Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова - Тема 2

  • 49 274
  • 754
# 465
Elf_29, точно преди месец беше хистероскопията при мен. Vanesa_georg го е описала много точно. Може да си вземеш превръзки за след това. Не е страшна процедура. Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Йоана, на мен д-р Гогова ми прави успешния трансфер. Започнах си съвсем в началото при д-р Сенкова. В този момент тя обучаваше д-р Гогова и общо взето тя присъстваше на всички прегледи, манипулации, пункции и трансфери. Мога да я определя като много отдаден, спокоен и кадърен специалист.
Mного благодаря! Значи се чувствам в сигурни ръце!
Виж целия пост
# 467
Момичета, някоя от вас прилагала ли е в клиниката Embrace и какво ви е мнението за този метод?
Аз минах 1-ва стимулация на спонтанен и ще изследваме с този метод, но се чудя с моята история (4 трансфера без имплантация и неоткрит проблем) дали следващите пъти да не заложа на пид.
Ембриолозите ме насочиха към това за начало, но не съм уверена дали е достатъчно информативно изследване.
Виж целия пост
# 468
Момичета, някоя от вас прилагала ли е в клиниката Embrace и какво ви е мнението за този метод?
Аз минах 1-ва стимулация на спонтанен и ще изследваме с този метод, но се чудя с моята история (4 трансфера без имплантация и неоткрит проблем) дали следващите пъти да не заложа на пид.
Ембриолозите ме насочиха към това за начало, но не съм уверена дали е достатъчно информативно изследване.

Здравей, vanesa_georg, аз правих миналия ноември Embrace тест на един ембрион в клиниката. Води се по-малко точен от ПИД, до 80%, но може да идентифицира хромозомни аномалии, какъвто за съжаление беше случаят при мен. След това имах още два ембриона, на които вече исках да направят ПИД, но уви, не се получиха нещата - единият беше с лошо качество за ПИД, а при другия като че ли изпуснаха момента да го биопсират, обясниха ми, че се бил свил и било рисковано, защото можело да го увредят и направо преминаха към замразяване. При Embrace пък малко повече има риск да не е достатъчно наситена пробата, която се изпраща и да не излезе никакъв резултат. Трябва да се вземе решение как ще се процедира още като ти потвърдят, че е оплодена яйцеклетката, защото при Embrace се слага в специална среда на 3-ти ден, от която после се изпраща проба за изследване, а ако се прави ПИД може дори да се извади чак на 5-ти ден ембрионът.
Виж целия пост
# 469
Аз също съм заложила на Embrace, в момента чакаме резултати. и нямах колебание, че искам да опитаме този метод на тестване пред ПИД. Вярно е, по-малко доверие може да се има на резултата, но това с късането на клетки, макар навсякъде да е издържан метод за преживяване на ембриона, и имам пълно доверие на ръката на ембриолозите, просто ми се къса сърцето като си помисля, че късат “месо” от и без това крехкия ембрион. Правила съм и ПИД на предишен ембрион, излезе балансиран, но въпреки това не се получи опита с него.
Макар, че риск има и при двата теста, при Embrace ембриона се мести от една среда в друга на ден 4, което не е идеално и също е стрес на ембриона. После се чака до ден 6 и тогава се замразява за разлика от ПИД, при който не се бутат ембрионите до ден 5, биопсират се и се замразяват. И в двата случая като питах, после ЗЕТ си се прави на ден 5 след овулация.
За нас Embrace беше избора този път, дано резултатите се върнат с препоръка за трансфер.
Виж целия пост
# 470
Някой да знае, кога ще се местят в новата сграда?
Виж целия пост
# 471
Мисля, че до юни - така се надяват всички. На финалната права са ❤
Виж целия пост
# 472
Elf_29, Alira, благодаря ви момичета, бяхте ми много полезни Heart
Аз също се спрях на Embrace, но едно от двете ми ембриончета спря развитие на ден 4 след местенето в новата средичка, а преди това се развиваше много добре. Досега и не ми се беше случвало спиране на развитие на такъв ден и затова имах колебание как да продължа при следващите пункции - дали пак да е Ембрейс или да заложа на пид, при който поне до ден 5 не се местят.
Вероятно е наистина местенето да е стрес, а може и просто да е различен фактор и лош късмет. Но имам време да го помисля, понеже съм в пауза с ужасни хормони след първата пункция.

Почти всеки ден минавам покрай новата клиника и си кипи видимо ремонт още. Струва ми се реалистично поне още месец, но може и повече Simple Smile
Виж целия пост
# 473
Здравейте!
Бих искала да задам няколко въпроса за клиниката. При рутинно пускане на пакет хормони в Рамус, имам положителен тест за хламидия. Вчера и днес съм страшна паника, понеже не съм имала полов контакт с друг освен мъжа си от 5 години и мога само да си представям от колко време имам хламидията и какви щети може да нанесе.
Та, в търсене на час за гинеколог в Супердок възможно най-скоро ми попадна този лекар.
Трябва ми някой, който да ми вземе цервикален секрет и да ме огледа на ехограф, но в същото време и да е достатъчно компетентен, че да не давам 140лв само за това.
Отделно декември месец ме наплашиха, че може да имам ендометриозна киста, а края на 2023-та д-р Цветков ми прави хистероскопия за отстраняване на септум в "Надежда".
Отново имам час при Цветков, който вече се е преместил в репродуктивен център "Вита", но дотогава дали мога да разчитам на въпросния лекар в клиника Неовитро според вас?
Освен това с мъжа ми правим опити от няколко месеца, и двамата сме на по 27 и със сигурност няма да чакам 1 година както е по протокол за търсене на евентуален проблем.
Освен това в цената за преглед включва ли се взимането на секрета, понеже бих искала да го занеса лично в лаборатория "Геника" и да ми го изследват там?
Стана малко хаотично, но съм доста паника днес 😅, благодаря предварително за помощта.
Виж целия пост
# 474
Здравейте!
Бих искала да задам няколко въпроса за клиниката. При рутинно пускане на пакет хормони в Рамус, имам положителен тест за хламидия. Вчера и днес съм страшна паника, понеже не съм имала полов контакт с друг освен мъжа си от 5 години и мога само да си представям от колко време имам хламидията и какви щети може да нанесе.
Та, в търсене на час за гинеколог в Супердок възможно най-скоро ми попадна този лекар.
Трябва ми някой, който да ми вземе цервикален секрет и да ме огледа на ехограф, но в същото време и да е достатъчно компетентен, че да не давам 140лв само за това.
Отделно декември месец ме наплашиха, че може да имам ендометриозна киста, а края на 2023-та д-р Цветков ми прави хистероскопия за отстраняване на септум в "Надежда".
Отново имам час при Цветков, който вече се е преместил в репродуктивен център "Вита", но дотогава дали мога да разчитам на въпросния лекар в клиника Неовитро според вас?
Освен това с мъжа ми правим опити от няколко месеца, и двамата сме на по 27 и със сигурност няма да чакам 1 година както е по протокол за търсене на евентуален проблем.
Освен това в цената за преглед включва ли се взимането на секрета, понеже бих искала да го занеса лично в лаборатория "Геника" и да ми го изследват там?
Стана малко хаотично, но съм доста паника днес 😅, благодаря предварително за помощта.

Др Бранков е млад лекар, но страхотен. Лека ръка и е достатъчно компетентен. За въпросните проблеми разговаряйте с него. И той е репродуктивен и 140 е консултация мисля само. Обадете се там и попитайте. Но мисля че лекуващия и следящият лекар е по добре да си наблюдава нещата.
Виж целия пост
# 475
Точно това е проблемът, че лекарката при която бях последно въобще не ми вдъхва доверие особено за по-сериозните неща. Да отидеш за профилактична цитонамазка и преглед е едно, но за такива по-сериозни диагнози е друго.
Виж целия пост
# 476
Точно това е проблемът, че лекарката при която бях последно въобще не ми вдъхва доверие особено за по-сериозните неща. Да отидеш за профилактична цитонамазка и преглед е едно, но за такива по-сериозни диагнози е друго.

Не се притеснявайте за д-р Бранков! Млад е, но перфектен лекар! Хубавото в тази клиника е, че всичките работят в екип и обсъждат пациентите си помежду си.
Виж целия пост
# 477
Имате ли представа дали клиниката работи днес ?
Виж целия пост
# 478
Вероятно ако има пункции или други процедури обвързани с конкретен ден на цикъла - да.
Виж целия пост
# 479
Да, ако има планирани процедури, работят. Д-р Сенкова я няма за няколко дни. Можете да звъннете на регистратура за най-сигурно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия