Паническо разстройство - 62

  • 39 137
  • 868
# 615
Когато евентуално антидепресанта започне да работи първо изчезват депресивните състояния и тогава физическите неразположения ли?
При мен първо ме успокои ,но го взимам с Флуанксол. То като се успокои човек изчезват и неразположенията. Аз пия от 9-ти август Серопрам и Флуанксола. Чувствам се по-спокойна и сутрин по-енергична. Започнах с 1/4 после 1/2 и от 2 седмици някъде съм на цяло. Вчера за няколко секунди ме обзе паника и премина не ми се беше случвало от дни. Надявам се още по-добре да става.
  Колко време ще пиете флуанксола?
Виж целия пост
# 616
Сега пък реших, че може да имам МС, тъй като имам болка и слабост в крайниците и световъртеж. ЯМР на глава ще покаже ли, ако има индикации? И на какъв лекар се ходи?
Виж целия пост
# 617
Ходи се на невролог. ЯМР показва наличие на лезии в мозъка и съответно доказва МС.
Виж целия пост
# 618
Ходи се на невролог. ЯМР показва наличие на лезии в мозъка и съответно доказва МС.

Ох, много ти благодаря. Преди 2-3 месеца ми правиха ЯМР и беше ок, освен някакъв нерв, който отговаря за вестибуларния апарат.
Виж целия пост
# 619
Когато евентуално антидепресанта започне да работи първо изчезват депресивните състояния и тогава физическите неразположения ли?
При мен първо ме успокои ,но го взимам с Флуанксол. То като се успокои човек изчезват и неразположенията. Аз пия от 9-ти август Серопрам и Флуанксола. Чувствам се по-спокойна и сутрин по-енергична. Започнах с 1/4 после 1/2 и от 2 седмици някъде съм на цяло. Вчера за няколко секунди ме обзе паника и премина не ми се беше случвало от дни. Надявам се още по-добре да става.
  Колко време ще пиете флуанксола?
Сега на 10-ти съм на контролен преглед и ще го изговорим. Пишеше на схемата ми за 3 седмици ,но не смея да го спра без да ми се каже как.
Виж целия пост
# 620
Някои от пиещите антидепресант да има проблем с езика? Като пия вода един ден ми горчи, друг ден ми е сладникава, чудя се вече какво става?
Виж целия пост
# 621
Здравейте! На 31 години съм, от малко повече от година съм с паническо разстройство, взела съм го по наследство от баща ми. 9 месеца пих $тимулотон и Флу@нксол, като се чувствах много добре. По препоръка на лекаря ги спрях средата на май месец. 2 месеца и половина нямах никакви проблеми. От няколко седмици обаче паник атаките се върнаха, не толкова чести и интензивни, но и толкова, че да не мога да си върша ежедневните задължения. Реших да не се мъча и да си започна лечението отново. Чудя се обаче дали като ги започвам пак ще имам период на привикване и някакъв дискомфорт... И другото което ме тревожи са килограмите, които се трупат от антидепресантите. Дали някой е успял да намери някакво решение?
Виж целия пост
# 622
Здравейте! На 31 години съм, от малко повече от година съм с паническо разстройство, взела съм го по наследство от баща ми. 9 месеца пих $тимулотон и Флу@нксол, като се чувствах много добре. По препоръка на лекаря ги спрях средата на май месец. 2 месеца и половина нямах никакви проблеми. От няколко седмици обаче паник атаките се върнаха, не толкова чести и интензивни, но и толкова, че да не мога да си върша ежедневните задължения. Реших да не се мъча и да си започна лечението отново. Чудя се обаче дали като ги започвам пак ще имам период на привикване и някакъв дискомфорт... И другото което ме тревожи са килограмите, които се трупат от антидепресантите. Дали някой е успял да намери някакво решение?
След колко време усетихте, че антидепресанта работи и покрива всичките симптоми?
Виж целия пост
# 623
Здравейте! На 31 години съм, от малко повече от година съм с паническо разстройство, взела съм го по наследство от баща ми. 9 месеца пих $тимулотон и Флу@нксол, като се чувствах много добре. По препоръка на лекаря ги спрях средата на май месец. 2 месеца и половина нямах никакви проблеми. От няколко седмици обаче паник атаките се върнаха, не толкова чести и интензивни, но и толкова, че да не мога да си върша ежедневните задължения. Реших да не се мъча и да си започна лечението отново. Чудя се обаче дали като ги започвам пак ще имам период на привикване и някакъв дискомфорт... И другото което ме тревожи са килограмите, които се трупат от антидепресантите. Дали някой е успял да намери някакво решение?
След колко време усетихте, че антидепресанта работи и покрива всичките симптоми?
След 15-20 дена вече знаех, че работи. В рамките на два месеца ми се е налагало да пия Клонарекs два пъти, после изобщо. Пих ги общо 9 месеца.
Виж целия пост
# 624
Моят психи е против да спра АД.
В момента пия 5 мг Бринтеликс вече от няколко месеца.
Чудя се дали да не пробвам да го спра, защото честно казано не виждам вече особена файда от него и даже се чудя някои от дискомфортите ми дали не се дължат на него, но знам, че ще ми откаже, а без схема ме е страх да пробвам. Чисто информативно тези от вас, които са спирали АД по каква схема е било?
Виж целия пост
# 625
А тези от Вас, които пият антидепресант карат ли коли?
Аз все още се "мъча" с този 0,25мг. Клонарекс, на моменти ми става доста зле, но не си и помислям да пия още 0,25мг. Трябваше преди седмица да го спра окончателно,но засега не ми се получава. Днес бях с една приятелка на кафе, уж всичко ми беше ок и както си говорихме изведнъж все едно някой ме бутна от стола и ме върна обратно /такова чудо не бях изживявала/, тя малко се стресна, аз "умрях" от срам, след около 10 минути пак бях ок.
Еми писна ми вече, направо не вярвам, че скоро всичко ще приключи, имам чувството, че до живот ще съм така. 😢😢😢
Виж целия пост
# 626
Аз си шофирам. От каква доза на ден го намалихте на 0,25мг Клонарекса?
Виж целия пост
# 627
И аз вчера бях със зверска ПА. Направо си помислих, че е инсулт тоя път и пак тичах до майка ми (тя е медицинско лице) да мери кръвно, да прави ЕКГ и да не съм сама.... Два дни бях по празненства и явно мозъкът ми се изпържи + че и лични неща си ме тревожат в момента.

Утре трябва да ме приемат за колоноскопия и както много исках да мина това изследване, за да ми е по-спокойно заради стомашните ми проблеми, които отшумяха междудругото, така сега съм яко спечена....
Чудя се при положение, че пия АД как стоят нещата с пълната упойка, дали е проблем?
Мислех и да се откажа ама ако се откажа после ще си казвам защо не отидох... абе аман!
Виж целия пост
# 628
Kamille252, защо искаш пълна? Те обезболяват и приспиват за манипулацията без пълна упойка. Нищо не се усеща.
Аз бях будна де, гледах и чувах но грам дискомфорт няма.
Ще мине, гледай само да се изчистиш добре с прахчета.
Аз си пих лекарства сутринта преди процедурата но ги бях уведомила и попитах при приемането.
Виж целия пост
# 629
Слънце, така ми казаха, че е с пълна упойка. Приспиват те, но дали е през маска или венозно - не знам.
Аз утре ще отида да ми направят изследвания и ще им занеса медикаментите да видят какво пия. То като цяло си пия само Бринтеликса като преди няколко дни стигнах и до Клонарекс, но в момента не го пия.
Кажи ми моля те как се чувстваше след самата процедура, имаше ли някакви неразположения?
Иначе прахчетата утре ще ми ги дадат и от обяд ще трябва да почна да ги пия. Колоното ще е в четвъртък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия