Обясни ми, сякаш съм на 5

  • 11 148
  • 355
# 150
Не продуцира физически продукт, но се цени от ползвача, плащане с нещо за осребряване признато ???
Плащаш с нещо което притежаваш, за стока или услуга. Този на когото си платил с това нещо може да го обърне банково емитирани платежни средства, или да плати за стока или услуга на друг.
С нищо не се различава от парите в картата ти, с тази разлика, че не може да се проследи кой и на кого се плаща
Виж целия пост
# 151
като

С нищо не се различава от парите в картата ти, с тази разлика, че не може да се проследи кой и на кого се плаща
хващам се за това, с една допълнителна питанка
защо, като са непроследими, в португалското законодателство/ не знам как е в друга европейска държава/  всички  cryptocurrency трябва да се декларират за ДОД
от 2023 влезе в сила

според един финансов сайт, който отворих сега:
Тъй като тези активи са базирани на блокчейн технология, тяхното копиране е невъзможно. „Невъзможността за копиране означава, че мога да проследя всички движения обратно до произхода на този токен“
Виж целия пост
# 152
Някой да обясни, с думи прости, защо биткойна е толкова скъп?
Сивата икономика много се цени 😁
Виж целия пост
# 153
под чадър е, но не е сива , в никакъв случай
сивата използва само кеш

само , като се има предвид, че всички транзакции над 500евро се записват в специален регистър
Виж целия пост
# 154
Не само в португалското, в много законодателства са. Просто са финансов механизъм. С висока ликвидност са и отдавна не се ползват само за незаконни транзакции.има финансови организации, които оперират с тях, инвестират и изплащат дивиденти.
Митологията зад Биткойн е, че могат да се произведат краен брой, който още не е достигнат, но наближава.
Додж кой също направиха фурор и доста хора спечелиха. В общи линии, търговията и инвестиране в подобни е на принципа на инвестиране на борсите. Просто са бързо ликвидни, съответно, по-несигурни. Трябва си четене, иначе е хазарт.
Пари се правят, когато се следят тенденциите и като при всички подобни сделки, гледаш да купиш, когато са долу и да продадеш горе.
Виж целия пост
# 155
Само едно не разбирам . Защо трябва да се консумира толкова много ток. И също така базата от данни е база от някакви данни. Т.е. дакви данни произвеждаш ти докато го правиш това ? Някаква логическа задача ли решаваш, експеримент като с мишките ли правят на къде ти хрумва да копаеш, изкуствен интелект ли обучаваш ?
Виж целия пост
# 156
Просто се нуждаеш от голям процесор, който решава сложни математически задачи постоянно. При решение, получаваш нещичко. Този процесор работи постоянно, за да имаш по-голям успех, ползваш повече, а те ползват електричество.
Виж целия пост
# 157
Всичко ,което знам е ,че хванала някакви да "копаят" с ток на аванта от някаква ферма или такова в северозапада.
Виж целия пост
# 158
Просто се нуждаеш от голям процесор, който решава сложни математически задачи постоянно. При решение, получаваш нещичко. Този процесор работи постоянно, за да имаш по-голям успех, ползваш повече, а те ползват електричество.

Разбирам. Само не разбирам с каква цел ги решаваш. Изкуствен интелект ли обучаваш?
Виж целия пост
# 159
При отговор, получаваш част от биткойн, който е виртуален, не е материален, но има стойност. Това е какро, когато играеш на игра и печелиш точки.
Виж целия пост
# 160
Разбирам. Само се чудя на кой му трябва да плаща за това ти да си играеш и да получаваш точки. Какво постига някой с това, че ти играеш. Изкуствен интелект ли обучаваш.
Ще погледна в нета може да има идея.
Виж целия пост
# 161
Ти получаваш процент от изработеното, останалото отива в митологизирания създател. Никой не плаща за това ти да го правиш, ти плащаш за електричеството и процесорите.
Надеждата е, че твоята част, на пазара, ще ти донесе печалба, която ще е повече от загубите.
Сори, но това е като за 5 годишни, иначе си е доста материал за обяснение. Но накратко е това.
Виж целия пост
# 162
аз разбирам въпроса на бела, надявам се някой да може да отговори
на кого- ясно,че не можем да знаем
но, защо му е нужно това "копаене" = даряване/ плащане чрез енергия??
какво всъщност постига ??
Виж целия пост
# 163
Е не е ли ясно, генерира финансов инструмент, валута, която е конвертируема. Все едно питаш, защо се плаща на печатниците да печатят банкноти и да секат монети.
Виж целия пост
# 164
Не съм експерт, но разбирането ми като за 5 годишни: Това което получаваш е биткойни (процент по-скоро), който после  може да продадеш.
 Как работи? Предполагам че има нещо като софтуер, който, изчислява разни алгоритми, в някакъв момент изчислението съпада с някакъв критерии за открит биткойн (или процент) предполагам, че този биткойн, веднъж спечелен, отива във виртуалното портмоне на копача (друг софтуер). От там нататък копача може да го продаде за "истински пари".  Изчисленията  изискват мощни компютри, които докато работят (24 часа нон стоп) се загряват много и има нужда от охлаждане на процесора или там каквото извършва изчисленията. Заради загряването е нужно охлаждане, което също консумира много електричество. На английски копач е "miner" тоест миньор, аналогията е че ако ти си миньор в мина, копаеш докато не намериш скъпоценен камък или нещо подобно. Криптокопачите "копаят" с  компютър, който се захранва от електричество.
Хората решават да стават копачи, защото виждат шанс да изкарат пари (не знам до колко е рантабилно). Смисъл има докато има търсене на тази стока и могат да я продадат за пари, с които да си купят каквото искат 🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия