Майски бебета 2024г. - Тема 13

  • 33 389
  • 772
# 585
Абсолютно никакви мерки ...само тръбят и плашат...и да се спасяваме
Виж целия пост
# 586
Purplemouse Добре дошъл да е Кардам! Стискам палци всичко да мине бързо, минала съм и аз по тоя път, тежко е, но децата са абсолютни герои. 🩵💙🩵💙
Виж целия пост
# 587
Purplemouse, честита радост! Да е жив и здрав, бързо да се възстановите и двамата к много да се гушкате Simple Smile

LucyFord, как мина консултацията с Олга и д-р Паликов,първа среща ли ви беше, как ти се сториха, пуснаха ли те на тонове?
Виж целия пост
# 588
Purplemouse, честита радост! Да е жив и здрав, бързо да се възстановите и двамата к много да се гушкате Simple Smile

LucyFord, как мина консултацията с Олга и д-р Паликов,първа среща ли ви беше, как ти се сториха, пуснаха ли те на тонове?

Приятно мина, но за съжаление нещо не сме се разбрали с Траяна, че искам тонове и преглед при доктора и тъй като бяха доста натоварени ми се размина. Олга каза, че няма проблем да ме поемат и да ми дадат възможност да опитам. Общо взето това беше. Следващия път в 36г.с. ще се видим.
Виж целия пост
# 589
Purplemouse, честита радост! Да е жив и здрав, бързо да се възстановите и двамата к много да се гушкате Simple Smile

LucyFord, как мина консултацията с Олга и д-р Паликов,първа среща ли ви беше, как ти се сториха, пуснаха ли те на тонове?

Приятно мина, но за съжаление нещо не сме се разбрали с Траяна, че искам тонове и преглед при доктора и тъй като бяха доста натоварени ми се размина. Олга каза, че няма проблем да ме поемат и да ми дадат възможност да опитам. Общо взето това беше. Следващия път в 36г.с. ще се видим.

Тук май се засичаме по някои теми Simple Smile Аз не съм с Олга и Паликов, защото съм със секцио, но съм в Свети Лазар. Доколкото знам Траяна е тяхната дула, нали? Като цяло след раждането знам, че имам възможност да се обърна към дулата за помощ, ако имам нужда. Какво ти е мнението за нея?
Виж целия пост
# 590
Purplemouse, честита радост! Да е жив и здрав, бързо да се възстановите и двамата к много да се гушкате Simple Smile

LucyFord, как мина консултацията с Олга и д-р Паликов,първа среща ли ви беше, как ти се сториха, пуснаха ли те на тонове?

Приятно мина, но за съжаление нещо не сме се разбрали с Траяна, че искам тонове и преглед при доктора и тъй като бяха доста натоварени ми се размина. Олга каза, че няма проблем да ме поемат и да ми дадат възможност да опитам. Общо взето това беше. Следващия път в 36г.с. ще се видим.

Тук май се засичаме по някои теми Simple Smile Аз не съм с Олга и Паликов, защото съм със секцио, но съм в Свети Лазар. Доколкото знам Траяна е тяхната дула, нали? Като цяло след раждането знам, че имам възможност да се обърна към дулата за помощ, ако имам нужда. Какво ти е мнението за нея?

Имах контакт само веднъж по телефона с нея, но обмислям дали да не я ангажирам и за раждането. Звучи много мила и мисля, че ще ми е полезно да е покрай мен, ако имам късмета да си раждам естествено.
Виж целия пост
# 591
Purplemouse, честита радост! Да е жив и здрав, бързо да се възстановите и двамата к много да се гушкате Simple Smile

LucyFord, как мина консултацията с Олга и д-р Паликов,първа среща ли ви беше, как ти се сториха, пуснаха ли те на тонове?

Приятно мина, но за съжаление нещо не сме се разбрали с Траяна, че искам тонове и преглед при доктора и тъй като бяха доста натоварени ми се размина. Олга каза, че няма проблем да ме поемат и да ми дадат възможност да опитам. Общо взето това беше. Следващия път в 36г.с. ще се видим.

Дано да имаме късмет, в петък ще ходя и би трябвало да съм със запис на тонове, но ще видим. Първата ми консултация с Олга беше през март и мина само под формата на разговор, но на ключовите ми въпроси отговори положително, така че имам надежда. Simple Smile

Чудя се обаче, има ли значение при прием за раждане какво пише в направлението,което дава проследяващия, т. е,моята АГ постоянно ми повтаря, че щв ми даде направление за секцио и твърди, че ще бъде такова, понеже беба е седалищно, но аз вярвам, че ще се обърне, все пак имам още няколко седмици.

И другият ми въпрос, как разчитата кой показател за коя част от тялото на бебче като размер се отнася от ехографската снимка. Имам спомен, че бяхте писали, че при някои главичката отговаря на др седмица, при друг бедрото, как да се ориентирам кое какво е? Благодаря
Виж целия пост
# 592
Purplemouse, честито бебче! Да е жив и здрав малкият юнак, да расте щастлив, а на теб - бързо въстановяване! Flowers Hibiscus

Интересна дискусия сте захванали. Аз бих искала да почерпя в родилното, живи и здрави като му дойде времето, защото смятам, че черпя за здраве и за хубав повод. Лекарят, при когото искам да раждам и който буквално на косъм ни спаси с бебешочето, също мисля да бъде почерпен. Само живи и здрави до тогава, че има още време.
Лекарите не взимат много от парите за избор на екип, а да не говорим, че здравните осигуровки, които плащаме, нямат нищо общо с тяхното заплащане. Те само ни осигуряват лечение по НЗОК в държавните болници, което ние да не заплащаме. Лошото е, че някои частни болници също се възползват от НЗОК,  въпреки че ни таксуват отделно, от където идва и мизерията и ниското заплащане в държавните болници, но това е друга тема.
Виж целия пост
# 593


И другият ми въпрос, как разчитата кой показател за коя част от тялото на бебче като размер се отнася от ехографската снимка. Имам спомен, че бяхте писали, че при някои главичката отговаря на др седмица, при друг бедрото, как да се ориентирам кое какво е? Благодаря

Ето тук са описани основните: https://www.webmd.com/baby/fetal-biometry
Примерно FL e  дължината на бедрената кост, AC - обиколката на коремчето и т.н. Обикновено срещу всяко пише и на коя седмица отговаря. А вече с комбинацията от различните измервания по някаква формула се измерва приблизителното тегло. Simple Smile
Виж целия пост
# 594
aleksieva.dani, тя Олга не прави ли и верзио. Поне аз го обмислях след 34 седмица, ако и това бебе не се беше завъртяло.

За ваксините съм без коментар, радвам се че изпреварих този път събитията. Чак майка ми ми звъня, че баба ми била много притеснена с този коклюш, та обясних, че вкъщи всички сме ваксинирани.

Не знам дали ще нося почерпка, на АГ сигурно ще подаря нещо, предният път подарих карикатура и много се зарадва, но сега не знам. Може персонализирана бутилка за вода, че знам че ползва 🧐
Виж целия пост
# 595
Да пълна подигравка😓😢! Точно коментирах това и в друга тема… как все у нас само сме изненадани и накрая сме все неподготвени в тези ситуации!!ти пишеш за свободния пазар, а реално ( не си признават), в момента има даже риск и за задължителните ваксини дали ще има достатъчно! Аз извадих много сериозно връзки за да си набавя няколко😓( което пак казвам само у нас може такива неприятни истории).
И реално и затова от вчера здравните много смениха “песента”- сега вече не казват че е препоръчително за бременни или възрастни да се ваксинират… нямало нужда 🤣🙉!! Днес даже пък говореха как бай добрата защита - като нашите баби да си седим 40 дни вкъщи с бебето!!!! ( и това като здравен съвет!!!🙉🙉)!!!
Бебчетага са ви абсолютно страхотни. И да не се притеснявате, пак да кажа, че замерванията са много относителни, та ако доктора казва, че е наред, не го мислете Simple Smile

Това прочетох за коклюша и съм без коментар

“Кондева съобщи, че в момента на свободния пазар са осигурени 650 дози от ваксината Boostrix срещу коклюш. Фирмата вносител е обещала да внесе още 2000 дози до края на тази седмица, които ще бъдат разпределени в аптечната мрежа от понеделник. Отсега е ясно, че те няма как да задоволят повишеното търсене в момент“

Та дилема дали въобще да се ваксинираме просто няма, защото ваксини така или иначе няма. 650 дози на свободния пазар е подигравка, особено на фона на всички съвети, които ни пращат от новините да са се ваксинирали бременни и роднини
Виж целия пост
# 596
АГ вписа ли ви в амбулаторната карта от кога до кога е 45 дн,два пъти питах каза няма нужда,аз си имам копие все пак на документа ама последния б от  лл как ще разбере да доизчисли

Това като с маските,пазете се слагайте маска ,никъде нямаше маски,шиеха си хората.
Виж целия пост
# 597
АГ вписа ли ви в амбулаторната карта от кога до кога е 45 дн,два пъти питах каза няма нужда,аз си имам копие все пак на документа ама последния б от  лл как ще разбере да доизчисли
Според мен би трябвало по ел. път да се вижда всичко вече
Напоследък бельото ми е постоянно мокро - без аромат, не ми прилича на урина. Чела съм, че в 9 месец е нормално за има лекички изтичания на околоплодни води и утре на прегледа ще питам АГ, но сега видях, че този път е доста мокро. Не съм усетила, но може да се каже, че цялата предна част на бельото ми беше мокра. При вас има ли такива намокряния и как са като количество?
На мен тапа не ми е падала, така че не съм убедена дали са води, но са без цвят и аромат и не знам какво друго може да е
Виж целия пост
# 598
И моето бельо е така постоянно, от доста време и то въпреки превръзките. Не се видя да са ми намалели околоплодни води на последния преглед, нито тапа ми е паднала. Но е нещо страшно.
Виж целия пост
# 599
При мен има постоянно,толкова пъти ме гледаха,урина е от пикочния мехур,понеже бебчето натиска долу,не са води.И моето е без цвят ,явно някак изпуска от тежестта ,и аз мислих,че са води,но не са при мен
Има и засилена секреция от влагалището
Ако се някой съмнява за изтичане може да се направи проба с Бром Тимол и на ехографа се вижда намалени ли са или не
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия