Перилни препарати и омекотители - 75

  • 58 544
  • 783
# 450
Здравейте. Случайно намерих, че им такава тема. Искам да се оплача от Персил, зелена голяма опаковка 5-6 литра по спомен казвам. Жената не искаше аз я взех защото имаше намаление 25%. Обаче две три неща вече са ми на петна от този гаден продукт.
При слагане направо в пералнята си развалих един протектор, на петна стана, при използване във отделението за течен прах отново избели една розова калъфка и стана на петно. Има цяло петно по-светло.
Иначе съм фен на сухите прахове. Не вредят и не правят налепи по барабана. Със савекс и ариел съм.
И също така да се оплача от друг прах. Ариел гел в една обърната форма. С натурален ароматизатор гераниолово масло от здравец. Цвета на гела е син. Когато се изпере обаче всичкото бельо, чаршафи започват да миришат сякаш някоя котка ги е напишкала. Това сме купили от Турция. Имаше и друг аромат в малка опаковка с дозатор от долната страна и мерителна чаша.
Това е.
Виж целия пост
# 451
Скрит текст:
Здравейте. Случайно намерих, че им такава тема. Искам да се оплача от Персил, зелена голяма опаковка 5-6 литра по спомен казвам. Жената не искаше аз я взех защото имаше намаление 25%. Обаче две три неща вече са ми на петна от този гаден продукт.
При слагане направо в пералнята си развалих един протектор, на петна стана, при използване във отделението за течен прах отново избели една розова калъфка и стана на петно. Има цяло петно по-светло.
Иначе съм фен на сухите прахове. Не вредят и не правят налепи по барабана. Със савекс и ариел съм.
И също така да се оплача от друг прах. Ариел гел в една обърната форма. С натурален ароматизатор гераниолово масло от здравец. Цвета на гела е син. Когато се изпере обаче всичкото бельо, чаршафи започват да миришат сякаш някоя котка ги е напишкала.
Това сме купили от Турция. Имаше и друг аромат в малка опаковка с дозатор от долната страна и мерителна чаша.
Това е.
Върнете се и прочетете темата. Ще научите защо не се купуват перилни препарати от Турция и защо не е добре да се използват течни перилни препарати.
Течен прах звучи като дървен камък — няма такова понятие. Има течен и прахообразен перилен препарат.
Виж целия пост
# 452
Сбъркал съм, течен перилен препарат. Ходихме на екскурзия със приятелско семейство и те си взеха. Реших, че го няма тук и искам да опитам.
Виж целия пост
# 453
За съжаление ще се наложи да изхвърлиш закупеното от Турция. Попаднал си на нещо наречено перилен препарат, но от опита ти се вижда, че не е така.
Виж целия пост
# 454
Аз 10 години перях с турски. Започнах да купувам от тук, защото от Ковид насам не сме пътували. Сега разнообразявам с паралелен и официален внос, за да пробвам. Иначе, от турските съм била винаги доволна. Не изпират никак зле. Е, не е като Персил от Германия, но по едно време си беше добра оферта.
Виж целия пост
# 455
Здравейте. Случайно намерих, че им такава тема. Искам да се оплача от Персил, зелена голяма опаковка 5-6 литра по спомен казвам.
Скрит текст:
Жената не искаше аз я взех защото имаше намаление 25%. Обаче две три неща вече са ми на петна от този гаден продукт.
При слагане направо в пералнята си развалих един протектор, на петна стана, при използване във отделението за течен прах отново избели една розова калъфка и стана на петно. Има цяло петно по-светло.
Иначе съм фен на сухите прахове. Не вредят и не правят налепи по барабана. Със савекс и ариел съм.
И също така да се оплача от друг прах. Ариел гел в една обърната форма. С натурален ароматизатор гераниолово масло от здравец. Цвета на гела е син. Когато се изпере обаче всичкото бельо, чаршафи започват да миришат сякаш някоя котка ги е напишкала. Това сме купили от Турция. Имаше и друг аромат в малка опаковка с дозатор от долната страна и мерителна чаша.
Това е.
Този персил да не е за бяло пране?
Не си купувайте турски препарати. Повече от половината са фалшиви, а прахообразните им не са концентрирани. Чувалите са големи, ама и дозировката е много голяма. Нищо не спестявате. България е в ЕС и официалните препарати са си по стандарт за ЕС.
Това е само малка капка в морето:
https://haskovo.live/nad-58-tona-falshivi-perilni-i-pochistvasth … hozhi-mitniczata/
Виж целия пост
# 456
Синът ми си изцапа белия потник с домат. В момента сме на село, заради сушата водата е слаба и е невъзможно да пусна пералня. Напръсках със Спот и изпрах на ръка със Савекс прах за цветно (нямам друг тук). Петното избледня, но си остана. Казах си, че като се приберем и го изпера в пералнята, ще се оправи. Прострях на слънце и преди малко го прибрах сух. Петното го НЯМА.
Виж целия пост
# 457
Вие наблягате на опита ми и уменията за различаване. Първо Персила в прозрачна туба зелен гел е от Пловдив. И е написано за цветно. Имам и хубави турски находки. Имам един rinse,  само със сода без други избелители. Еми не е лош, но не избелва много. Продавача тук, ми каза за оригиналния Ариел, има менте по-евтино с 3-6 лв, и друго което от самата опаковка си личи че е оригинал. Попитах защо правиш това зло? Купувай оригинала. Каза, че хората купуват евтиното, после реват.
Това е препарата, моя позната спря да купува Персил защото не мирише след като го изпере, ефекта е докато е мокро. Намерих един гел в Лидъл май, който е като парфюм, толкова силен, забравих как се казваше. 
Това е Персила.
Искам да питам за силен гел или прах за работни дрехи. Работя в печатница и вече любимата не знае как да пере дрехите. Всичко си остава. Повечето случаи ги накисва предварително.
Виж целия пост
# 458
Аз бих пробвала с прах Ариел + добавка Oxi от DM за цветно, програма памук.
Виж целия пост
# 459
Скрит текст:
Вие наблягате на опита ми и уменията за различаване. Първо Персила в прозрачна туба зелен гел е от Пловдив. И е написано за цветно. Имам и хубави турски находки. Имам един rinse,  само със сода без други избелители. Еми не е лош, но не избелва много. Продавача тук, ми каза за оригиналния Ариел, има менте по-евтино с 3-6 лв, и друго което от самата опаковка си личи че е оригинал. Попитах защо правиш това зло? Купувай оригинала. Каза, че хората купуват евтиното, после реват.
Това е препарата, моя позната спря да купува Персил защото не мирише след като го изпере, ефекта е докато е мокро. Намерих един гел в Лидъл май, който е като парфюм, толкова силен, забравих как се казваше.  
Това е Персила.
Искам да питам за силен гел или прах за работни дрехи. Работя в печатница и вече любимата не знае как да пере дрехите. Всичко си остава. Повечето случаи ги накисва предварително.
За бяло е или за устойчиви, цветни тъкани като например, покривки, чаршафи, хавлии.
Когато е за цветнитъкани, отпред на опаковката изрично е написано "Color".
Така:
Виж целия пост
# 460
Не разбрах логиката...с какво чистия перкарбонат ще влезе в реакция, за да се отдели пероцетната киселина, щом в добавката няма активатор, а в праха е нюню?
Пишеш че трабва активатора да е в повече от перкарбоната, 5 пъти повече..в същото време казваш че е ок и с нюню активатор. Не те разбрах. Би ли пояснил, моля ?

Активаторът е "нюню" и в праха и в бустера (трябва да е 5 пъти по-малко, не повече). Освен това, в много подобни добавки и перкарбонатът не е толкова много. Ако ползвате чист перкарбонат, поне знаето какво и колко добавяте. Истина е, че водородният пероксид (който се отделя при разтварянето на перкарбоната) не е мощен избелител под 55-60 С, но за сметка на това е ефективен дезинфектант и осигурява отлично хигиенно качество на прането. Ако перете на по-дълги програми при 60 С, едно и също количество чист перкарбонат ще свърши по-добра работа от средностатистическа сол/бустер/ добавка (каквото там му казвате), която съдържа примерно 30-40 % перкарбонат и 1-2% тетраацетил етилен диамин (ТАЕД).

ПП: Тук постоянно се разисква въпроса кой препарат колко перкарбонат съдържа, като често се правят грешни изводи от информацията на опаковката. Който се интересува от това, може да добавя чист перкарбонат.
Виж целия пост
# 461
Не мога да кажа, че и този път те разбрах.

Разбрах единствено това - че при чистият перкарбонат - знам какво добавям, а при добавката - не знам какво добавям? Защо на единият етикет да вярвам, а на другият - да не вярвам - това не ми става ясно. Честно.

И не ми стана ясно с кой активатор, откъде взет, ще влезе в реакция перкарбоната, за да се отдели пероцетната киселина - не видях отговор на това, не че си задължен разбира се, да ми отговаряш....да разбирам че активатора в перилният препарат е достатъчен за да влезе в реакция с избелителите и в праха, и допълнително добавените? не става ли мега много перкарбонат, а малко яктиватор - това работи ли, или не?
Виж целия пост
# 462
Не мога да кажа, че и този път те разбрах.

Разбрах единствено това - че при чистият перкарбонат - знам какво добавям, а при добавката - не знам какво добавям? Защо на единият етикет да вярвам, а на другият - да не вярвам - това не ми става ясно. Честно.

И не ми стана ясно с кой активатор, откъде взет, ще влезе в реакция перкарбоната, за да се отдели пероцетната киселина - не видях отговор на това, не че си задължен разбира се, да ми отговаряш....да разбирам че активатора в перилният препарат е достатъчен за да влезе в реакция с избелителите и в праха, и допълнително добавените? не става ли мега много перкарбонат, а малко яктиватор - това работи ли, или не?

Честно казано и аз не знам как да ти го обясня за да бъда разбран правилно. Ще опитам с един малко хумористичен пример, дано свърши работа.

Имаш две кюфтета:
Кюфте А съдържа 100 % свинско месо.
Кюфте Б съдържа 30% свинско, 2 % телешко и 68 % соев протеин и други немесни продукти.

Да речем, че идеалното кюфте съдържа 60% свинско и 40 % телешко, кое кюфте ще избереш?
Виж целия пост
# 463
Да,  това го схванах - че според теб във втората добавка не е ясно какво точно има. А че в първата добавка е доказано какво точно има.
Няма да питам пак защо вярваме на етикета на първата, а не вярваме на етикета на втората...това не ми е важно Simple Smile

Остава въпроса с активатора - този в основният препарат за пране достатъчен ли е, за да покрие така да го кажа простичко всичкотО избелител, който слагаме - от праха и от добавката?

И трето да коментираш , мисля че беше твой цитата по-нагоре, че препарат който ти го рекламират за бяло, а няма активатор, е пълен боклук?

Благодаря предварително, както е възпитано да се каже Simple Smile
Виж целия пост
# 464
Да,  това го схванах - че според теб във втората добавка не е ясно какво точно има. А че в първата добавка е доказано какво точно има.
Няма да питам пак защо вярваме на етикета на първата, а не вярваме на етикета на втората...това не ми е важно Simple Smile

Остава въпроса с активатора - този в основният препарат за пране достатъчен ли е, за да покрие така да го кажа простичко всичкотО избелител, който слагаме - от праха и от добавката?

И трето да коментираш , мисля че беше твой цитата по-нагоре, че препарат който ти го рекламират за бяло, а няма активатор, е пълен боклук?

Благодаря предварително, както е възпитано да се каже Simple Smile

По ред на въпросите:

1. Не става въпрос за доверие в етикета, а за несигурност на обявения концентрационен интервал. Колко 15-30 %, 15.5 % или 29.5 %, примерно? Какво означава >50%, 51 или 99%? Точно за това не препоръчвам да се правят изводи на базата на състава от опаковката. 100% е 100% (изключвайки около 0,5-1% замърсявания, които присъстват във всяка индустриална суровина).

2. Активаторът нито в основния препарат, нито в добавката не е дори и близо до достатъчния за да си свърши работата. За съжаление, такива са реалностите към днешна дата. Навремето беше друго.

3. Цитатът може и да е мой, но вероятно е от други времена, когато индустрията беше на по-високо ниво. Не бих го нарекъл "пълен боклук", но няма да е оптимално формулиран за употреба под 55-60 С. Ако намериш оригиналния цитат, бих коментирал повече.

Пероцетната киселина е ценна с това, че избелва при ниски температури. Над 45 С хидролизира (разпада се) сравнително бързо и при 55-60 С вече я няма. Над 50 С, водородният пероксид е по-ефективен.
Каквото и да правите, днешните препарати са така формулирани, че количеството пероцетна киселина в перилния разтвор няма да е достатъчно. Остава другият вариант, т.е. повечко пероксид (разбирай перкарбонат) и по-висока температура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия