Паническо разстройство - 62

  • 39 182
  • 868
# 495
Възпалението на лицев нерв - това е парезата на лицевата част? Или греша? Puzzling, смениха ми лекарството на Валдексан, от което ми се виеше свят, после на друго и проба-грешка и т.н.
Виж целия пост
# 496
Възпалението на лицев нерв - това е парезата на лицевата част? Или греша? Puzzling, смениха ми лекарството на Валдексан, от което ми се виеше свят, после на друго и проба-грешка и т.н.
Надявам се да сте добре вече.
Мисля тази седмица да говоря и аз с лекаря.
Виж целия пост
# 497
Възпалението на лицев нерв - това е парезата на лицевата част? Или греша? Puzzling, смениха ми лекарството на Валдексан, от което ми се виеше свят, после на друго и проба-грешка и т.н.
Само болка е, режеща вдясно на лицето.. Нурофен долу горе помага, тоя дексофен утре мисля да започна.
Виж целия пост
# 498
Здравейте,

Някой пил ли е АД с антибиотик? Аз съм вече 12 дни на Сероксат и като цяло съм добре, но се налага да почна дълъг курс антибиотици
Някои АД имат взаимодействие с определени антибиотици. Може да проверявате във Фрамар взаимодействията. Отивате примерно на вашия АД, оттам на "Взаимодействия" -> "Виж всички" и търсите в списъка. Ако го няма в списъка, значи няма взаимодействие. Ако го има, може да кликнете и да видите в какво се изразява взаимодействието.
Щом ще пиете дълго време антибиотик, е хубаво да си проверите за всеки случай.
Списъка с взаимодействия съдържа само активните вещества, а не конкретната марка лекарство, тоест ако примерно антибиотика е Медаксон, отивате (пак в сайта на фрамар) и виждате, че в случая активното вещество е цефтриаксон и него търсите във взаимодействията.
Ако не се ориентирате в обясненията ми (малко сложно стана), кажете какъв е антибиотика и аз ще погледна взаимодействията.
Виж целия пост
# 499
Здравейте,

Някой пил ли е АД с антибиотик? Аз съм вече 12 дни на Сероксат и като цяло съм добре, но се налага да почна дълъг курс антибиотици
Някои АД имат взаимодействие с определени антибиотици. Може да проверявате във Фрамар взаимодействията. Отивате примерно на вашия АД, оттам на "Взаимодействия" -> "Виж всички" и търсите в списъка. Ако го няма в списъка, значи няма взаимодействие. Ако го има, може да кликнете и да видите в какво се изразява взаимодействието.
Щом ще пиете дълго време антибиотик, е хубаво да си проверите за всеки случай.
Списъка с взаимодействия съдържа само активните вещества, а не конкретната марка лекарство, тоест ако примерно антибиотика е Медаксон, отивате (пак в сайта на фрамар) и виждате, че в случая активното вещество е цефтриаксон и него търсите във взаимодействията.
Ако не се ориентирате в обясненията ми (малко сложно стана), кажете какъв е антибиотика и аз ще погледна взаимодействията.
Антибиотиците, които ще се пият са миноциклин, азакс и тинидазол. Ще се пият всички по схема. Ще съм благодарна за съдействието. Курсът е 2 месеца
Виж целия пост
# 500
Kamille съществувам...
Ходих на гастроскопия, нямам хеликобалтер пилоти, но имам гастрит и възпаление на хранопровода и двете са с хиперемия. Преди процедурата вечерта ревах като луда, на другия ден бях много зле. На самата процедура се държах и звук не издадох, лекаря ме похвали, че съм била много дисциплинирана, ако всички пациенти били така щял да работи по-лесно. Всъщност просто го слушах, какво иска от мен и се получи, и не е най-гадното нещо. Изписа ми  Нексопрал за протонната помпа, Зирид за гаденето и Сорбифер дурулес за желязото. Оказа се, че желязото отново ми е два пъти под долната граница. И всъщност започнах да си мисля, дали пък то не ме докарва до тази тревожност? Вече сериозно се замислям да си сложа спирала макар и хормонална. Понеже имам ужасни кръвосъсиреци по време на цикъл само 1 ден , но е достатъчно да ми сваля желязото.
Отделно ходих при пси, но в същия ден бях доста зле и тя реши, че ще ми смени терапията. Изписа ми Золофт и Бриека, като каза че Бриеката ще я пия по-дълго време. Сякаш не съм чела хубави мнения за Золофт-а и много ме е страх. Още не съм ги започнала, защото започнах тези за стомаха. Чудя се, какво да правя?
Като съм в такава фаза изпитвам жестока тревожност, гърди , стомах всичко ми е свито, гади ми се, лошо ми е, потя се, реве ми се и ми иде да бягам. Мислите ми са черни, за какво е този живот, ако така трябва да живея предпочитам да не живея, жал ме е за децата, че имат такава майка, и в същото време не мога да се вкопча в тях и да се стегна... Страх ме е от самотата, страх ме е за децата да не им се случи нещо лошо, страх ме е за родителите, ако починат мисля, какво ще правя без тях, как ще живея, за баба ми ми е адски тъжно, че е много възрастна,самотна. Страх ме е да ида сама на командировка без мъжа ми да е с мен, страх ме е да пусна децата при майка ми на гости за няколко дни. Днес им събирам багажа и рева, рева тъжно ми е,мъчно ми е, че няма да ги видя няколко дни. Защо съм такава, кой ще ме търпи?😭😭😭
Виж целия пост
# 501
Скрит текст:
Здравейте,

Някой пил ли е АД с антибиотик? Аз съм вече 12 дни на Сероксат и като цяло съм добре, но се налага да почна дълъг курс антибиотици
Някои АД имат взаимодействие с определени антибиотици. Може да проверявате във Фрамар взаимодействията. Отивате примерно на вашия АД, оттам на "Взаимодействия" -> "Виж всички" и търсите в списъка. Ако го няма в списъка, значи няма взаимодействие. Ако го има, може да кликнете и да видите в какво се изразява взаимодействието.
Щом ще пиете дълго време антибиотик, е хубаво да си проверите за всеки случай.
Списъка с взаимодействия съдържа само активните вещества, а не конкретната марка лекарство, тоест ако примерно антибиотика е Медаксон, отивате (пак в сайта на фрамар) и виждате, че в случая активното вещество е цефтриаксон и него търсите във взаимодействията.
Ако не се ориентирате в обясненията ми (малко сложно стана), кажете какъв е антибиотика и аз ще погледна взаимодействията.
Антибиотиците, които ще се пият са миноциклин, азакс и тинидазол. Ще се пият всички по схема. Ще съм благодарна за съдействието. Курсът е 2 месеца
Нямат взаимодействие със сероксат. Лаймска ли борите?
Виж целия пост
# 502
Аз бях в болница минали месец и сега с пълна сила ми се завърнаха тревожността и хипохондрията. 😔
Виж целия пост
# 503
Здравейте!
Понеже утре ще ходя до психиятъра реших първо да попитам тук в групата. Та въпросът ми е следният:
Ако сте пили един антидепресант и е работил много добре, но след дълга употреба е спрял да работи и сте минали на друг, но този другият не работи както трябва и след 7-8 месеца ходене по мъките решите да се върнете на този, на който сте се чувствали добре, дали е възможно? Или ssri не работи по същия начин, по който е работил първият път?
Виж целия пост
# 504
На някой от вас случвало ли му се е да поддържа висок пулс в продължение на няколко седмици заради тревожно разтройство? Не е от сърцето, не е и от щитовидната жлеза и взех да се чудя от къде идва проблема.
Виж целия пост
# 505
Нямат взаимодействие със сероксат. Лаймска ли борите?
Благодаря ти много!
Протокола е за Лаймска, която е спорна, пия ги за ку треска

Лиана, направо ми стана толкова жал като те четях, че ми идеше да те прегърна. Да имам вълшебна пръчица и да те изцеля на секундата...както и всички страдащи де

Аз засега съм добре от Сероксат, въпреки че съм го пола 12 дни засега, обаче май се събуди ку треската, която борех няколко години, бях в ремисия една година и вчера пак имах треска. Обаче този път съм решила да не си хабя останалите нервни клетки да се само съжалявам, че съдбата ме е дарила с болест, а другите са здрави. Ще правя каквото мога и трябва, пък да става каквото ще. Хората живеят години наред с всякакви заболявания. Колкото толкова, поне да са спокойни някак и качествени колкото може
Виж целия пост
# 506
Kikiomery , благодаря за подкрепата! Днес съм идея по-добре и съм с нова стратегия за състоянието си.
Реших да не започвам золофт-а. Тъй като четох доста неща за желязодефицитната анемия, която имам и мисля, че трябва да работя в това направление. Като за начало ще си пия желязото, а при следващия ми цикъл ще си сложа спирала, която да контролира кръвните съсиреци, които имам по време на М. След което би трябвало да кача желязото и да се чувствам по-добре. Четох, че желязото е нещо като катализатор на работата на нервотрансмитерите и ако го няма те не работят правилно и се стига до тревожност, депресии освен всички други неразположения от липсата му. Днес ще се обадя на пси, няма да и обяснявам цялата плеада, но ще и кажа, че гастроентеролога ми каза да дам шанс първо на неговите хапчета малко да ми стабилизират стомаха, а в същото време и да вдигна желязото.
Какво мислите?
Виж целия пост
# 507
На някой от вас случвало ли му се е да поддържа висок пулс в продължение на няколко седмици заради тревожно разтройство? Не е от сърцето, не е и от щитовидната жлеза и взех да се чудя от къде идва проблема.

На мен ми  се е случвало. Бях  с висок пулс почти три  седмици. При мен беше от тревожността. Щитовидната и  сърцето  са ми  в  идеално състояние.
Виж целия пост
# 508
Kikiomery , благодаря за подкрепата! Днес съм идея по-добре и съм с нова стратегия за състоянието си.
Реших да не започвам золофт-а. Тъй като четох доста неща за желязодефицитната анемия, която имам и мисля, че трябва да работя в това направление. Като за начало ще си пия желязото, а при следващия ми цикъл ще си сложа спирала, която да контролира кръвните съсиреци, които имам по време на М. След което би трябвало да кача желязото и да се чувствам по-добре. Четох, че желязото е нещо като катализатор на работата на нервотрансмитерите и ако го няма те не работят правилно и се стига до тревожност, депресии освен всички други неразположения от липсата му. Днес ще се обадя на пси, няма да и обяснявам цялата плеада, но ще и кажа, че гастроентеролога ми каза да дам шанс първо на неговите хапчета малко да ми стабилизират стомаха, а в същото време и да вдигна желязото.
Какво мислите?
Лиана колко ти е желязото?За жени знам че е от 6-26 .Аз съм с желязо дефицитна анемия от мноооого години и желязото ми е било 1 или 2.Но през тези периоди никога не съм била зле психически.
Виж целия пост
# 509
Днес след посещение при пси, решихме да се върнем на старата терапия със серопрам. Махаме Есобела и от утре съм на 1/2 таблетка сутрин. Пих го година и половина и се чувствах добре, като се имаше предвид лятото го пих дори през ден. След тази травмираща за мен ситуация зимата просто имах чувството, че спря да работи. Увеличих дозата, но получих само страничните ефекти и може би от обстоятелствата + всички събития около мен просто не работеше и знаех, че трябва да се смени. Есобел работеше първите 1-2 седмици и след това получавах много странични ефекти от него. Пих го по 1/4 сутрин и получавах всички най-лоши неща, които може да ти се случат. Онзи ден получих най-лошия си депресивен епизод някога и се стреснах много. Усещам, че имам нужда от SSRI, но ме е страх да не получа някакъв серотонинов синдром отново.(уж малка доза, пък пълен комплект странични ефекти). Получава се уж, че дозата не покрива симтпмите, пък и носи нови със себе си.

Утре започвам Серопрам, стискайте палци да работи отново. Комбинираме с магнезий и флуансксол и бензо за в началото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия