Паническо разстройство - 62

  • 39 179
  • 868
# 525
Да и на мен за сега четенето най ми помага. А за солената вода не знам. Аз като типична бургазлийка, живееща на 5 мин от плажа не обичам да ходя. Всяка вечер съм на разходка там, но пече ли за мен е ад. Simple Smile
Виж целия пост
# 526
благодаря ти. Знам, че с теб се въртим в този  кошмар. Но все чувам за хора, които с години страдат без да го открият. Ама все си викам невролози, неврохирурзи все щяха да забележат нещо Simple Smile

Щеше да се види на ЯМР дали имаш МС, и аз съм минала преди години в тоя страх и ето ме без МС.

Мен разсейването също ме спасява често. Ако вечер ми е зле, мъжа ми ме разнася с колата насам натам и си говорим. Също гледам комедии или чистя нещо вкъщи.
Виж целия пост
# 527
Здравейте на всички!
От известно време чета, но чак сега се наканих да пиша.
Въпросът ми е следния:
Бях на Серопрам дълго време (2,3 години) без прекъсване, но в началото на годината изгубих един от родителите ми и се сринах. Реално казах на психиатъра, че антидепресанта просто спря да работи. Сменихме го с Есобел, но се чувствах добре известно време и 5мг(половин хапче) ме караше да се чувствам все едно имам серотонинов синдром. Криво-ляво изкарах няколко месеца докато се стабилизирам уж с 1/4 хапче през ден(защото от по-висока доза се чувствам ужасно!).
Въпросът ми е следния:
Мога ли да пробвам да се върна на стария антидепресант и дали ще има ефективност според вас? С него се чувствах добре с 10мг(половин хапче) през ден.
Ако някой има подобни проблеми ще се радвам да разменим малко информация.
Приятна вечер!
При мен ситуацията беше абсолютно същата. Само че аз бях на Серопрам 10 г. без прекъсване. По едно време Серопрама спря да действа и се наложи да го сменяме. Изписаха ми Есциталопрам и от него направо се побърках, нервното напрежение скочи до небето. Наложи се пак да сменяме АД, този път със Сероксат. Сега, да чукна на дърво, нещата са по-добре. Не се връщай на Серопрам, няма да действа. Сменяй АД докато улучите подходящия.
Привет!
Не знам защо така, при доста хора есциталопрамът работи много добре, а при други ужасно. А уж го водят най-добрият в момента. Върнах се на Серопрам. Днес беше първи ден и малко по-горе го описах.
Към 16 часа получих леко притеснение, но беше доста поносимо и след това дори отидох да пазаря с желание. Пак казвам, не знам дали съм от малкото хора, на които ssri работи толкова бързо, но се надявам да не спре ефекта му, защото ще трябва да търся пак алтернатива.
Вие когато бяхте на есциталопрам изобщо ли не се почувствахте по-добре, или само странични ефекти от него?
едциталопрам и есцитил едно и също ли е ? Аз пия есцитил и се чувствам много добре от него
Виж целия пост
# 528
Здравейте на всички!
От известно време чета, но чак сега се наканих да пиша.
Въпросът ми е следния:
Бях на Серопрам дълго време (2,3 години) без прекъсване, но в началото на годината изгубих един от родителите ми и се сринах. Реално казах на психиатъра, че антидепресанта просто спря да работи. Сменихме го с Есобел, но се чувствах добре известно време и 5мг(половин хапче) ме караше да се чувствам все едно имам серотонинов синдром. Криво-ляво изкарах няколко месеца докато се стабилизирам уж с 1/4 хапче през ден(защото от по-висока доза се чувствам ужасно!).
Въпросът ми е следния:
Мога ли да пробвам да се върна на стария антидепресант и дали ще има ефективност според вас? С него се чувствах добре с 10мг(половин хапче) през ден.
Ако някой има подобни проблеми ще се радвам да разменим малко информация.
Приятна вечер!
При мен ситуацията беше абсолютно същата. Само че аз бях на Серопрам 10 г. без прекъсване. По едно време Серопрама спря да действа и се наложи да го сменяме. Изписаха ми Есциталопрам и от него направо се побърках, нервното напрежение скочи до небето. Наложи се пак да сменяме АД, този път със Сероксат. Сега, да чукна на дърво, нещата са по-добре. Не се връщай на Серопрам, няма да действа. Сменяй АД докато улучите подходящия.
Привет!
Не знам защо така, при доста хора есциталопрамът работи много добре, а при други ужасно. А уж го водят най-добрият в момента. Върнах се на Серопрам. Днес беше първи ден и малко по-горе го описах.
Към 16 часа получих леко притеснение, но беше доста поносимо и след това дори отидох да пазаря с желание. Пак казвам, не знам дали съм от малкото хора, на които ssri работи толкова бързо, но се надявам да не спре ефекта му, защото ще трябва да търся пак алтернатива.
Вие когато бяхте на есциталопрам изобщо ли не се почувствахте по-добре, или само странични ефекти от него?
едциталопрам и есцитил едно и също ли е ? Аз пия есцитил и се чувствам много добре от него
Като гледам активната съставка е една и съща, но явно фирмата производител е различна. При всеки работи различно лекарството, така че не е невъзможно при вас да работи перфектно. За какво го пиете?
Виж целия пост
# 529
Здравейте на всички!
От известно време чета, но чак сега се наканих да пиша.
Въпросът ми е следния:
Бях на Серопрам дълго време (2,3 години) без прекъсване, но в началото на годината изгубих един от родителите ми и се сринах. Реално казах на психиатъра, че антидепресанта просто спря да работи. Сменихме го с Есобел, но се чувствах добре известно време и 5мг(половин хапче) ме караше да се чувствам все едно имам серотонинов синдром. Криво-ляво изкарах няколко месеца докато се стабилизирам уж с 1/4 хапче през ден(защото от по-висока доза се чувствам ужасно!).
Въпросът ми е следния:
Мога ли да пробвам да се върна на стария антидепресант и дали ще има ефективност според вас? С него се чувствах добре с 10мг(половин хапче) през ден.
Ако някой има подобни проблеми ще се радвам да разменим малко информация.
Приятна вечер!
При мен ситуацията беше абсолютно същата. Само че аз бях на Серопрам 10 г. без прекъсване. По едно време Серопрама спря да действа и се наложи да го сменяме. Изписаха ми Есциталопрам и от него направо се побърках, нервното напрежение скочи до небето. Наложи се пак да сменяме АД, този път със Сероксат. Сега, да чукна на дърво, нещата са по-добре. Не се връщай на Серопрам, няма да действа. Сменяй АД докато улучите подходящия.
Привет!
Не знам защо така, при доста хора есциталопрамът работи много добре, а при други ужасно. А уж го водят най-добрият в момента. Върнах се на Серопрам. Днес беше първи ден и малко по-горе го описах.
Към 16 часа получих леко притеснение, но беше доста поносимо и след това дори отидох да пазаря с желание. Пак казвам, не знам дали съм от малкото хора, на които ssri работи толкова бързо, но се надявам да не спре ефекта му, защото ще трябва да търся пак алтернатива.
Вие когато бяхте на есциталопрам изобщо ли не се почувствахте по-добре, или само странични ефекти от него?
едциталопрам и есцитил едно и също ли е ? Аз пия есцитил и се чувствам много добре от него
Като гледам активната съставка е една и съща, но явно фирмата производител е различна. При всеки работи различно лекарството, така че не е невъзможно при вас да работи перфектно. За какво го пиете?
паник атаки всяка сутрин по 1 таблетка от няколко месеца пия
Виж целия пост
# 530
Оле,моля ви спрете с тия чаршафи за по едно изречение.. 😐
Виж целия пост
# 531
Eдин въпрос към всички, които употребявате антидепресанти. По кое време на деня/нощта ги вземате? И ако ги пиете сутрин смущава ли ви нещо през деня?
Виж целия пост
# 532
Антидепресант се пие сутрин, нищо не ми смущава на мен.
Виж целия пост
# 533
Не е задължително. Четох доста добри отзиви за пиене на антидепресанти вечер(в американски форум), за да не се чувства толкова умора през деня.
Виж целия пост
# 534
Антидепресантите дават енергия и съответно правят безсъние, ако се пият вечер. Ако някой по изключение реагира с умора, тогава ги дават вечер. Стандартно се изписват сутрин.
Виж целия пост
# 535
Сутрин като се събудя пия и аз. Вечер непосредствено преди сън съм пила само Флуанксол.
Виж целия пост
# 536
Антидепресантите дават енергия и съответно правят безсъние, ако се пият вечер. Ако някой по изключение реагира с умора, тогава ги дават вечер. Стандартно се изписват сутрин.

На мен ми е изписан вечер да го пия, като го пия и след 10 минути заспивам, не знам как ще съм ако го пия сутрин Rolling Eyes
Виж целия пост
# 537
Антидепресантите дават енергия и съответно правят безсъние, ако се пият вечер. Ако някой по изключение реагира с умора, тогава ги дават вечер. Стандартно се изписват сутрин.

На мен ми е изписан вечер да го пия, като го пия и след 10 минути заспивам, не знам как ще съм ако го пия сутрин Rolling Eyes
Както знаем някои антидепресанти карат хората да са заспали и пи-мудни. Затова се предписват вечер, което е добра стратегия, защото на сутринта БИ трябвало да се чувстват по-малко изморени заради него.

bubeto80 на сутринта чувствате ли се отпаднала, или имате тонус за ежедневните задачи?
Виж целия пост
# 538
Антидепресантите дават енергия и съответно правят безсъние, ако се пият вечер. Ако някой по изключение реагира с умора, тогава ги дават вечер. Стандартно се изписват сутрин.

На мен ми е изписан вечер да го пия, като го пия и след 10 минути заспивам, не знам как ще съм ако го пия сутрин Rolling Eyes
Както знаем някои антидепресанти карат хората да са заспали и пи-мудни. Затова се предписват вечер, което е добра стратегия, защото на сутринта БИ трябвало да се чувстват по-малко изморени заради него.

bubeto80 на сутринта чувствате ли се отпаднала, или имате тонус за ежедневните задачи?
Не се чувствам отпаднала, единствено откакто го пия, получих някаква сухота в устата и постоянно се "наливам" с вода.
Виж целия пост
# 539
Здравейте.Да питам.От АД случвало ли ви се е да ви закъснява с по 10 дни или ,казано накратко,да си идва,когато си поиска.Аз от последния съм така,отделно от две седмици ме муши в гърдите и са ми като пред цикъл.Не съм бременна.Писна ми от малоумщини.Имам приятелка,която изпи де що има АД и подобни и няма никакви странични ефекти,освен напълняване.А аз,горката...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия