Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 36

  • 117 200
  • 1 402
# 1 320
И мен не ме вълнува каква е храната, тоалетните и лукса. Искам аз и бебето да излезем живи и здрави, Токуда имат страхотна неонатология и чудесни лекари. Отделно имам и автоимунно заболяване, което автоматично ме кара да избирам между Майчин дом и Токуда, защото там са подготвени за моя случай. Причината, поради която ще оставя 2 месечни заплати в Токуда е не защото ми се ходи на хотел, а защото имам нужда от едно спокойно раждане, където никой няма да те юрка и да ти крещи. Това е норма, в нормалните държави отиваш и срещаш пълна подкрепа, дори и в провинциална болница, не правиш половингодишно проучване при кой да родиш, защото знаеш, че където и да идеш, ще получиш ОТНОШЕНИЕ. Никой не ти крещи, не те обижда и на никой не си му виновен, че е претоварен. Не очаквам да ме галят с перце, но се надявам да се държат професионално. За никого не е тайна отношението към жените в АГ отделенията, нищо не се е променило още откакто майка ми е раждала преди над 30 години 😑
Първото раждане ми беше в Шейново и нямах особени очаквания, но персоналът беше мил, имало е криви изказвания, но да кажем съм затворила очи. Една санитарка ми се накара, че съм била по-неориентирана от циганките 🤷🏻‍♀️ Ами да, аз не идвам да раждам през година...

Иначе се следя при д-р Атанасова, но малко ме наплаши с тия десетки изследвания, които ми назначи 🤷🏻‍♀️
Виж целия пост
# 1 321
Съгласна съм, че е било тежко раждането и че е трябвало да сътрудничи, но каквато и да е била ситуацията обиди и крещене, камо ли шамари, не са решението със сигурност. До колкото разбрах от много изчетени мнения това си е практика от край време (не само в Майчин дом) да се справят с паникьосани родилки или да ги "надъхат", но на мен ми се струва крайно неандерталски подход.

В някои ситуации е наложителен по-директен подход със сигурност. Миналата година бях в Шейново за кюретаж заради мисед и влизайки в залата рухнах психически и се разплаках, не исках да сядам на този стол изобщо. Анестезиоложката веднага видя какво се случва и прецени, че няма начин (и време) да ме успокоят и буквално за 15 секунди ме дръпна на стола и ме приспа. Не е била груба в никакъв случай, просто нямаше друго решение в този момент и вечно ще съм й благодарна, че не проточи неизбежното.

Аз в момента съм се насочила към доктор Кирякова или Леков. Ако някой има инфо дали може част от прегледите да минат по здравна каса, ще се радвам да сподели Simple Smile
Виж целия пост
# 1 322
Lina9152, аз се следях по каса при друг АГ и започнах при Леков след 30тата седмица. Той е страхотен, спокоен и отзивчив лекар. В крайна сметка родих при доктор Василев, понеже Леков почиваше. И двамата са прекрасни и определено ги препоръчвам. Моето раждане също беше тежко и се проточи, но в никакъв момент не съм усетила негативно отношение. Надъхваха ме с подкрепяне, че мога да се справя и, че напъвам добре. Аз също избрах Токуда заради добрата неонатология и увереността, че там ще се чувствам спокойно и никой няма да ми вика. И въпреки някои очаквани негативи, всичко беше добре. Най-вероятно бих се върнала там и за второ раждане.
Виж целия пост
# 1 323
Здравейте, имам въпрос относно издаване на 45-дневния болничен преди раждане. Как се процедира, когато следящия АГ отсъства? Накратко ситуацията ми е следната: следя се при д-р Колева и 45-дневния ми болничен трябва да започне на 27.07. От 01.07 съм в болничен с одобрение от ЛКК, като в него е записано да се явя на преглед на 25.07 (предвид, че 26.07. е събота), предполагам с идеята тогава да се пусне 45-дневния от 27.07. Проблемът е, че от Регистратура ми казаха, че първия възможен час за д-р Колева е за 28.07. Аз записах час за тогава, но сега се чудя дали да запиша час и за 25.07. при друг лекар, ако евентуално той може да ми издаде 45-дневния болничен? Или да си изчакам прегледа при Колева на 28.07.? Това е вариант, ако 45-дневния болничен може да се издаде със задна дата, но ако не може - тогава ще трябва да ми го издаде друг лекар, различен от следящия.
Виж целия пост
# 1 324
При планово секцио 1 ден по-рано ли приемат в болницата или същия ден се постъпва?
Виж целия пост
# 1 325
Болничен може да се издаде със задна дата, няма проблем. Предварително не може да се издава.
А за секциото - постъпва се предния ден.
Виж целия пост
# 1 326
И при мен издадоха 45 дневния болничен със задна дата и то много повече от 1 ден. Отидох около седмица по-късно.

Здравейте, имам въпрос относно издаване на 45-дневния болничен преди раждане. Как се процедира, когато следящия АГ отсъства? Накратко ситуацията ми е следната: следя се при д-р Колева и 45-дневния ми болничен трябва да започне на 27.07. От 01.07 съм в болничен с одобрение от ЛКК, като в него е записано да се явя на преглед на 25.07 (предвид, че 26.07. е събота), предполагам с идеята тогава да се пусне 45-дневния от 27.07. Проблемът е, че от Регистратура ми казаха, че първия възможен час за д-р Колева е за 28.07. Аз записах час за тогава, но сега се чудя дали да запиша час и за 25.07. при друг лекар, ако евентуално той може да ми издаде 45-дневния болничен? Или да си изчакам прегледа при Колева на 28.07.? Това е вариант, ако 45-дневния болничен може да се издаде със задна дата, но ако не може - тогава ще трябва да ми го издаде друг лекар, различен от следящия.
Виж целия пост
# 1 327
За колко време излизат резултатите от клиничната лаб? При пробовземане в 15.30 ч, ще излязат ли в рамките на деня?
Виж целия пост
# 1 328
Въпрос към раждалите в Токуда, позволяват ли на някой близък да е в стаята при раждане секцио?
Виж целия пост
# 1 329
Не, не позволяват. Май в Св Лазар позволяват. За други болници не знам да са съгласни.
Виж целия пост
# 1 330
Въпрос към раждалите в Токуда, позволяват ли на някой близък да е в стаята при раждане секцио?

Кое имаш предвид - след операцията или по време?
Виж целия пост
# 1 331
Въпрос към раждалите в Токуда, позволяват ли на някой близък да е в стаята при раждане секцио?

Кое имаш предвид - след операцията или по време?

По време, осъзнавам, че въпроса ми е малко смешен и сигурно на никой не биха позволили да седи при мен по време на операция все пак, но съм много страхлива и имах някаква надежда, че може и да позволяват. 😕
Виж целия пост
# 1 332
Не, това е операция все пак.
Не се притеснявайте, ако изпаднете в някакво състояние, ще ви бият успокоителни и всичко ще ви се заравни Simple Smile
Честно казано, не е толкова страшно, колкото си мислите, раздвижването после е кривотия Sad
Виж целия пост
# 1 333
Не, това е операция все пак.
Не се притеснявайте, ако изпаднете в някакво състояние, ще ви бият успокоителни и всичко ще ви се заравни Simple Smile
Честно казано, не е толкова странно, колкото си мислите, раздвижването после е кривотия Sad

Много благодаря!
Виж целия пост
# 1 334
За колко време излизат резултатите от клиничната лаб? При пробовземане в 15.30 ч, ще излязат ли в рамките на деня?
Зависи. Ако са “обикновени” кръвни изследвания - до около 2 часа. Има обаче неща, които се работят определени дни, или изпращат до Турция, много е относително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия