Дубай/Тема 17/

  • 46 233
  • 751
# 270
Здравейте,
Хотел в кой район препоръчвате: Барша или Ал Барша
Виж целия пост
# 271
Здравейте,
Хотел в кой район препоръчвате: Барша или Ал Барша

Аз гледам в Ал Барша близо до метростанция. Обаче цените за декември рязко скачат. Laughing
Виж целия пост
# 272
lunna pateka, забравила съм, но мисля че над час продължи тура. Доста време почакахме и после препускахме по хотела. Разглеждат се различни стаи и апартаменти, зали. Има огромна зала за събития. Различни по големина апартаменти, един от е с площ 140 кв.м., разполага със собствена трапезария, огромна маса за гости в нея. Също много голяма тераса. Баните навсякъде са много големи. Водачът разказва различни любопитни факти за хотела. Извинявам се,  че и аз съм на снимката, но не ми се занимава да трия. Ето това е в един от апартаментите.
Виж целия пост
# 273
Contest, Супер лукс...Stuck Out Tongue Closed Eyes

Аз да питам за монорелсовотo влакче до Атлантис. Къде точно спира там? Близо ли е новия хотел Атлантис роял и може ли пеш да се направи разходка до него? Ние преди години спахме в Атлантис, но отидохме до входа му с такси и така и не разгледахме района около него (защото през цялото време бяхме на аква парка). Laughing
Сега искам да използваме влака до там. Влакчето само една спирка на Атлантис ли има или спира и някъде на палмата? А как се стига до "The Pointe - Palm Jumeirah Fountain Walk", от където има чудесен изглед за снимки към Атлантис?
Виж целия пост
# 274

А как се стига до "The Pointe - Palm Jumeirah Fountain Walk", от където има чудесен изглед за снимки към Атлантис?

Ние сме ходили два пъти, единият път с такси, и един път с монорейла.
Монорейлът спира точно на The Pointe. И двата пъти ходихме вечерта, приятно е за разходка, много светлини, много цветове.
Виж целия пост
# 275
Здравейте много скъпи ни се виждат цените на турагенциите, от бюджета на едно семейство си е доста като сума и с ММ решихме само организирано. Може ли да препоръчате местен екскурзовод на български, който да ползваме за по няколко часа и препоръки за удобен хотел.
И пак да попитам имам притеснение дали да се кача на такива височина 124 етаж, там целия под ли е стъкло? Усеща ли се, че си на толкова високо и освен гледката какво друго има?
Ние не сме по возене с камили или савафи в пустиня, но пък много искаме да си направим там фото. Как се стига?
Виж целия пост
# 276
На 124 етаж не е стъклен пода. Освен гледка отвисоко, друго няма. Ние ходим самоорганизирано. За какво ви е екскурзовод, прочетете в интернет. За някои атракции, за повечето, билетите са он лайн.
Виж целия пост
# 277

А как се стига до "The Pointe - Palm Jumeirah Fountain Walk", от където има чудесен изглед за снимки към Атлантис?

Ние сме ходили два пъти, единият път с такси, и един път с монорейла.
Монорейлът спира точно на The Pointe. И двата пъти ходихме вечерта, приятно е за разходка, много светлини, много цветове.

Е, супер. Не знаех, че има спирка и на The pointe. Обаче ако купя билет до Атлантис и сляза на The pointe, мога ли после да ползвам пак същия билет до Атлантис? Или си трябват два билета?
Виж целия пост
# 278
lunna pateka,
можеш да си купиш day pass. И да се качваш и слизаш колкото и където искаш. Ние си бяхме взели такъв пас и слизахме на всички спирки, които и без това не са много.
Day Pass With Unlimited Rides For AED 35
Day Pass is sold at the monorail stations and through the website by selecting the Unlimited Day Pass trip type, from Start Any Station to End Any station.
https://www.palmmonorail.com/ticket-prices/

Обаче сега прочетох, че спирката на Монорейла на The Pointe е затворена от юли 2023, но дали са я отворили не разбрах, не съм се и ровила. На сайта на Монореала има ето тази информация

Take the scenic route with The Pointe and enjoy making memories with your family and friends.
Take a shuttle bus or taxi from the Nakheel Mall station to reach the Pointe.

https://www.palmmonorail.com/attractions/the-pointe/
Виж целия пост
# 279
Здравейте, може ли някой да ми каже дали има проблем да се пътува до Дубай през декември с връщане в началото на януари, при положение, че международния ми паспорт е валиден до февруари 2025.
Виж целия пост
# 280
Моля да ми препоръчате оферта за сафари. Чета, че някои включват лагер AL Khayma, а други - не. Има ли запознати, да ми посочат разликата. Благодаря.
Виж целия пост
# 281
Здравейте, може ли някой да ми каже дали има проблем да се пътува до Дубай през декември с връщане в началото на януари, при положение, че международния ми паспорт е валиден до февруари 2025.

За Европа това не би било проблем, но доколкото бях проучвала за Азия например искат паспорта да е валиден 6 месеца след датата на пътуването. Предполагам и за Дубай ще е същото.
Виж целия пост
# 282
lunna pateka, забравила съм, но мисля че над час продължи тура. Доста време почакахме и после препускахме по хотела. Разглеждат се различни стаи и апартаменти, зали. Има огромна зала за събития. Различни по големина апартаменти, един от е с площ 140 кв.м., разполага със собствена трапезария, огромна маса за гости в нея. Също много голяма тераса. Баните навсякъде са много големи. Водачът разказва различни любопитни факти за хотела. Извинявам се,  че и аз съм на снимката, но не ми се занимава да трия. Ето това е в един от апартаментите.
С коя агенция бяхте?
Нашата нямаше подобни предложения . Звучи ми интересно за следващия път.
И проблеми  проблеми сега пътуващите по-скоро притеснения отн обстановката в Ливан?
Виж целия пост
# 283
Здравейте, може ли някой да ми каже дали има проблем да се пътува до Дубай през декември с връщане в началото на януари, при положение, че международния ми паспорт е валиден до февруари 2025.
6 месеца трябва да е валиден към момента на отпътуване
Виж целия пост
# 284
lunna pateka, забравила съм, но мисля че над час продължи тура. Доста време почакахме и после препускахме по хотела. Разглеждат се различни стаи и апартаменти, зали. Има огромна зала за събития. Различни по големина апартаменти, един от е с площ 140 кв.м., разполага със собствена трапезария, огромна маса за гости в нея. Също много голяма тераса. Баните навсякъде са много големи. Водачът разказва различни любопитни факти за хотела. Извинявам се,  че и аз съм на снимката, но не ми се занимава да трия. Ето това е в един от апартаментите.
С коя агенция бяхте?
Нашата нямаше подобни предложения . Звучи ми интересно за следващия път.
И проблеми  проблеми сега пътуващите по-скоро притеснения отн обстановката в Ливан?
Пътувахме самоорганизирано. Резервирахме тура през сайта на хотела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия