Третиноин /Ретин-А/, Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди -Тема 13

  • 65 468
  • 770
# 390
За мен Третин е много по щадящ кожата , Акнелиз е много агресивен , много ми изсушаваше  кожата.
Тънка , суха и чувствителна ми е кожата.
Виж целия пост
# 391
Като се препоръчва/ не препоръчва нещо е добре да се пише каква е кожата на притежателя. Боклукът за един е идеален за друг и обратното.

Аз се гримирам след индийския третиноин,, нямам проблеми - мазна, плътна кожа.
Виж целия пост
# 392
За мен Третин е много по щадящ кожата , Акнелиз е много агресивен , много ми изсушаваше  кожата.
Тънка , суха и чувствителна ми е кожата.

Третин и Акнелиз имат различна съставка, не са едно и също.
А и едното е гел, другото е крем. Има разлика.
Виж целия пост
# 393
За мен Третин е много по щадящ кожата , Акнелиз е много агресивен , много ми изсушаваше  кожата.
Тънка , суха и чувствителна ми е кожата.
Моята е същата кожа и подкрепям мнението
Виж целия пост
# 394
За мен Третин е много по щадящ кожата , Акнелиз е много агресивен , много ми изсушаваше  кожата.
Тънка , суха и чувствителна ми е кожата.

Третин и Акнелиз имат различна съставка, не са едно и също.
А и едното е гел, другото е крем. Има разлика.

Има два вида Третин, този от Турция си е третиноин и е крем

А този, който е от Гърция е Изотретиноин
Виж целия пост
# 395
Ползвам индийския вече няколко месеца. Бях на 0,25, сега съм на 0,05. Не се беля въобще, обаче ползвам много хидратация. Иначе кожата ми е много чувствителна. Правя тип "сандвич". Преди ползвах турския акнелийз. Много по-брутален ми беше на мен. Въобще не можах да мина на 0,05 с него. Направо ми прегаряше на места кожата, особено на скулите под очите. Методът на поставяне ми е един и същ. Та, не знам защо да е "пълен боклук" идийския и откъде идва това...
Виж целия пост
# 396
малко ме объркват концентрациите , които споменавате
0,25 е по-голяма концентрация от 0,05
Виж целия пост
# 397
Пропуснала е една нула. 0,025.
Виж целия пост
# 398
На третиноин вариантите са стандартни -0,1%, 0,05% и 0,025%. Аз даже не видях грешката, понеже с години се дъвчат тук разфасовките и става ясно.
Виж целия пост
# 399
ясно , не ясно- различни са концентрациите
много ясно, че разбрах грешката, ама се „дъвчи“ това 0,25 като последващо 0,05 и някой , който влиза в темата , за да се води от нея, би се подвел
Виж целия пост
# 400
И как точно ще се подведе като изобщо няма третиноин с концентрация 0,25%?

И като сте хванала грешката можехте да е коригирате, а не да се правите на неразбрала…
Виж целия пост
# 401
има ли  начин да не се обидите-дали  коригирам чрез въпрос , дали директно...
който разбрал- разбрал, останалите да се обиждат
Виж целия пост
# 402
Бихте ли споделили откъде си набавяте испанския Ретиридес?
Виж целия пост
# 403
Здравейте! Писала съм в някои от предните теми. Диагностицираха ме с Розацея и ми забраниха употребата на третиноин. Имам не отворени и в срок на годност испански Ретиридес 0,05% и турски Акнелиз 0,1%. Пазех ги и аз не знам защо,лекаря ми забрани вече да използвам третиноин , най-много някой крем с бакучиол мога да слагам. Ако някой се интересува от кремовете, да ми пише на лични.
Edit: Остана ми Акнелиза, ако някой има интерес.
Виж целия пост
# 404
Изотретиноина не беше ли основната съставка в оная гадост Роакутан, която е любима на много дерматолози?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия