Третиноин /Ретин-А/, Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди -Тема 13

  • 65 516
  • 770
# 570
Глупости, след 20 и няколко години е хубаво да се започне с превантивната грижа. Не сме вече тийнове. Аз започнах на 25 с ретинола, но сега съм го спряла заради бременност, после си започвам пак с киселините. Откакто започнах с киселините една година ги ползвах с ретинол и лицето ми е било в най-добър вид. Ако е малък процент няма проблем да се започне и сега.
И след време ще вдига по малко и после другите му форми.
Точно че ако започнеш навременна грижа ще избегнеш ранното поставяне на ботокси и тн.
За мен глупости са да можеш ретинол на младата си кожа, но всеки си знае. Аз лично до 40 г. крем не бях слагала и една бръчка нямах. След 40 каквото и да намажеш...няма особен ефект. А ботокс и на акъла не ми е дошъл да си сложа хах.
Виж целия пост
# 571
Bory Ana, писах Ви на лични.
Като ефект (понеже там забравих) - кожата става мека, гладка, с хубав равен тен, има лек блясък, струва ми се, че имам изсветлени петънца от лятото. За последното обаче ползвам и азелаинова киселина, така че не съм сигурна дали само от нея са изсветлени или от комбинацията с ретинала.
Виж целия пост
# 572
Bory Ana, доста крайно мнение.
Ретинолът не се използва само срещу бръчки, а и против акне.
Ех, ако имаше кой да ми каже по-рано да го започна, не бих се и замислила Simple Smile
Виж целия пост
# 573
И като добавка само трябва да се каже, че ретинол може да повлияе акне, но не го лекува и не е лекарство.
Регистрирани като лекарства са другите форми третиноин, изотретиноин.
Това само по себе си означава, че ако се ползва ретинол само за акне - за мен е безсмислено. Нищо няма да направи в концентрациите, които се продават, пъпките ще си излизат.
Виж целия пост
# 574
Редувам вечерно време азелаинова киселина и вит Ц, но бих искала да вкарам и ретинол. Чудя се дали няма да стане прекалено много козметика или просто веднъж в седмицата да слагам и ретинол?
Виж целия пост
# 575
Редувам вечерно време азелаинова киселина и вит Ц, но бих искала да вкарам и ретинол. Чудя се дали няма да стане прекалено много козметика или просто веднъж в седмицата да слагам и ретинол?
Вит ц сутрин
А за другите неща ето таблица, но според мен всичко е индивидуално, така че подхождайте внимателно ако ще вкарвате нов продукт или ще правите комбинация.
Виж целия пост
# 576
Редувам вечерно време азелаинова киселина и вит Ц, но бих искала да вкарам и ретинол. Чудя се дали няма да стане прекалено много козметика или просто веднъж в седмицата да слагам и ретинол?

Може да преместите Вит.С сутрин. Според мен ретинол поне два пъти седмично, за да има ефект.
Виж целия пост
# 577
Аз се мажа с крем от 16 годишна, сега съм на 46. Имах много мазна кожа като млада, ако знаех за третиноин и ретинол със сигурност щях да ги пробвам, щяха да ми намалят омазняването. Намазаната с крем кожа е много по-свежа и сочна. Майка ми е на 75 години и тя е с крем откакто я помня, кожата ѝ е много хубава за възрастта, така че силно препоръчвам на младите жени да се грижат за кожите си.
Виж целия пост
# 578
Това искам да обясня и аз, че ранната грижа дава плодове после в по-късните години.

Това за 25 годишна не ми е ок.
https://vm.tiktok.com/ZNeKofnaV/


Не знам дали се прикачи, едно момиче показва кожата си.
Виж целия пост
# 579
Глупости, след 20 и няколко години е хубаво да се започне с превантивната грижа. Не сме вече тийнове. Аз започнах на 25 с ретинола, но сега съм го спряла заради бременност, после си започвам пак с киселините. Откакто започнах с киселините една година ги ползвах с ретинол и лицето ми е било в най-добър вид. Ако е малък процент няма проблем да се започне и сега.
И след време ще вдига по малко и после другите му форми.
Точно че ако започнеш навременна грижа ще избегнеш ранното поставяне на ботокси и тн.
За мен глупости са да можеш ретинол на младата си кожа, но всеки си знае. Аз лично до 40 г. крем не бях слагала и една бръчка нямах. След 40 каквото и да намажеш...няма особен ефект. А ботокс и на акъла не ми е дошъл да си сложа хах.
Значи до 40 сме млади за кремове, после пък няма вече смисъл да мажем? Желязна логика, нямам думи! Вие може да не се мажете с нищо, но такива изказвания...
Момичета, грижете се за кожата си от ранна възраст, използвайте хидратация и слънцезащита ежедневно Wink
Виж целия пост
# 580
Глупости, след 20 и няколко години е хубаво да се започне с превантивната грижа. Не сме вече тийнове. Аз започнах на 25 с ретинола, но сега съм го спряла заради бременност, после си започвам пак с киселините. Откакто започнах с киселините една година ги ползвах с ретинол и лицето ми е било в най-добър вид. Ако е малък процент няма проблем да се започне и сега.
И след време ще вдига по малко и после другите му форми.
Точно че ако започнеш навременна грижа ще избегнеш ранното поставяне на ботокси и тн.
За мен глупости са да можеш ретинол на младата си кожа, но всеки си знае. Аз лично до 40 г. крем не бях слагала и една бръчка нямах. След 40 каквото и да намажеш...няма особен ефект. А ботокс и на акъла не ми е дошъл да си сложа хах.
Значи до 40 сме млади за кремове, после пък няма вече смисъл да мажем? Желязна логика, нямам думи! Вие може да не се мажете с нищо, но такива изказвания...
Момичета, грижете се за кожата си от ранна възраст, използвайте хидратация и слънцезащита ежедневно Wink

Аз също подкрепям по навреме да се грижим за кожата си. За съжаление започнах на 34, твърде късно разбрах що е то вечерна и дневна рутина и ретинол..
Виж целия пост
# 581
Майката на един бивш ( Бог да я прости) се опитваше да ми дава наклон защо ползвам разни неща и как тя ползвала само крем. Еми, личеше си. Сори.
Единствено имам само леки бръчици фини по челото и те са от постоянното ми вдигане на вежди, но 99% от случаите си ги виждам само аз 😀
П.С. Слагайте козметика и на шията. 😍
Виж целия пост
# 582
За мен е до ген...е, и грижа трябва, ама се пак.

Може ли препоръка за дневен крем? Със смесена кожа съм. За да слагам вит.С трябва и слънцезащита, а не мога да свикна и да си намеря подходяща.
Сега мажа само хидратация.
Виж целия пост
# 583
Може да опитате крем със слънцезащита и вит.с, напр. Daily Radiance Vitamin C на Медик8 е много приятен.
Виж целия пост
# 584
Може да опитате крем със слънцезащита и вит.с, напр. Daily Radiance Vitamin C на Медик8 е много приятен.
супер, ама 200лв няма как да дам за крем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия