Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 46

  • 27 429
  • 661
# 645
Вероятно заради влагата. Напиши камък за облицовка на фасада и ще ти излязат резултати.
Силиконова мазилка може и до земята.
Има и мазилки за цокъл. Обаче, не помня защо не ни препиръчаха на нас такава, ние даже си бяхме харесали цвят, но ни отказаха.
Виж целия пост
# 646
Къщата е над земята не знам защо,сега разглеждах камъни, но не разбирам кой е подходящ за целта,една сграда в старата къща е облицована с нещо като гнайс ( по снимки гледам, не знам дали е такъв), но се лющи на слоеве. В други къщи подобен камък е здрав,  а виждам ,че не е лакиран ,само налепен .И друго исках да питам ,виждам око нас една нова къща същи е издигната над земята и няма никакъв цокъл долу, сигурно чака да слегне пръста добре, защото пак едни познат ми каза , че първо трябва да се направи " пода" на двора после странично, както при баните , за да се спре водата . Вие как сте направили ,който вече е на този етап.
Виж целия пост
# 647
Гнайс става, може и да трябва чат пат да се импрегнира и подхранва не знам. Има естествен, изкъствен камък, има оформени на плочи и ъгли за фасада, има плочки... Както казах има и мазилка за цокъл.
Ако пише, че е за фасада би следвало да става...
В какъв смисъл къщата е над земята? Не стъпва на нея ли? Няма как да не се допира до земята.
Как от снимка разбра, че се лющи?
Сега да гадаем... По принцип ако чакат да сложиш нещо на цокъла за това не са я дозаровили, но не ви знам проекта... И да е на колони издигната, те нали пак са в земята...
При нас терасата не е дозаоравена и стои не заровена, чакаме сега майтор да я направи и ще свърщим и това, за градината идея нямам още къде искам пътеки, та няма да правим към момента, трябва да се оправят и нивата на земята, та част от нея ще потъне. Основите са затворени, защото някой ден ще лепим камък, но не е ясно кога и стой  на мазилка, като слагаме ще се поразрови малко, предполагам. Но нашата мазилка е силиконова, отдолу фибран(цокъл) . Може при вас да трябва и дренаж да се прави още... Идея нямам как е проекта.(или при саседите)
Има импрегнатори за камък, без мокър ефект и не седи после като лакирано, камъка пак е защитен, обаче.
Виж целия пост
# 648
Над земята това ,че има все едно подземен етаж бетонен, а за камъка на живо го виждам ,че се лющи,слагахме някакъв лак с лъскав ефект,но не се запази. Да значи заради нивото на  двора  ,дренажи и пътеки ще си постои голо тъкмо ще има време да се образовам още,че всичко ми е каша ,кое в какъв ред и как се прави . Благодаря.
Виж целия пост
# 649
Добре де, дай една снимка.
Тя нали стои на този бетон, нали ще се допира все някъде до земята... 🤷‍♀️
Гнайсъта по принцип си е по-ронлив материал, някъв лак е много общо... Кога, какъв, за външно ли е? Лак или импрегнант? Като всичко и той се подновява... 🤷‍♀️
Аз имам малък опит за сега, имаме гнайс само около камината, намазала съм го, не се рони.
Терасата ще е с клинкер, но ще правим и стеничката към стълбите с камък... Но както казах чакаме майстор. Мисля същия камък от камината, но с по-едри форми🤷‍♀️
Виж целия пост
# 650
Да са има контакт с земята, а с какво сме мазали камъка не знам, отдавна беше.
Виж целия пост
# 651
Почти всеки естествен камък става за облицовка на цокъл. Не трябва да пие много вода. Пясъчникът например не е подходящ. Колкото по-непорьозен е, толкова по-малко поддръжка и по-дълговечен.
Като цяло със съвременните технологии, вече има и много мазилки които се използват успешно. Камъкът отстъпва място в модерната архитектура и по-скоро се изпозлва само на места като акцент.
При изпълнението първо се завършва цокъла с хидроизолация, фибран и дренажна мембрана след това се трамбова обратния насип и пътеките са правят накрая.
Виж целия пост
# 652
Здравейте,
за външна изолация на къща, коя мазилка e по-издръжлива на атмосферни влияния и по-дълго във времето би запазила добрия си външен вид - силиконовата или силикатната?
Виж целия пост
# 653
За силиконова и силикатна, четох че се избира според климата в който е къщата, допитвах се до човек и за нас каза,по еже сме до морето трябва да е силикатна, иначе силиконовата " зеленясва " заради влагата и прахоляка и стават мръсни .
Виж целия пост
# 654
Здравейте,
Ние сме пресни,пресни по темите за строителство. Нещата още са на етап проект. Въпросът ми е комини и вентилационни тръби за аспиратори и баня в коя част от проекта трябва да се уточнят? В ОВК или в друга?
Също така ще съм благодарна, ако някой може да препоръча строителна фирма в региона на Пловдив.
Виж целия пост
# 655
Вентилацията е ОВК. Ако комин трябва за отоплението архитекта и ОВК-то. Трябва задължително да имате един комин в дневната зона, без значение дали искате или не.
Виж целия пост
# 656
Здравейте, аз се включвам с малка обратна връзка, тъй като до сега задавах единствено въпроси във форума. Последно бях попитала за контакт за полагане на машинна мазилка и благодаря на съфорумците, които ми писаха съобщение и коментираха Simple Smile

Разбира се, повечето майстори бяха вече заети, и някак си не успяваме да планираме достатъчно от рано, сякаш всичко при нас е в последния момент, но с 2 малки деца явно така ще е. Успяхме в крайна сметка да се договорим с едни момчета като платихме за труд, а материала го закупихме отделно ние. Желанието ни беше да е варо-циментова мазилка и уж се бяхме договорили да е такава, но в процеса на разговора се оказа, че таваните ги правили с гипсова (за конкретната цена за труд) и в процеса на работа в крайна сметка слагаха и по една торба гипс на всеки около 12 торби смес за варо-циментова мазилка. Ако някой се интересува, цените, които ни дадоха за вароциментова бяха 28-35лв./кв.м., а за гипсова мазилка около 25 лв/кв.м. (труд и материал). Става дума за гр. Пловдив.
Прикачвам няколко снимки, като цяло съм със смесени чувства - от една страна сме доста притиснати от бюджета и времето, и цената играеше основна роля, та може би с майстори, които вземат по-скъпо изпълнението щеше да е по-добро. От друга страна, щом поизсъхна материала, изглеждаше приемливо добре.

Виж целия пост
# 657
Прикачвам няколко снимки, като цяло съм със смесени чувства - от една страна сме доста притиснати от бюджета и времето, и цената играеше основна роля, та може би с майстори, които вземат по-скъпо изпълнението щеше да е по-добро. От друга страна, щом поизсъхна материала, изглеждаше приемливо добре.


След като изсъхнат стените се минават още веднъж по -финно и няма да си личат така неравностите. При нас само в банята е варо-циментова мазилката, а в останалите стаи е гипсова.Искаха ни по 23 лв на кв.м за работа и материала. Правихме турбозола в началото на април месец тази година и майсторите ни бяха от пловдивските села,но не помня кое точно е.
Виж целия пост
# 658
Неравности и грапавини с фина шпакловка не се оправят, тя "върви по терена". Самата повърхност ако няма много грапавини просто ще се заглади, но вълните си остават.
Виж целия пост
# 659
Здравейте,
Имате ли представа как вървят цените на сондажите?
Ясно ми е, че зависи от метража, но все пак, ще съм благодарна, ако някой сподели.
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия