С каква храна храните котката си? - Тема 5

  • 37 673
  • 744
# 495
Здравейте, тези които поръчвате от Petsmart  може ли да помогнете? Опитвам се да се регистрирам, за да поръчам, но не ми позволява. Изписвам имената на латиница, после има проблем с телефонния номер/ как ли не въртях вариации/...Не става и не става...
Виж целия пост
# 496
Здравейте, тези които поръчвате от Petsmart  може ли да помогнете? Опитвам се да се регистрирам, за да поръчам, но не ми позволява. Изписвам имената на латиница, после има проблем с телефонния номер/ как ли не въртях вариации/...Не става и не става...

Никога не съм имала проблем, от различно устройство пробвахте ли? Само от телефон ли, от апликацията или също от уеб и компютър, или нямате възможност?
Виж целия пост
# 497
Здравейте. Едно представяне и от мен - в момента гледам четири писани. Всички вкъщи много ги обичаме, а и те нас. Може да се каже, че всеки си има своя котка, а малката има две:) Всички котки по правило спят при нея. Преди ги хранехме с храните по супермаркетите плюс пилешко филе отвреме-навреме, понеже са луди по него, обаче последния месец направих рЕзко завой към Applaws и трябва да кажа, че разликата е от земята до небето. Вярно е, че цената е по-висока, но зверовете се наяждат с три пъти по-малко количество, което се оправдава с високия хранителен състав на храната и в този смисъл парите се избиват. В нея има и пробиотици, което беше доста от полза, защото лекувахме и разстройство и маците бяха на антибиотик, та пробиотикът в храната определено беше от полза. За тоалетната без съмнение мога да кажа, че осезаемо мирише много по-малко в сравнение с масовите марки, което мен ме улеснява значително - все пак 4 котки са доста производителни. Единствено тоалетна взимаме от Лидъл, защото ни е наблизо. И да - не ядат паучове, защото свикват само на тях и после изхранването им е невъзможно. Но пък хапват отвреме-навреме филе пилешко, безсолно, и общо взето са едни щастливи мързелани Simple Smile

Мога ли да попитам коя точно храна от марката поръчвате? Кой протеин и какъв грамаж? И също за разстройството, може ли да кажете какъв антибиотик?
Едната ни котка има разстройство от 1 година и бяхме по сумати ветеринари, изтормозиха го това животинче от различни антибиотици, инжекции, смяна на храна, нищо не помогна... пробвахме и различни протеини, пак никаква разлика... правиха му какви ли не тестове, ехограф, нищо не намират, а и той няма други симптоми - нито отслабва, нито повръща, нито промяна в апетита, в характера... никой не може да ни каже как от 1 година изведнъж има вече разстройство и от какво...
Виж целия пост
# 498
В темата за котките могат да ви дадат вероятно повече съвети. Една година е много време за такъв проблем.
Виж целия пост
# 499
Търся препоръка за храна за понижаване на теглото - Лайт, метаболик и т.н. до 10-12-13 лева за кг при покупка на чувал 10 кг.
Домашната банда имаше нужда от отслабване, особено мъжката част. По препоръка на вет взехме Хилс Метаболик. Отслабнаха, приемаха я без никакви проблеми и ми се иска да продължим с подобна храна, но тази ми излиза над 20 лева за кг и просто не мога да си го позволя дългосрочно. Ние сме вкъщи с велика петорка мустакатковци. Animal Cat2 Animal Cat2Animal Cat2Animal Cat2Animal Cat2
Молбата ми е, ако имате опит с подобна суха храна, от която сте видели резултати, без да имате оплаквания от повръщане, разстройство или отказ от храна да ми споделите.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 500
Някой може ли да даде отзиви за сухата храна Wild Freedom от Зооплюс? Дали съставът й е ОК? И като цяло как се приема от котките?

А всъщност кое е по-добре да гледам - % месо в храната или % протеини?

Все още съм в търсене на добра суха храна на сравнително нормална цена. В началото бяхме на Brit серията без зърно, но мъжкия го хващаше разстройство от нея. Минахме през Applaws - тя пък с много висок процент на пепел. После Iams (не съм убедена дали е с добро качество), Feringa и сега сме на Purizon. Обаче ми се струва, че и в Purizon пепелта е високичка.

Поръчах Wild Freedom и ще видя дали ще се приеме добре. Едната от трите ми котки е сравнително злояда и яде сухата храна от немай къде. Засега само Purizon яде мааалко по-охотно.

Иначе им давам допълнително консерви на Smila, Carny, Feringa - и трите си ги ядат без проблеми.
Виж целия пост
# 501
И трите ми котки са кастрирани и ядат wild freedom ,като мъжките предпочитат храната за не кастрирани ,тя е с по-големи гранули.По-малките гранули ги избягват.Женската яде всичко.
Виж целия пост
# 502
Моите не харесаха wild freedom. И на гранулите, и на консервите се мръщат.
Виж целия пост
# 503
Моята едната е ужасно злояда но добре приема wild freedom. В момента обаче и за двете котки съм се спряла на N&D която излиза изгодно във pets&you.
Злоядата котка е много сложна на консерви. Единствено за сега и допада марката на зооплюс Cosma, всичко останало дори не желае да го опита. Другия котак е на 5 месеца и яде каквото му видят очите.
Виж целия пост
# 504
Моят котак много харесва гранулите на Wild freedom. И той е много претенциозен, но Purizon и Wild freedom ги харесва.По-голяма драма имаме с консервите. Почти никакви не харесва.
Виж целия пост
# 505


Никога не съм имала проблем, от различно устройство пробвахте ли? Само от телефон ли, от апликацията или също от уеб и компютър, или нямате възможност?
От никъде не мога да завърша регистрацията...
Виж целия пост
# 506
Хубава е като качество Wilde freedom, но нащият господин не я харесва. Само консервите сме пробвали, сухата не съм, защото той си харесва от тях само Farmina N&D. А консерви му вземам Mac's и то предимно определен вид. Претенции има големи...
Аз знам, че процента на протеините трябва да е над 60-65% в храната.
Вземете за проба малко, може да се хареса.
Виж целия пост
# 507
Хубава е като качество Wilde freedom, но нащият господин не я харесва. Само консервите сме пробвали, сухата не съм, защото той си харесва от тях само Farmina N&D. А консерви му вземам Mac's и то предимно определен вид. Претенции има големи...
Аз знам, че процента на протеините трябва да е над 60-65% в храната.
Вземете за проба малко, може да се хареса.
Аз не намирам суха храна с много над 40% протеини. Все се въртят около 30-40%.
В момента Purizon, който им давам е с 42% протеини.
Виж целия пост
# 508
Carnilove, N&D, тези са с доста протеин, и то предимно от животински произход.
Виж целия пост
# 509
Да, но пак казвам % протеини варират между 30-40%.
На Carnilove до е около 39%, а при N&D стига до 46%.
Не съм попадала на суха храна с 60% протеини и отгоре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия