УМБАЛ Софиямед - ТЕМА 3

  • 39 394
  • 378
# 255
Аз пък не съм съгласна. Ще раждам при доктор Нур, тя следи бременността ми. Пуска ми редавно изследвания, отговаря ми на всички въпроси, прегледите са много изчерпателни и обяснява всичко.
Виж целия пост
# 256
Здравейте, родих преди три месеца при д-р Алсалех и с пълно убеждение мога да кажа, че е изключителен специалист.
През цялата бременност следеше състоянието ми внимателно, назначаваше необходимите изследвания и всичко, което можеше да се направи по здравна каса, беше извършено. Винаги получавах обратна връзка след резултатите. На всяко мое запитване, съобщение или обаждане реагираше бързо и адекватно — дори сега, след раждането, когато ми се е налагало да я потърся. Грижата ѝ към бебето по време на проследяването също беше на изключително високо ниво.
Бях приета по спешност в болницата, а д-р Алсалех пристигна възможно най-бързо, за да се увери лично, че съм в добро състояние. Освободи графика си за деня, за да ме види и да се погрижи за настаняването ми.
В деня на раждането (първоначално планирано секцио, извършено по спешност) дойде по-рано, за да ме подготви за процедурата. Остана с мен до последния момент преди операцията и след това ме посети няколко пъти, за да се увери, че всичко протича нормално. Дори вечерта след раждането се чухме, а на следващия ден отново беше до мен и бебето.
Разбира се, всеки лекар има моменти, когато не може да бъде на 100% до всички свои пациенти, но стоя твърдо зад думите си — д-р Алсалех не е човек само на любезности, а на реална грижа и професионализъм. Убедена съм, че който се довери на нея, няма да сгреши.
Препоръчвам я с две ръце! Болницата, не е перфектна и има своите недостатъци, но в крайна сметка престоят е кратък — важното е майката и бебето да си тръгнат живи и здрави.
Виж целия пост
# 257
Здравейте, следя се при д-р Кожухарова, може ли мнения, ако някой е имал допир с нея и самото раждане, престоя в болницата и т.н. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 258
В отговор за д-р Нур искам да кажа, че и двете ми раждания бяха при нея, естествени. Но голяма част от други лекари щяха вероятно да ме планират, понеже и двата пъти бебето не беше ниско в таза до последно, но чакахме.
И двете бременности са следени добре. Инфекции също имах, лекувани са и няма последствия.
Като колега лекар и приятел на Нур имам много наблюдения върху жените, които я търсят. Повярвайте ми, понякога граничи с тормоз ! Пише ѝ се, звъни ѝ се по нощите за банални неща, нищо неотложно. Просто някой сетил се да иска инфо, което го има и в супердок. Който работи с хора, знае. Има един такъв типаж , дето все не му е угодно нищо и никой и си въобразяват, че си им длъжен за всичко. Още повече че им се дават инструкции, които не се спазват и после пак някой друг им е виновен. Пациент или лекар, първо си човек и трябва да спазваш някакъв разумен тон и уважителни граници. Не може само да изискваш. Това прилича на едно друго поведение, което само си търси правата, но не си знае задълженията. И другото нелепо нещо, което се насади като идея, е че лекарят не ви е приятел, така както и банковият служител, полицаят, катаджията и тн не ви е. Всичко над професионалните му отношения е бонус. Но не е длъжен да е на разположение за безумни въпроси 24/7. Така както не звъните на банката в 22 да питате какъв ви е лимитът примерно..
Пак подчертавам неотложните състояния при бременни са едно, другото е наглост.
Виж целия пост
# 259
Привет, дали някой има информация за училището за родители - онлайн ли се провежда или на място? Дали може да се види отделението ? Опитах се да попитам на регистратурата,  но оттам ми казаха да се кача в АГ отделението,  където нямаше никой. Също така кол центъра е зает и никой не вдига
Виж целия пост
# 260
Привет, дали някой има информация за училището за родители - онлайн ли се провежда или на място? Дали може да се види отделението ? Опитах се да попитам на регистратурата,  но оттам ми казаха да се кача в АГ отделението,  където нямаше никой. Също така кол центъра е зает и никой не вдига
Няма училище за родители и не можете да видите отделението. На телефон не звънете - там никой никога не вдига.
Виж целия пост
# 261
Препоръката ми към всички, които ще раждат в Софиямед е освен за раждането, подгответе се много добре теоретично за кърменето. Вземете си специално шише, съвместимо с кърмене, силиконови зърна, възглавница. Персоналът на АГ отделението е страхотен, но от неонатология не разчитайте някой да ви съдейства с това. Всеки ще влиза и ще ви казва различно, не позволявайте да ви пипат гърдите, силови масажи или каквото и да е друго. Няма нито 1 сертифициран консултант там, всеки говори, каквото знае и само ви обърква и травмира. Ако сте секцио - поискайте си  детето на 6тия час да засуче или се стимулирайте с помпа! Успех!
Виж целия пост
# 262
Може ли някой да ли каже актуална цена за нормално раждане в СофияМед 😊 2600лв виждам в интернет, но АГ ми каза 3000
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 263
Може ли някой да ли каже актуална цена за нормално раждане в СофияМед 😊 2600лв виждам в интернет, но АГ ми каза 3000
Благодаря предварително!

Здравейте,

Аз бях секцио, но жената с мен беше нормално раждане. По спомен и тя заплати около 3к заради упойката, която можете да поискате срещу заплащане.
Виж целия пост
# 264
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?
Виж целия пост
# 265
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?

Достинекс си носите сами и обсъждате с лекаря схемата - на мен АГ ми даде рецепта за закупуването на последния преглед.

АМ - Дават Аптамил Цезар Биотик. По-скоро няма до позволят да давате друго - те наблюдават състояниято на бебетата и реагират при нужда (досато лежах имаше бебе с проблем към това мляко и веднага реагираха и смениха)
Виж целия пост
# 266
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?

Достинекс си носите сами и обсъждате с лекаря схемата - на мен АГ ми даде рецепта за закупуването на последния преглед.

АМ - Дават Аптамил Цезар Биотик. По-скоро няма до позволят да давате друго - те наблюдават състояниято на бебетата и реагират при нужда (досато лежах имаше бебе с проблем към това мляко и веднага реагираха и смениха)
Благодаря. А след приема на хапчетата има ли нещо по -специфично?
Виж целия пост
# 267
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?

Здравейте,

Преди 4 месеца даваха Аптамил Пронатура.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?

Здравейте,

Преди 4 месеца даваха Аптамил Пронатура.

Аз мисля, че дават каквото имат дадено рекламно. Именно за това питам, защото аз искам да давам Topfer лактана био и не знам дали мога да си взема кутия с мен. Не ми се иска да започвам с едно АМ и после да го сменям.
Виж целия пост
# 269
Здравейте, знаете ли дали дават хапчета за спиране на кърмата или трябва да си ги подсигуря предварително?

Също знаете ли какво АМ дават на бебенцата, и ако искам да дават друго АМ дали мига да си взема кутия и да правят от него, или просто да ми дават топла вода?

Достинекс си носите сами и обсъждате с лекаря схемата - на мен АГ ми даде рецепта за закупуването на последния преглед.

АМ - Дават Аптамил Цезар Биотик. По-скоро няма до позволят да давате друго - те наблюдават състояниято на бебетата и реагират при нужда (досато лежах имаше бебе с проблем към това мляко и веднага реагираха и смениха)
Благодаря. А след приема на хапчетата има ли нещо по -специфично?
Както са ви казали - трябва вие да си ги купите и вземете с вас. Хапчетата са две. Аз пих първото вечерта в деня на секциото и второто на следващия ден, но лекарят ще ви обясни най-добре как да ги пиете.  Може да имате главоболие или световъртеж - при мен беше така, но отмина няколко часа след второто хапче. С аптамил ги хранят, на изписването ми казаха, че вкъщи мога да продължа с каквото АМ искам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия