видя най-добре. Дано да съм уцелила обаче, защото избирах цвят по снимка.
Виж целия пост
# 389
Не е подходящ за суха кожа заради съдържанието на Zinc Oxide, който има подсушаващо действие. Бебешките кремове като Пенатен, Здраве, Медико идеал, Джинджира Алба са на базата на цинков оксид, който действа противовъзпалително и успокояващо на кожата, но и подсушава подсичането, за което най-често се ползва. Парадоксално, но е подходящ за мазна, а не за суха кожа.
https://www.ecco-verde.bg/info/sstavki/tsinkov-oksid
Преди време колежка ме попита с какво си поддържам лицето, та два поредни дни като ме види, се вижда, че имам някакви пъпчици от вчера до днес, но не изглеждат никога възпалени, разранени и зарастват за отрицателно време. Защото вечер обилно намазвам местата с пъпчици с крем Медико идеал и той действа и като лекарство, именно заради цинковия оксид.

Може ли снимка или линк на кремчето? Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия