RYANAIR - 25

  • 41 705
  • 761
# 405
Стандартен е размера
250 евро за под 1500км
400 за над 1500 и под 3500
600 за над 3500 км

Regulation Eu 261 се казва, търсиш и четеш
Примерно
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Air_Passengers_Rights_Regulation

Компенсация не се дължи, ако полета е закъснял или отменен не по вина на компанията, примерно лошо време, стачка (ако стачката не е на служителите на самата компания). Тогава само ви променят датата или връщат парите.
Виж целия пост
# 406
Може да е коментирано, но ще съм благодарна, ако някой ми отговори. Ще пътуваме с бебе, количката е с размери 46.5 × 58 × 17.5 см, от сайта разбирам, че ще мога да я ползвам безплатно до самолета, и после ще ни чака при пристигане, тоест ще е в каргото на самолета. Притеснявам се как блъскат и тръшкат всичко и искам да я взема с нас на борда, имаме купени приоритата с два ръчни багажа, тоест ще сме с два малки куфари и малките чанти. Въпроса ми е има ли  начин количката е при нас?
Виж целия пост
# 407
Не, няма начин. Къде очаквате да седи тази количка? В багажното над главите ви? Или на аварийните изходи.

Количката се слага в каргото и си я получавате след това като кацнете. Представям си ако всяко бебе в самолета има количка на борда, 5-6 колички къде ще се складират? 😁
Виж целия пост
# 408
Здравейте, според вас 87 евро на човек отиване и 47 евро на човек връщане Sofia -  Naples - Sofia ок ли е и според вас ще паднат ли цените за 30 август става въпрос?
Виж целия пост
# 409
Въпросът е дали за вас е ок. Колко сте склонна вие да платите.

Дали ще паднат, дали не.. няма как да гадаем. Като цената ви устройва, купувайте.
Виж целия пост
# 410
Здравейте, според вас 87 евро на човек отиване и 47 евро на човек връщане Sofia -  Naples - Sofia ок ли е и според вас ще паднат ли цените за 30 август става въпрос?
Това се води все още висок сезон, съмнявам се да паднат тези цени. А и жегите са екстремни. Идете октомври и ще платите доста по-малко, а и температурите са нормални.
Виж целия пост
# 411
Дали са малко или много - важно е за вас.
Провери кога започва там учебната година и ако е около тази дата - няма да паднат цените.
Високите температури за мене са важни.
Но ако имате там определени дати за нещо - провери и други авиокомпании, кацащи на летището.
Виж целия пост
# 412
Не, няма начин. Къде очаквате да седи тази количка? В багажното над главите ви? Или на аварийните изходи.

Количката се слага в каргото и си я получавате след това като кацнете. Представям си ако всяко бебе в самолета има количка на борда, 5-6 колички къде ще се складират? 😁

Да, в багажното над главите очаквам да е, както при всички нормални авиокомпании, не нискотарифните. Не виждам разлика дали ще сложа куфар или количка, за който е платено и са в посочените размери.
Виж целия пост
# 413
Не, няма начин. Къде очаквате да седи тази количка? В багажното над главите ви? Или на аварийните изходи.

Количката се слага в каргото и си я получавате след това като кацнете. Представям си ако всяко бебе в самолета има количка на борда, 5-6 колички къде ще се складират? 😁

Да, в багажното над главите очаквам да е, както при всички нормални авиокомпании, не нискотарифните. Не виждам разлика дали ще сложа куфар или количка, за който е платено и са в посочените размери.

Ако бебешката количка е тип йо-йо, може да я вземете на борда при условие, че сте платили за приоритет и не носите голям ръчен багаж, т.е. вместо куфар. В багажното е безплатно и може да бъде всякакъв тип количка.
Виж целия пост
# 414
Ztztt много благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 415
Здравейте, според вас 87 евро на човек отиване и 47 евро на човек връщане Sofia -  Naples - Sofia ок ли е и според вас ще паднат ли цените за 30 август става въпрос?

На мен лично ми изглеждат множко, но аз съм стиснат.
Значи, освен датите правете сметка доколко е важно това пътуване за вас. Ако е скъпо, можете ли просто да отидете другаде или ще платите и 2 пъти по-висока цена защото трябва?
Отделно, може да пътувате до Рим или Бари и оттам до Неапол с кола, влак или автобус, ако цената е по-изгодна.
Виж целия пост
# 416
То и аз очаквам да мога да си сложа якето и дамската чанта в багажното отделение над главата, но уви, не се получава, защото то е наблъскано до дупка с куфари и чанти ...

Надявам се го казвате с ирония 🤣🤣
Виж целия пост
# 417
Питате нещо, отговаря ви се. Очевидно сте се възползвали и от съпорта на компанията и сте питали там. И изведнъж пишете get a life! Успокойте се малко!
Виж целия пост
# 418
Имам два въпроса.
Ще нося инхалатор в багажа- трябва ли да го изкарвам специално при проверката на багажа?
И втори- ако детето си носи плюшена играчка в ръка- ще ни карат ли да я приберем в някоя чанта?
Виж целия пост
# 419
За инхалатора, ако не ви го искат изрично, защо да го вадите? Нека си стои вътре. Ако имат претенции, тогава го вадите.
А за играчката...май е по-добре да си стои прибрана при минаването на гейта. Или ако се налага да е в ръцете на хлапето, да е предвидено място в багажа така, че ако искат проверяващите да се сложи вътре, да успее да влезе Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия