Майски бебета 2024г. - Тема 10

  • 40 609
  • 744
# 360
И моят няма да присъства, обсъдихме го и 2та не искаме. Може би ако бях естествено да, но така - разрязана на масата не, мерси.
Но ще бъде там, ще чака пред залата 😀
Виж целия пост
# 361
И аз май мисля, че няма да присъства, но ще чака отвън. Хем ми се иска да е до мен, хем раждането ми се струва нещо като ритуал за мен самата, нищо като момент на порастване.
Виж целия пост
# 362
Моят няма да присъства, някак си не ми се иска, нито на него. Това си е събитие за двамата, но реално аз раждам и освен Аг и акушерка не виждам смисъл той да бъде там.
Виж целия пост
# 363
Mariya26, за напъването само да допълня. Няма начин да не разберете кога да напъвате. То просто става инстиктивно. Ако не усещате напъни, естествено - не напъвайте. Няма смисъл, не върши никаква ползена работа.

За раждането мъжа ми искаше да присъства предния път, но беше ковид и не можеше. Жалко, защото сега със сигурност няма да може - трябва да гледа голямото дете. Иначе и сега иска. Предния път и аз исках да присъства, но този май ми е безразлично.
Виж целия пост
# 364
Няма да бъде с мен мъжа ми, не го усещам като вътрешна необходимост, нито пък той.

Много благодаря за описателния коментар на Мария. И аз от известно време се чудя как се разпознава всичко, което ти се случва. Само отлагах да гугълна тапата как изглежда, за да не се стресирам Grinning
Виж целия пост
# 365
Радвам се, че беше полезна информацията Simple Smile за това мисля, че това училище беше полезно, а и нямаше реклами в него. Не знам за вас, но мен много ме изнервя като гледам лекция в ютуб и през 50% от времето е рекламно съдържание на мустела, Томи типи, хип и тн. Смисъл разбирам, че така си изкарват парите за тези лекции, но мен ме кара да се съмнявам в интегритета на информацията.
Виж целия пост
# 366
Моят ще чака отвън. При секцио мисля, че не може да присъства бащата. Не съм сигурна, но и да може - достатъчно ми е да знам, че е отвън. И ще види бебето.
Виж целия пост
# 367
Моят ще чака отвън. При секцио мисля, че не може да присъства бащата. Не съм сигурна, но и да може - достатъчно ми е да знам, че е отвън. И ще види бебето.

И при секцио може да присъства бащата - зависи от политиката на болницата, както и от израждащия лекар.
Виж целия пост
# 368
Аз се включвам да се похваля,че намерих педиатър за бебето.Олекна ми,мислех,че няма да намеря лесно,но за щастие ще ми вземат детето.Една важна задача е изпълнена
Виж целия пост
# 369
И моят се гласи да присъства. Дори бих казала, че е по-сигурен от мен. Но и аз смятам, че ще е хубаво да бъде до мен за подкрепа и да си го изживеем заедно. Още повече, че не мога да си избера екип и най-вероятно ще съм при съвсем непознати за мен доктори, а аз съм си малко control freak и обичам да знам какво ще се случва. 
Вече е минал инструктаж къде и какво да гледа. 😁 Само остава да го обсъдим с АГ.

Вчера направих консултацията с офталмолог и въпреки че съм вдигнала половин диоптър, според нея няма предпоставки за секцио. 🥳Дори не се наложи да ми разширява зениците, защото не откри никакъв проблем, даже още повече ме надъха за естествено раждане! Така че благодаря на момичетата, които ми препоръчаха д-р Ели Бачева - страхотна жена!😊

Сега стискам палци само бебка да не реши да си сменя позицията и да се преборим с гадните бактерии най-после!
Виж целия пост
# 370
Моят ще чака отвън. При секцио мисля, че не може да присъства бащата. Не съм сигурна, но и да може - достатъчно ми е да знам, че е отвън. И ще види бебето.

И при секцио може да присъства бащата - зависи от политиката на болницата, както и от израждащия лекар.

Възможно е. Ще попитам моята лекарка другия път. Чисто информативно.
И аз намерих педиатър. Близо е до нас, което е чудесно. Камък ми падна от сърцето, че и това го мислих.
Виж целия пост
# 371
Момичета, каква е разликата между педиатър и ЛЛ. Всъщност я знам, но и двете ли трябва да има детето? Или е нужно само педиатър. Някъде ми се мярна, че ЛЛ дава направление за педиатър, т.е. е като всеки един специалист? И детето, ако е записано при педиатър, трябва ли да има и ЛЛ. Тука ми се размиват нещата какво трябва да има детето. Само едното или и двете?
Виж целия пост
# 372
Момичета, каква е разликата между педиатър и ЛЛ. Всъщност я знам, но и двете ли трябва да има детето? Или е нужно само педиатър. Някъде ми се мярна, че ЛЛ дава направление за педиатър, т.е. е като всеки един специалист? И детето, ако е записано при педиатър, трябва ли да има и ЛЛ. Тука ми се размиват нещата какво трябва да има детето. Само едното или и двете?

Детето трябва да има ЛЛ, както ние се водим при ЛЛ. Някои педиатри не са регистрирани като ЛЛ и няма как да се води при тях. Тоест, в оптималния вариант е педиатър, практикуващ като ЛЛ. Но ЛЛ трябва да има, въпросът е, че не всички работят с деца.

На мен някой може ли да ми каже нужно ли да е има възглавница в леглото на бебето? Чета какво препоръчва СЗО и ако правилно разбирам не трябва да има? Или след колко месеца?
Виж целия пост
# 373
Знам, че възглавница за новороденото не е нужна със сигурност първите 6 месеца, а на някои места даже и до година казват, че можело без възглавница.

Някои ЛЛ работят и с деца - аз такъв успях да намеря, но докато не дойде вкъщи след изписването, не разчитам че наистина съм го намерила, защото уговорки само на думи не са ми сигурни.
Виж целия пост
# 374
Не трябва ...не месеци, а дори години бих казала взехме й към 3г
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия