Днес релаксирах, защото 2 дни пак бях изборджиика. Казах, че повече не желая да бъда в СИК. Действа ми на нервната система. Този път бях само член, но пак си е работа и отговорност. Не ми обещаха, че няма да ме търсят. Дано скоро няма избори!
През есента тук спечели нов кандидат. Разликата със стария беше само 28 гласа. Започна пак броене и всичко излезе точно, но бюлетините от една секция били сложени не където трябва. Та заради една незначителна грешка касираха изборите. Новият сега спечели с 2669 гласа повече. Та дето се вика "да бе мирно седяло, не би чудо видяло". Напразно похарчиха 300 000 лева грешни пари.
Моето наблюдение е, че хората предпочитат повече хартиените бюлетини. Има гласували и на машините, но са почти 2, 5 пъти по-малко. Този път поне нямаше фалове с тях.
Прочетох какво сте писали, но няма да се спирам конкретно.
На Янка честит имен ден със закъснение, но все още е днес.
На Пипи приятна почивка!
На Бо_ряна да отдъхне и да се подготви за следващото гостуване.
Сега сме вкъщи пак с внучката след морето= тя у тях, аз при мене си в старческия ми дом. . Проверявам я от време на време. Седи , щрака на таблета и слуша руски тинейджърски канал. За четене и дума не може да става. Но днес за по- малко от час се научи да пише многоцифрени числа и да ги събира, , да пише римските цифри, да разпознава подлог и сказуемо. За тази седмица стига толкова. И на мен не ми се учи. Нали ходим на училище единствено заради това да имаме ваканция. ( От коя книга е това?)
На всички една топла прегръдка за лека нощ!









"".




