Обясни ми, сякаш съм на 5

  • 52 805
  • 1 122
# 990
В БГ  май на програма баджанак. Като гледам какви пъщи са настроени на всякъде и какви коли се карат, телефони, надути устни и какво ли не ... ами според мен си имаме програма итя добре изпира
За фон служи жалейката с най-бедната европейска държава в света Simple Smile Последното също на майтап го написах така . Да не си мислите да сложите сериозна критика
Виж целия пост
# 991
Какъв майтап- аз като си ходя, после минава време, докато ми мине шока.
По улиците се нагледах на намахани коли, по кафенетата на телефони и бижута, и часовници,... а после-най-бедни били българите в Европа.
В същото време- селата запустели, пътищата Rage
Виж целия пост
# 992
На програма "крипто" 😜 От един приятел знам.
То и това вече стана сложно, то са proof of income, то са документи, то са декларации. Опитват се и в децентрализираните пари да въвеждат контрол, уви. Да не говорим, че когато става въпрос за големи суми, винаги изскачат някакви проблеми при трансфери, тегления, доказване на произход, отвратително стана.
Виж целия пост
# 993
На програма "крипто" 😜 От един приятел знам.
То и това вече стана сложно, то са proof of income, то са документи, то са декларации. Опитват се и в децентрализираните пари да въвеждат контрол, уви. Да не говорим, че когато става въпрос за големи суми, винаги изскачат някакви проблеми при трансфери, тегления, доказване на произход, отвратително стана.
Ааа, и с малките суми- скоро!
При нас вече, всичко над 999€  се следи- първо от вътрешните бирници / аналогична на НАП институция/.
Виж целия пост
# 994
 Ама аз питам как ги ползват, как ги носят. Те такъв брилянтен план за обир имаха, ясно, че са измислили и как ще ги декларират/узаконят. Карта, ОК, но на острова дали има банкомат, за да се разплатят с рибари и прочее? Друга героиня мъкнеше раница с 2 млн. кеш, раздаваше пачки на фермери...
Виж целия пост
# 995
Тъй, от номерацията към финансите. Гледам испански сериал, в който група умници ограбиха солидна сума пари. Може би се сещате за кой става дума, но въпросът ми е как ги харчат/ползват. Значи всеки има банкноти, сложени в два огромни спортни сака. Тежки, видно е. Да речем, че имат документи от къде са- наследство, печалба, хазарт, хонорар...Поне у нас мисля, че е необходимо. Банката ги приема и им дава какво- дебитна карта? Ако е така, дотук разбирам. Обаче те обикалят из топлите страни/ островчета, дето  две парцалчета и сандал са максимум. Къде си държат картата ( а, и малко ми е чудно дали уличните  продавачи работят с такива)? Щото аз, като ходя на плаж, все се оглеждам да не ми откраднат чантата, не пари, а ключ за вкъщи ми е ценен...
А кой е въпросният сериал?
Виж целия пост
# 996
,,La casa de papel"
Виж целия пост
# 997
В България не се ли изисква доказване на произход на 10 хил лева? Не 10 хил евро.
Виж целия пост
# 998
В България не се ли изисква доказване на произход на 10 хил лева? Не 10 хил евро.

   Да, в България се попълва декларация за произход при внасяне в банка на над 10 000 лв. Иначе няма проблем да си внасяш каквито суми искаш, има такси за внасяне. В нашата банка, по 2 лв. на 1000 за физически лица и сметки, по 4 на 1000 за фирмени. Ако внасяш на раз суми от по над 15-20 хиляди, можеш да попаднеш в проверка, но това е избирателно, не задължително. Зад граница не можеш да излизаш без декларация с над 10 000 евро в брой, дори в европейски съюз. Така или иначе, хартиените пари все още никъде не са забранени. Например, имам магазин и голямата част от клиентите все още плащат в брой. Тези пари все някак трябва да влязат в банката, няма как да има ограничения за сума. Пък който има за пране, намерил си е и начина, няма какво да го мислим Simple Smile.
Виж целия пост
# 999
Ако внасяш на раз суми от по над 15-20 хиляди, можеш да попаднеш в проверка, но това е избирателно, не задължително.
Не е вярно, че е избирателно.
Задължително те докладват за проверка- има общоевропейски регистър.
Има си директива, която всички европейски банки спазват.
Сега,...ако не вярваме, че българските спазват закона- това е друга бира, но си има правила, и те са гласувани и приети отдавна. По-горе казах, че 2024та гласуваха 6та поправка на директивата.
Виж целия пост
# 1 000
   Банките подават информация. Проверките са избирателни.
Виж целия пост
# 1 001
Защо скандинавските и изобщо северните кримита са толкова често много интересни? На филм или на книга . Сега гледам един сериал , но и една книга чета. Книгата е исландско крими, и то е много интересно.
А също ми е интересно как може да прочета доста от една книга преди да се сетя че съм я чела и нищо не помня какво става в историята  .
Виж целия пост
# 1 002
Защо скандинавските и изобщо северните кримита са толкова често много интересни? На филм или на книга . Сега гледам един сериал , но и една книга чета. Книгата е исландско крими, и то е много интересно.
А също ми е интересно как може да прочета доста от една книга преди да се сетя че съм я чела и нищо не помня какво става в историята  .
И аз съм така.
Чета книги на ел.четец, щом я прочета я трия.
Обаче понякога тегля книга, която съм изтеглила по назад във времето и в един момент идва ред да прочета втората.
Онзи ден започвам да чета една книга и нещо ме кара да мисля, че това вече съм го чела, прочетох три-четири страници и я изтрих.
И в този ред на мисли наистина се замислям, че в Литературния клуб момичетата помнят книгите които са чели, а аз не помня нищо.
Дали е проблем само при мен?
Скандинавските книги ми идва в повече педоф****, почти във всяка прочетена от мен книга е засегнат този проблем.
Виж целия пост
# 1 003
да, но са разнообразни, не са скучни и не се повтарят историите. Различни са .
Виж целия пост
# 1 004
Според мен е от твърде много книги, а и твърде много еднотипни  книги, дори да не са изцяло еднакви на сюжет, скелетът им...
И аз си мислех, че е от паметта, но после се оборвам сама себе си- имам слонска памет за 100 други неща, защо пък баш книгите!?....
По едно време отбелязвах всичко в гудрийдс, но после ми досади и ме хвана мързела...

бела, коя е кримката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия