Операция на миома-9

  • 31 399
  • 533
# 525
Да, много бременни си бият през цялата бременност. Нито на мен, нито на момичето с лапароскопията, с което бяхме в една стая, ни е бил назначен. Може би се назначава при хистеректомии, не знам. Чудя се и как ми е било спокойно, защото помня, че питах акушерките в отделението дали нямаме, при положение, че помня, когато попитахме доктора на майка ми (след нейната хистеректомия) дали може да го продължи до 30 дни за наше спокойствие.
Виж целия пост
# 526
За предотвратяване на кръвни съсиреци, тромби се слага. След операция. Не знам в кои случаи е задължително и в кои не е . Лекар може да го каже това.
Виж целия пост
# 527
Аз знам какво му е приложението, но не ни е поставян и назначаван на мен и на момиче от моята стая. Затова разсъждавам защо може да е различен протоколът. Дамата, която ще се оперира, ще бъде в същото отделение, при същия доктор, така че, ако държи да има включени антикоагуланти, препоръчвам да говори с доктора преди операцията, за да не се притеснява в болницата.
Виж целия пост
# 528
Задължително е при операции, в които ти присаждат/ слагат чуждо тяло. Например смяна на тазобедрена става.
Аз съм имала отворена операция на миома,но не съм слагала. Зависи и от изследванията предполагам, защото сегашната ми репродуктивна никога не ми дава и казва,че не съм предразположена към тромби. Да се надяваме,че като лекари знаят повече от нас...
Виж целия пост
# 529
Да, и не само - когато операцията е тежка и се знае, че няма да има бърза вертикализация.
При миомектомия те изправят след по-малко от 24 часа след операцията.
Интересно, ако наистина има дами с миомектомия, на които е поставян.
Нека си говори дамата с лекаря и той да ѝ каже трябва или не да се поставя и защо. Най-добре е да се изясни всичко предварително и да няма излишни притеснения в болницата.
Редактирам - и възрастта е фактор, вероятно.
Виж целия пост
# 530
Преди 4 години, когато Танчев ме оперира с лапаро в Токуда ми изписаха такива и си ги бих няколко дни.
Виж целия пост
# 531
NBM, Вие с миомектомия ли сте или хистеректомия?
Виж целия пост
# 532
NBM, Вие с миомектомия ли сте или хистеректомия?
Хистеректомия. Отстранена матка, запазени яйчници.
Виж целия пост
# 533
Да, и аз имах такъв спомен. И майка ми след хистеректомията беше с антикоагулант.
Друго, което може да е фактор за назначаване, предполагам, че е възрастта и показателите от кръвната картина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия