Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 9

  • 54 417
  • 821
# 210
Е, то все едно да сравняваш ябълки с круши. Едното е математическа гимназия, другото - езикова. Децата се насочват според интересите и желанията си. Едва ли учат "за да не ходи зян високият бал". Факт е, че в София само в СМГ и в НПМГ може да се учи засилено математика, за разлика от немски, който се предлага в доста повече училища.
Немски може да се учи качествено само в НЕГ и в 73, като там едната паралелка е с втори руски. В 35 то също втория е руски и много хора се дърпат. Така че, не е вярно че има голям избор. На същия принцип мога да кажа, че 31 и 125 то са алтернативи на СМГ


31- во, като каква алтернатива го имате?
Виж целия пост
# 211
Имат една математическа паралелка след 7 клас с физика и информатика. С бал 337 от миналата година.
Тази паралелка е от 2 години само.
Виж целия пост
# 212
Е, то все едно да сравняваш ябълки с круши. Едното е математическа гимназия, другото - езикова. Децата се насочват според интересите и желанията си. Едва ли учат "за да не ходи зян високият бал". Факт е, че в София само в СМГ и в НПМГ може да се учи засилено математика, за разлика от немски, който се предлага в доста повече училища.
Немски може да се учи качествено само в НЕГ и в 73, като там едната паралелка е с втори руски. В 35 то също втория е руски и много хора се дърпат. Така че, не е вярно че има голям избор. На същия принцип мога да кажа, че 31 и 125 то са алтернативи на СМГ


31- во, като каква алтернатива го имате?
Написала съм 31 като отговор на твърдението, че само в СМГ и НПМГ може да се изучава засилено математика. Засилено математика има и в други училища, като 31, 125, 138.
Виж целия пост
# 213
Здравейте, аз се зачудих как ще редя желания тази сутрин и не можах да заспя Simple Smile
https://most-learning.net/moodle/course/view.php?id=46
От тук мога да взема тези кодове за паралелки
Всичко ми се струва много сложно
Виж целия пост
# 214
Кодовете излизат в самата система (сайта), през която ще редите желания. Няма нищо сложно в нея. Като знаете предварително какво редите, после става за 10 минути. Улеснено е всичко максимално.
Виж целия пост
# 215
То като видите вашия Бал, сега няма как да знаете,  и като сложите какъв език + каква локация, избора ви ще се сведе до няколко училища, предполагам , с няколко кода, не е сложно
Виж целия пост
# 216
То като видите вашия Бал, сега няма как да знаете,  и като сложите какъв език + каква локация, избора ви ще се сведе до няколко училища, предполагам , с няколко кода, не е сложно
О, добре, ако мога да задам език и локация.
Супер.
Виж целия пост
# 217
Много лесно се случва подредбата в самата система. По-важно е самото решение кои училища и паралелки предпочитате и съответно как ще ги подредите. Но това решение придобива по-завършен вид след като се видят резултатите от НВО Simple Smile
Виж целия пост
# 218
То като видите вашия Бал, сега няма как да знаете,  и като сложите какъв език + каква локация, избора ви ще се сведе до няколко училища, предполагам , с няколко кода, не е сложно
О, добре, ако мога да задам език и локация.
Супер.
Нещо не разбрахте. Просто си набележете желаните училища на лист и паралелките им. После като редите в системата ще пишете училище , после автоматично си излизат паралелките и кодовете им. Не е трудно. Ако смятате, че ще се объркате, могат да ви ги наредят в училищно гнездо.
*Няколко ?
Това е много лош съвет! Повечко. Все пак не знаете баловете с които се борите. Да е сигурно , че някъде ще влезе. Водите се от желанията. От най - желаното училище с паралелките му и надолу към по- малко желани.
Виж целия пост
# 219
Няма нищо сложно, миналата година едва юни проучих как се прави подредбата  и бързо схванах.

Само не забравяйтехи това, че трябва да подредите колкото може повече желани, дори такива, чийто миналогодишен бал е 50-100 точки под този на детето ви. В противен случай, рискувате да остане детето без училище на първо и дори второ класиране.
Виж целия пост
# 220
Е, то все едно да сравняваш ябълки с круши. Едното е математическа гимназия, другото - езикова. Децата се насочват според интересите и желанията си. Едва ли учат "за да не ходи зян високият бал". Факт е, че в София само в СМГ и в НПМГ може да се учи засилено математика, за разлика от немски, който се предлага в доста повече училища.
Немски може да се учи качествено само в НЕГ и в 73, като там едната паралелка е с втори руски. В 35 то също втория е руски и много хора се дърпат. Така че, не е вярно че има голям избор. На същия принцип мога да кажа, че 31 и 125 то са алтернативи на СМГ


31- во, като каква алтернатива го имате?
Написала съм 31 като отговор на твърдението, че само в СМГ и НПМГ може да се изучава засилено математика. Засилено математика има и в други училища, като 31, 125, 138.


Ооо, повярвайте ми, в 31-во въобще не се учи засилено математика, поне в периода 8-10 клас, а си е просто една обикновена паралелка.Само се залъгваме, че децата са в математическа паралелка.
Виж целия пост
# 221
Паралелка с математика има и в 138 , но едва ли деца, с амбициите за СМГ са го чували.

Приятелка на дъщеря ми учи до 7 клас именно в математическата паралелка на 138-мо, след което влезе с един от най-високите балове в немската паралелка на СМГ. Завърши миналата година. Та не е хубаво да се обобщава.
Само за информация:

От следващата учебна година математическа паралелка в 138 СУЗИЕ -НЯМА.
Тъй като синът ми ще бъде в 5 клас следващата учебна година, ни дадоха да изберем само втори език - от 5 до 7 клас - английски, руски, немски и испански. Тази паралелка вече не се сформира в училището.
От 8 клас се учат източни езици - китайски и японски език.
Виж целия пост
# 222
Паралелка с математика има и в 138 , но едва ли деца, с амбициите за СМГ са го чували.

Приятелка на дъщеря ми учи до 7 клас именно в математическата паралелка на 138-мо, след което влезе с един от най-високите балове в немската паралелка на СМГ. Завърши миналата година. Та не е хубаво да се обобщава.
Само за информация:

От следващата учебна година математическа паралелка в 138 СУЗИЕ -НЯМА.
Тъй като синът ми ще бъде в 5 клас следващата учебна година, ни дадоха да изберем само втори език - от 5 до 7 клас - английски, руски, немски и испански. Тази паралелка вече не се сформира в училището.
От 8 клас се учат източни езици - китайски и японски език.

Това е жалко. Тия допълнителни часове бяха доста смислено нещо, а резултатите на тези класове бяха много по-високи от т.н. езикови. Жалко наистина.
Виж целия пост
# 223
Здравейте, може ли информация за 31 Сучем, 12 Су, 19 Су немската паралелка? Моят младеж мислеше за испански след 7 клас, но после реши, че предпочита немски.
С немски препоръчвам (засега) 35-то. Моят син също искаше уж испански, но влезе в 35-то с немски, сега завършва 8 клас и е много доволен. Аз също. Добро местоположение, добри учители (едно изключение засега), дисциплината е добра, децата са чудесни, интелигентни и възпитани. Немски проговори, два пъти бяхме в немскоговорящи страни- справя се.
Съжалявам, че не отговарям конкретно на въпроса, но пак е с немски без да е 91-во или 73-то.


terpsyhora,
а как са битовите условия в 35? аз чета, че не са особено добри... Sad

Не са особено добри, така е. Но според мен не са добри, според сина ми си е ок. Вътре не съм разглеждала кой знае колко, имат голяма и доста прилична "театрална" зала; класните стаи (влизала съм в 2 само- при записването в една и на родителските срещи в друга) са най- обикновени, с най- базово обзавеждане. В тоалетните не съм влизала. Истинате е, че синът ми не се трогва от обстановката. току що го попитах за мнението му, каза, че в основното училище е било много по- добре, но и там си е ок.
За мен по- важно е, че учителката му по немски е желязна, а съучениците му будни и интелигентни деца, а отзивите (и най-вече резултатите) на деца на приятели силно наклониха везните към 35-то, а детето имаше известен избор, беше с бал малко под 440, т.е. не за "елита", но прилично все пак. Битовите условия никога не са били водещи при нас когато преценявахме училищата, а средата, местоположението и резултатите от ДЗИ.
Виж целия пост
# 224
Днес имало интервю с Кастрева и казала кои са топ в София - СМГ, НЕГ и Испанската
То винаги са тези, само май си сменят местата понякога Grinning
ТУЕС също е в тази класация. Кастрева явно го е проспала Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия