САЩ, тяхната политика и президентските им избори.

  • 969 498
  • 24 302
# 24 270
Служебно съм била в такъв център в САЩ, такива неща няма. За всички центрове важат правилата за хуманно отношение към нелегалните, като има и специална международна конвенция, която се спазва

Един българин умря в такъв център и едва ли е заради хуманното отношение.
Виж целия пост
# 24 271
Миленака, много ще е интересно да се узнае дали Тръмп най-после разбра, че Путин и Русия са му врагове? Те помагат на Иран срещу САЩ. Или бизнес интересите на Тръмп в Москва надделяват над ''Америка фърст'' лъжата, която пробута на последните избори?
Но пак да кажа - аз на Тръмп не вярвам изобщо. Той само лъже. Щом и някои фракции от МАГА настрои срещу себе си - нямаме причина да му вярваме.


Обама дръпна чудна реч при откриването на президентския си център. Сравнено с глупостите, които Тръмп говори в своите речи ... Ето това е класа. Байдън, Клинтън и Буш са там със съпругите си.


Туната
Какви контрареволюции ти се привиждат - не знам. Пак не си разбрала съвсем какво точно се случва в Европа. И за тая наука не разбра - аз понеже съм се занимавала и с научна работа, когато участвах в написването на един научен доклад преди години, ми са ясни недостатъците на метода ''попитай човека и приеми това, което ти казва за себе си като истина''. Той може и да лъже. Може и да е искрен. Това е субективно описание на вътрешно усещане, тоест лично мнение. Това не е неоспорим факт. По същия начин ако попиташ МАГА дали се определят като християни, ще ти кажат масово, че са християни, макар и реално да не се държат точно като християни. Това, че либералите в по-голяма степен от консервативните се вълнуват от и разсъждават върху социални проблеми като расизъм и климатични промени и открито говорят за това, не значи, че либералите са масово с психиатрични диагнози. Това е толкова несериозно ниво на дискусия, че няма накъде. Повече няма да правя опити да ти обяснявам.


Титина, аз пиша това, което се случва. Ако за теб е глупост, то търси проблема другаде - не в мен. Запитай се защо цари такава паника във Флорида с ICE, а в Бостън всички се чувстват добре дошли?
Ти не знам кога в какъв център си била и какво си видяла, но да отричаш фактите, които жертвите и адвокатите им изкарват на бял свят, е гнусно.
Един българин също умря в такъв център. От ''хуманното'' отношение да не му се откаже медицинска помощ. Не се смятайте за недосегаеми, само защото сте бели.
Думата ''хуманен'' не се връзва изобщо с американското Гестапо, методите им и концетрационните им лагери.

Гледай тука по години: https://www.ice.gov/detain/detainee-death-reporting
Виж какъв огромен скок на смъртните случаи има, откакто Тръмп пак стана президент.
Намери December 15, 2025 и виж българина, който умря.
Информирайте се малко преди да пишете.
Виж целия пост
# 24 272
Нищо не е разбрал Тръмп, Фенрис. Тръмп е комплексар, който иска да е приет в компанията на големите мъже и според него Путин е от тях. Путин се гаври с него, Тръмп му се подмазва. В момента се е обърнал, само защото не може да излезе без Европа от кашата, която забърка с Иран.
Виж целия пост
# 24 273
Ето официален документ от ICE инспекция на един от Тръмповите detention centers в Тексас…баш хуманно е всичко, мхм, като се има предвид, че доста от текстът е редактиран:

https://www.ice.gov/doclib/foia/odo-compliance-inspections/eroEl … Feb10-12_2026.pdf

Ето статия от American Civil Liberties Union - ти хуманно отношение да видиш:

  https://www.aclu.org/news/immigrants-rights/detained-immi … center-in-the-u-s

Хуманни са тези центрове в алтернативната Америка на Титина - същата, в която банкрутиране от медицински сметки не съществува. Не в моята Америка.

И последно, кой речИ нещо, че Калифорния била следващата? Следващата за…? За спиране на кранчето за финансиране на малоумните проекти на Тръмп ли? Ха дано, тогава, да е следващата!
Виж целия пост
# 24 274
Аз помня, когато Тръмп каза, че не му трябва Европа. Той имал най-силната и велика армия на света и можел сам да оправи всичко.
Тая армия позакъса откъм ракети, снаряди и противоракетна отбрана, защото изпукаха огромна част от запаса за 2 месеца в Иран. А тоя запас отнема много години да се запълни.
В момента САЩ са много уязвими военно, точно заради този недостиг.
В същото време са взели предварително пари за военни боеприпаси, които Европа е купила за Украйна. По договор трябва да произведат първо за Европа.

Обама в речта си не спомена Тръмп нито веднъж, но много пъти директно го атакува Laughing
Не знам дали Тръмп ще разбере, че става дума за него, де. Simple Smile Намеците бяха очевидни.

Ето затова Милър и Ванс искат хабеас корпус да се елиминира от Тръмп (все едно Тръмп може еднолично да променя Конституцията), Етерея. За да може да отвличат хора, да ги пъхат в концентрационните лагери и и да им откажат явяване пред съдия, който да реши дали е законно да бъдат задържани, депортирани или какво е положението според закона.
Фашистка диктатура е май по-точно описание за днешната Америка от демокрация.
Виж целия пост
# 24 275
А, той много неща казва.
Дементните илюзии на Тръмп...

Да. Взели са пари за оръжие, което не доставят и не могат да доставят в срок. Абсолютно ненадежден партньор са.
Виж целия пост
# 24 276
Точно днес излезна:

Death rate in ICE immigrant detention centers more than doubles under Trump…

Част от публикацията. Машинен превод:

Цитат

[…]
Между 2009 г. и 2024 г. в американските центрове за задържане на имигранти е имало по една смърт годишно на всеки 3 848 задържани, изчислено на база средния дневен брой настанени лица, показва анализ на агенция Reuters върху данни на ICE (Службата за имиграционен и митнически контрол на САЩ).

След завръщането на Тръмп в Белия дом този показател се е увеличил повече от два пъти и според предварителните данни до началото на юни достига приблизително една смърт на всеки 1 630 задържани.

Данните, анализирани от Reuters, са получени от проекта Deportation Data Project чрез искане за достъп до обществена информация. След това те са обработени от Vera Institute of Justice – неправителствена организация, която се застъпва за намаляване на лишаването от свобода и на нивата на масово задържане в САЩ.
[…]

Според данните на ICE, при 21 от общо 50-те смъртни случая задържаните са били открити едва след като вече са били починали или са били в безсъзнание и без реакция. Сред тези случаи има и 10 самоубийства.

Тези случаи будят особено безпокойство, тъй като могат да са признак за недостатъчен контрол върху физическото и психичното здраве на задържаните, както и за липса на навременна медицинска помощ, казва д-р Санджай Басу, преподавател и лекар в Калифорнийския университет в Сан Франциско, който е изследвал смъртните случаи в центровете на ICE. Той е един от тримата независими експерти, които са прегледали данните и документите за Reuters.

Сърдечните пристъпи и други сърдечно-съдови проблеми са причина за 16 от смъртните случаи. Според медицинските експерти това може да сочи към пропуски както в първоначалните здравни прегледи при постъпване в центровете, така и в лечението и проследяването на хронични заболявания.

Шанел Диас, асистент-професор по медицина в Медицинския център „Ървинг“ към Колумбийския университет, заявява, че данните и документите показват, че агенцията задържа хора с уязвимо здравословно състояние, което води до „рязко увеличаване на предотвратимите смъртни случаи“.
[…]
Виж целия пост
# 24 277
Тръмп на Г7, извън протокола.
Виж целия пост
# 24 278
От моя линк по-горе може да се види по година колко и кой поименно е умрял.

Вижте за 2025 и 2026 дългите списъци.
Сравнете с годините на Байдън.
За 2020 са изкуствено по-високи заради корона вируса.
Виж целия пост
# 24 279
Тръмп се о@ка вече пред всички световни лидери и за да потвърди това си състояние - кльопна се в G7 и оповести - “I am the boss!” И после ‘що са му обърнали гръб и се пазят на разстояние хората като през Ковидните години.

Тази снимка ми напомня за едно доста разглезено и леко неприятно дете идващо в нашия близък парк, което останалите деца го усещат, че командори, лъже, удря, и разваля игри и тихо, но решително го избягват. А приликата с Тръмп е, че то не се усеща и си мисли, че другите го боготворят и затова му отдават почетно разстояние.
Виж целия пост
# 24 280
Хаха, поредната изцепка на Тръмп на Г7.
Според Тръмп САЩ имат амуниции само за още 4 седмици война с Иран. Тръмп се изкара спасителя на света като капитулира на Иран.

Дали Путин не е дал на Иран Епстейновите файлове да ползват като коз срещу Тръмп, та по-бързо да капитулира? Гледам тая теория циркулира много в нета днес.

Алкохолизираният бивш водещ на Фокс Нюз, който бе повишен до министър на отбраната, пак заплашва НАТО с изтегляне на американски войски от Европа.
Виж целия пост
# 24 281
Аз няма да си кривя душата - бях с предубеждения към южните щати, но в две поредни години се наложи на семейството ми да прекара по седмица в Тексас и във Флорида. Страхотно си изкарахме - дружелюбни хора, интересни събеседници, но…голямо но - за политики никой дума не обели, нито за сини-срещу-червени щати, нито пък за религия или за някакви дълбоко-научни анализи. Говорихме си за състезания и бойни спортове, за пътуване, за любими храни, такива неща. Малката забавляваше местните с нейните детински истории. Само че, като им кажехме, че сме от Калифорния - имаше леко повдигнати вежди и до там. Никой не ни обиди, че сме от пустия омразен либерален щат. Може би впечатлението ми щеше да е съвсем различно, ако бяхме подхванали щекотливите теми.
Виж целия пост
# 24 282
А как измамите в Минесота ( за които бяха дадени доста пространни обяснения по-назад, ако някой имаше желание да прочете и разбере) са аргумент за фалшифицирането на изборите няма да питам щото то МАГА логиката е обяснена - и двата щата са сини - много издържан аргумент Simple Smile

Къде съм казала, че това е "аргумент за фалшифицирането на изборите"? Ако не триехте всичко, което казвам, може би щяхте да знаете какво все пак съм казала и да не си водите някакъв измислен диалог. Но диалог определено не е нещото, което се опитвате да правите

Аз нищо не трия, зашото не съм модератор Simple Smile) но пък не е и изтрито


За изборите тепърва ще се разбира. Нали "имаше съмнения" за злоупотребите в Минесота, сега вече има подведени под отговорност. Нали трябва да се следва процедурата Grinning, за това се иска време

По каква причина в диалога за Калифорния се появиха злоупотребите в Минесота, ако не като аргумент. Другият вариат е да е опит да се смени темата, защото тази за Кафифорния ти стана неудобна и ти липсват аргумети по нея.
Виж целия пост
# 24 283
Вие да не си помислихте, че ще има разговори между Иран и САЩ в Швейцария и официално подписване там днес?
Ако сте го повярвали,  то сте се хванали на поредната тръмпова въдица.

Съвсем очаквано разговорите се отменят. Швейцарското министерство на външните работи го съобщи преди час и половина.
Виж целия пост
# 24 284
https://www.instagram.com/reel/DZvdEHzjPx6/
Всичката му работа е такава на тръмп,  много шум и пари за нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия