Седмокласници 2023/2024 - тема 8 - здрави нерви и дълбоко дишане

  • 42 245
  • 770
# 750
СМБ Русе правят присъствени всеки месец. През април ще има и по БЕЛ, и по Математика. Цена - 20 лева на изпит. Записват се по 350+ деца, няма квота за брой места.
Виж целия пост
# 751
В ОТ (София) ще има възможност за пробни присъствени. На мен ми казаха да звънна след ваканцията за записване. Самите изпити ще са един от оставащите априлски уикенди.
Виж целия пост
# 752
В Академия Елит София също ще правят присъствени, доколкото разбрах следващите 3 уикенда или по-скоро са 3 датите. Звъннете да питате.
Виж целия пост
# 753
Има ли някъде все още възможности за присъствени пробни изпити до края на април? Благодаря предварително за всяка информация!
Свободни дати на Междучасие в София:
http://mejduchasie.com/probni-izpiti/probni-izpiti-7klas/
Виж целия пост
# 754
В Литера Йонова също пуска опции за външни ученици. Дати не знам къде публикува, може би на сайта.
Виж целия пост
# 755
Ето тази книжка не е лоша. Има опорни точки за всяка теза, която е дадена, а в допълнение са дадени и разработени от автора тези. На мен те не ми допадат особено, защото изреченията са много дълги, но опорните точки са добри
https://bguchebnik.bg/literaturniyat-tsitat-ot-osmislyaneto-do-t … 5-6-i-7-klas.html
Аз още миналата година купих това книжле и в началото уж по нея.
НО... получихме няколко поредни коментара от школата (една от коментираните тук), да не се използва и заучава цитирам "грешен модел за теза" и съответно 0 точки.
Наборите започнаха да следват указанията от школата и най - накрая достигнахме макс точки от пробните - специално за теза.
Та не знам как да я коментирам тази книжка. Точно по препоръка я купих миналата година.
Виж целия пост
# 756
Ето тази книжка не е лоша. Има опорни точки за всяка теза, която е дадена, а в допълнение са дадени и разработени от автора тези. На мен те не ми допадат особено, защото изреченията са много дълги, но опорните точки са добри
https://bguchebnik.bg/literaturniyat-tsitat-ot-osmislyaneto-do-t … 5-6-i-7-klas.html
Аз още миналата година купих това книжле и в началото уж по нея.
НО... получихме няколко поредни коментара от школата (една от коментираните тук), да не се използва и заучава цитирам "грешен модел за теза" и съответно 0 точки.
Наборите започнаха да следват указанията от школата и най - накрая достигнахме макс точки от пробните - специално за теза.
Та не знам как да я коментирам тази книжка. Точно по препоръка я купих миналата година.
А какъв е правилният модел? Може ли  да споделите една примерна теза, получила 5-6 точки? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 757
На скиорския лагер на набора едно момче паднало лошо - счупена китка и извадено рамо. На дясната ръка. Първата ми мисъл беше - добре, че не е седмокласник. Rolling Eyes Изперках и аз, хора, а принципно не съм склонна към изперкване. А наборът изхвръкнал от някакво скокче, паднал, подкосил една австрийка и тя паднала върху него. Сега го боли гърба. Днес се обажда да пита сложили ли сме му нещо за гърло, че го боляло гърлото и като кашлял заради него, го болял гърба. Smirk СипАх си.
Виж целия пост
# 758
Санака дано да не е сериозно падането.
И аз си спипах.
Сега писах в дванадесетокласната тема. Прегледах срокове за кандидатстване, класиране и записване на бъдещия кандидат-студент, ами припокриват се с времето за подаване на документи на седмокласника... Мъжът ми си е взел отпуска покрай бала, сега се надявам да трябва и за юли да иска.
Виж целия пост
# 759
Уф че лошо, дано се оправи момчето и да е дребна тази работа. Моето, едното, малкото дете се прибра от лагер днес, уж нормално но аз бях супер напрегната нещо... Може да не съм наред, ама детска ваканция, пътуване сами деца и ретрограден Меркурий винаги ми е червена лампа.  Само глупости се случват и неразбории... Дано всичко е наред с децата де, не само от 7ми клас..  Thinking
Виж целия пост
# 760
Все още има време да се оправят белите и болните, само пети април сме. Но е неприятно.
Виж целия пост
# 761
Дано всичко е наред с децата и всички са здрави! Само като ви чета и ме обхваща паниката Grinning Може би трябва да се приберат колелета и всички подобни Scream Днеска като го гледах моя как подскачаше при Стобските пирамиди - явно трябва и екстремни изкачвания да забравим. Само на СПА ще го водим Laughing, но то и там може да се подхлъзне около басейните...
Ние се завърнахме. От утре е пак на школа и пробен в неделя сутринта + физика следобяд. Нещо се е сбъркало моето дете след отворените врати в НПМГ. Супер се е амбицирало. Обикаляхме три дни като изоглавени, връщаме се, всички се размазваме, а той решава пробни по математика. С много домашни са ги натоварили - от единия курс имаше 2 пробни по математика плюс четири теста от сборника на Веди, за училище още два пробни плюс да пишат пътепис. Лошото е, че по БЕЛ хич не му се прави нищо. Поне се зареди на макс - опяваше колко му липсва планината, но с тези курсове и занятия не успяваме. Сериозно се замислям да му открадна 1-2 петъка този и следващия месец.
И нещо друго забравих да ви разсмея. Обяснява наборът днес на сестра си (която вече иска на море), че тази година ще ходим чак август, след като си намерел училище Smile То училището като в игрите явно - трябва да го намериш Smiley
Виж целия пост
# 762
Моето не ще и да чуе да отсъства от училище дори около НВО, а има нужда от почивка.
Мен ме е яд, че не направиха и втори май неучебен и неприсъствен и разкъсват почивката на децата с един ден, дето толкова и ще учат.
Виж целия пост
# 763
Аз възнамерявам да "открадна"  02 и 07 май. Не мисля ,че тя ще е против. Вече взе да й писва всичко. На мен също.
Виж целия пост
# 764
Ето тази книжка не е лоша. Има опорни точки за всяка теза, която е дадена, а в допълнение са дадени и разработени от автора тези. На мен те не ми допадат особено, защото изреченията са много дълги, но опорните точки са добри
https://bguchebnik.bg/literaturniyat-tsitat-ot-osmislyaneto-do-t … 5-6-i-7-klas.html
Аз още миналата година купих това книжле и в началото уж по нея.
НО... получихме няколко поредни коментара от школата (една от коментираните тук), да не се използва и заучава цитирам "грешен модел за теза" и съответно 0 точки.
Наборите започнаха да следват указанията от школата и най - накрая достигнахме макс точки от пробните - специално за теза.
Та не знам как да я коментирам тази книжка. Точно по препоръка я купих миналата година.
И аз купих този книга миналата година.
Може ли да споделите правилна примерна теза, която носи повече точки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия