Третиноин /Ретин-А/, Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди -Тема 13

  • 65 445
  • 770
# 360
Някой знае ли дали мога да комбинират този ретинол RETINOL 0.2% IN SQUALANE СЕРУМ с някой от тези продукти:
- серум вит. Ц
- https://bg.iherb.com/pr/medi-peel-melanon-x-ampoule-1-69-fl-oz-50-ml/128736
- тоник с гликолова киселина

За първи път ще използвам ретинол, затова започвам с най-ниския процент. Зората ми е да махна едни пигментни петна от челото, които се получиха от пъпки. За първи път в живота ми се случва подобно нещо и не знам какво да направя.
Виж целия пост
# 361
Аз от Турция  си купувам този


Някой може ли да каже каква е разликата с другият турски трет: Acnelyse ?
Няма. Виждам разлика единствено в консистенцията. Акнелиз е по-сух при нанасяне от Третина.
Виж целия пост
# 362
Може ли някаква препоръка за хубав околоочен крем? Четох, че бакучиола е подходящ за там, ама вариантите в интернет са много. Гледах някакви на медипийл с пептиди, хиал. киселина.
https://rumi.bg/product/okoloochen-krem-puga/?srsltid=AfmBOorIc2 … YwUNAr0MU7Awde-VW
Виж целия пост
# 363
Vercheto_sv , какво имате предвид да се комбинират- да се ползват заедно-едно след друго или Вит Ц/тоник с гликолова да са например сутрин, а ретинол вечер? Има много питанки, с които трябва да сте внимателна- Кожата ви привикнала ли е с ретинол? А с другите серуми/тоници? Трябва да сте внимателна. Английският, ако не ви е проблем, препоръчвам да изгледате на Анджи (YouTube каналът ѝ се казва: “ hot and flashy”)- тя има много видеа, в които подробно обяснява много добре за въвеждане/употреба на ретиноиди; също така тя ползва и Вит Ц, както и aha киселини (каквато е гликоловата), така че мисля, може много да ви е информативно.

Сега виждам, че сте писали, че за първи път въвеждате ретинол. В такъв случай, трябва да сте много внимателна да не прекалявате - и ретинола и киселините/Вит. Ц могат да раздразнят кожата и ако всичко е ново, е хубаво стъпка по стъпка да се въвежда. Ретинола го започнете отначало два пъти в седмицата и постепенно увеличавайте. Но предполагам това много пъти е писано и обяснявано, а може би и вие вече сте се информирали. Не бързайте, успех!


Някой знае ли дали мога да комбинират този ретинол RETINOL 0.2% IN SQUALANE СЕРУМ с някой от тези продукти:
- серум вит. Ц
- https://bg.iherb.com/pr/medi-peel-melanon-x-ampoule-1-69-fl-oz-50-ml/128736
- тоник с гликолова киселина

За първи път ще използвам ретинол, затова започвам с най-ниския процент. Зората ми е да махна едни пигментни петна от челото, които се получиха от пъпки. За първи път в живота ми се случва подобно нещо и не знам какво да направя.
Виж целия пост
# 364
Много благодаря,  задължително ще потърся в YouTube  Simple Smile
Виж целия пост
# 365
Как да разбера кога мога да увелича ретинола? В началото започнах с два пъти в седмицата и след няколко седмици (може би 3) започнах по три пъти - понеделник, сряда и петък. Не виждам кожата ми да се бели, люпи и тн, единствено след употребата му усещам лееееека чувствителност, когато на следващия ден нанасям нещо върху него с пръсти. Та как да разбера кога мога да го нанасям през ден, после всеки ден? Като спре чувствителността?
Виж целия пост
# 366
Почвайте през ден смело. От написаното разбирам, че вече месец поне го ползвате.
Виж целия пост
# 367
Как да разбера кога мога да увелича ретинола? В началото започнах с два пъти в седмицата и след няколко седмици (може би 3) започнах по три пъти - понеделник, сряда и петък. Не виждам кожата ми да се бели, люпи и тн, единствено след употребата му усещам лееееека чувствителност, когато на следващия ден нанасям нещо върху него с пръсти. Та как да разбера кога мога да го нанасям през ден, после всеки ден? Като спре чувствителността?
Кой ретинол ползваш, Пете??
Виж целия пост
# 368
Ретинол в сквалан 1% на ТО.
Виж целия пост
# 369
Ретинол в сквалан 1% на ТО.
Мисля, че съвсем спокойно можеш да го ползваш всеки ден. Най-малкото не е чист ретинол и едва ли ще имаш проблем. Според мен лично въвеждане е необходимо за по-силните и чисти формули.
Виж целия пост
# 370
Може ли пример за по-чиста форма? Това ми препоръчаха и аз го взех.

Едит: досега четох и гледах и четох и гледах... ретинАл на geek&gorgeous силен ли ще ми е? Това чудо е супер хвалено в тикток и отзивите му са много добри. И друго да питам, че нещо не схващам - 0.1% е по-силен от 0.5%? По моята логика би трябвало да в обратното, но доколкото разбирам не е.
Виж целия пост
# 371
Няма 0.5%, а има 0.05% и 0.1%. На G&G продуктите на мен ми харесват - в смисъл, приятни са ми, противно на други мнения не ми цапат нищо в жълто - но и не съм убедена, че правят нещо. 0.05% не съм срещала май мнение по форумите на някой някога да му е бил силен.

За съжаление обаче при мен досега нито ретинол, нито ретинал са дали ефект за фини линии. Може би трябва да пробвам третиноин. Иначе кожата ми като цяло има доста приличен и свеж вид, с равномерен тен, но аз ползвам доста активи и честно казано не мога да отдам на едно конкретно нещо резултата.
Виж целия пост
# 372
Ретинолите съвсем нищо не правят, само предизвикват раздразнения. Ретиналът е много по-ефективен и щадящ.
Можете да започнете с:
https://novakoja.com/collections/beauty-of-joseon/products/reviv … m-ginseng-retinal
Retinal (2%) liposome (0.02% active) - корейски, изключително благодатен за начинаещи, не води до зачервяване, лющене и т.н.
И да продължите да надграждате с по-високи проценти постепенно или корейски (в темата за азиатска козметика catalano е най-про информирана за продуктите), или G&G (ако не Ви се занимава с поръчки и доставки от Корея).
Виж целия пост
# 373
Много благодаря. Да попитам и друго - ретинАла как се нанася? Искам да кажа на чиста кожа, след това от продукта и накрая хидратация ли? Защото с ретинола ми бяха казвали, че ретинОла минава през всичко, но ако след него нанеса хидратиращ крем, той няма как да мине през кожата.
Виж целия пост
# 374
Понеже имам и ползвам и горния корейски продукт, според мен прави същото нищо както ретиналите на G&G. При мен за съжаление видим резултат няма - за фините линии, където ми се иска да видя резултат. Иначе продуктът е също приятен, и много подходящ като очен крем, не дразни, а е мазничък, това е подходящо за тази зона. Но съвсем спокойно може да се вземе 0.05% ретинал на G&G с него. Има изследвания достатъчно, които показват (без да споменават имена) как в козметичните ретиноиди масово процентът е много по-нисък от посоченото, в някои случаи дори преди отварянето, в други случаи формулите не са достатъчно стабилни и губят ефективност.

Моята кожа не е свръх чувствителна, но с козметичните продукти с ретинол и/ретинали не е имала проблем никога.

Нанася се на суха кожа, така се води, влажната все още след почистване кожа можела да доведе до по-голямо усвояване и съответно раздразнения. Не ми се е случвало на мен. Може да мине през хидратиращия крем, това дори се препоръчва да улесни свикването с ретиноиди, ако човек е чувствителен, викат му сандвич метода и се ползва против изсушаването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия