Празнувайте 1 юни с детската серия пасти и четки за зъби на Lacalut!

  • 8 026
  • 254
# 15
С личен пример. Ограничавам максимално храни съдържащи захар. Мием си зъбите заедно, обяснявам подробно и често как, колко време и защо. Задължително когато сме вкъщи след хранене следва миене, а при хранене навън давам дъбка без захар. Посещаваме стоматолог за профилактични прегледи.
Виж целия пост
# 16
Уча детето си да си мие зъбите сутрин и вечер . След всяко хапване на сладки неща го карам да пие вода.
Виж целия пост
# 17
Показвам с личен пример. Уча го да измива зъбите най-малко 2 пъти на ден - сутрин и вечер с паста за зъби, по-възможност и след всяко хранене. Ако през деня няма възможност, поне да изплаква устата с вода. От скоро ползва и вода за уста, по препоръка на стоматолога.
Виж целия пост
# 18
Показвам му как мия своите сутрин и вечер- внимателно изчетквам навсякъде и на най-трудно достъпните места. Миенето на зъбките да е поне 60 секунди , като го уча да брои наум докато ги мие.
Виж целия пост
# 19
Четохме книжката за "Чук и Пук". От много малки ги водя профилактично на зъболекар и тя много подробно им обяснява как и кога се почистват зъбките. Имат и електрическа четка за зъби с приложение, вибразия и звъков сигнал, което също им помагаше и правеше миенето по-забавно.
Виж целия пост
# 20
Задължително да си мие зъбите сутрин и вечер.
Обяснявам, че ако не ги мие Чук и Пук си правят къщички и развалят зъбите.
Мисля, че вече стана навик да ги мие сутрин и вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 21
С личен пример! Още от малки ги уча, че зъбите се мият най-малко два пъти на ден, и че устната хигиена е от особена важност.
Виж целия пост
# 22
От първите зъбки им ги миех с накрайник, след това си измислихме собствена песничка и всяка сутрин си я пеем докато ги измием. А от скоро учиха в градината за " Чук и Пук" и вече сами искат да се мият и вечери. Голям стимул им е че и зъбките трябва да са чисти за Феята.
Виж целия пост
# 23
От първите зъбчета уча детето ми, че трябва да се мият сутрин и вечер, без изключение. Редовни профилактични прегледи при зъболекар, откакто навърши 3 години.
И, разбира се, личният пример Simple Smile
Виж целия пост
# 24
С постоянство, редовни прегледи при зъболекар, за да нямат страх от посещения.
Виж целия пост
# 25
Нашето дете само изявява желание да мие зъбки! Макар,че е едва на година и десет месеца.
Отива,взима си пастата и четката и ни приканва да се включим с баща му.
Още когато се появиха първите зъби,аз го учех всичко да е уж на игра.
И той свикна за него това да не е задължение!
Много сме щастливи,че го прави с удоволствие. ❤️
Виж целия пост
# 26
С постоянно напомняне и проверка. Като върнах няколко пъти да си измие зъбите отново, че четката е суха или не мирише на паста за зъби и се научи. За щастие зъбите му са добре, дори вчера го водих на профилактичен преглед и даже получи похвала от зъболекаря.
Виж целия пост
# 27
Като им показвам точно какво се прави или пускаме клипове.
Виж целия пост
# 28
Пускаме анимационни клипчета, където гледа как се мият зъбите.
Виж целия пост
# 29
Със задължително миене на зъбките сутрин и вечер, като при по-голямото дете сме вкарали и в употреба електрическа четка за зъби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия