САЩ, тяхната политика и президентските им избори.

  • 976 872
  • 24 520
# 24 495
По повод споменатото от Агент, препоръчвам и Margin Call- чудесно онагледяване защо на богатите не им пука за никого.
А в момента се надува не балон, а цяла стратосфера, да видим кога и как точно ще гръмне.
Бас ловя тогава, че лелите Магаджийки ще си поплюят брадите да плюят, но ще е твърде късно.
Виж целия пост
# 24 496
Хахахахахха 🤣 Коктейл, който олицетворява класата и изтънчеността на сегашното състояние на Тръмповото блато.

Цитат
 



Виж целия пост
# 24 497
Скрит текст:
Етерея, поне не са Обамови и Байдънови виновни И за това Simple Smile



Мъжът ми точно това каза преди 5 минути 🤣. Ама и коментираме, че тук е много рано сутринта и има още време и за тях…give him a few hours, както се казва.

P. S. Ох, бе, комедийният сценарий сам се пише днес. Speaker of the House Майк Джонсън изнася реч в Конгреса, в която призовава демократите да се поспрат с цитирането на глупостите на Тръмп. Била достатъчно нагнетена политическата обстановка и нямало нужда да му взимат омразните думи от устата и да ги повтарят дословно.  

How ‘bout вие да си озаптите чудото невиждано - кат’ не дрънка простотии, никой няма да ги цитира. Джонсън и той се нарежда там, на върха, с тази си реч.

Цитат
 “Temperatures are running high, and the last thing we need are hotheaded Democrats spewing hateful, inflammatory statements sourced directly from the president’s speeches,” said Speaker of the House Mike Johnson (R-LA), adding that there was already enough political violence in the country without stoking it further by taking words right out of the president’s mouth and repeating them in public. “

https://theonion.com/gop-urges-democrats-to-tone-down-rhetoric-u … esident-verbatim/
Дойде денят, в който the onion изглежда като истинска новина.
Виж целия пост
# 24 498
По повод споменатото от Агент, препоръчвам и Margin Call - чудесно онагледяване защо на богатите не им пука за никого.
Мерси, задължително ще го потърся!
И докато съм още в 2008 да поприпомня и друг титан на местната бизнес сцена - Бърни Мадофф!


Koeто ми напомня за една друга "бизнес" разлика, пак в "полза" на САЩ:
The CEO-to-Worker Pay Ratio
Скрит текст:
The gap between corporate leadership and average staff is significantly wider in the United States than it is in Germany.The United States: Depending on the index used (such as the S&P 500 or Fortune 500), the average American CEO-to-worker pay ratio typically ranges between 265:1 and 320:1. In top-tier firms, it frequently exceeds 350:1. This means it takes a typical worker nearly an entire year to earn what an American CEO makes in a single day.Germany: In contrast, the pay ratio in Germany is much tighter, generally hovering between 50:1 and 136:1, even among large, publicly traded companies (like those on the DAX 40). For example, historical data from automotive giants like BMW and Volkswagen show CEO-to-worker ratios roughly between 55:1 and 80:1.

Да си призная аз досега американец, роден тук или имигрант да каже, че САЩ са най-добри във всичко, не съм срещал за всичките години, които съм обитавал този континент. Може би защото си избирам средата...
^^^ това!

Moята контрибуция към темата днес:

Виж целия пост
# 24 499
Как се е развила пропастта между CEO и работиник и в Щатите от 60-70-те на миналия век досега също е много показателно.
Виж целия пост
# 24 500
https://x.com/CBSNews/status/2069797190344564834

На Тръмп не му пука за хората. Поредното доказателство.


Ох, МАГА Майк как умолява демократите да спрат да цитират Тръмп Simple Smile Защо вместо това не помоли Тръмп да спре да създава цитати?

Той се оплака и от спечелилите прогресивни в Ню Йорк. Възгледите им се различавали от мейнстрийм. А МАГА? Техните екстремистки възгледи не са му проблем. То бива лизане на подметки, бива, ама той съвсем се оля.
Виж целия пост
# 24 501
Аз поне не мога да се сетя веднага коя държава би се посочила за най-подпомагаща бизнеса в момента, освен САЩ,  ако трябва да се посочи една единствена. То има бизнеси и бизнеси разбира се, така че обобщавам за целия бизнес.

Точно така. Има бизнеси и бизнеси, а оптималната бизнес среда зависи от функцията и целите на съответния бизнес. Такова нещо като „обобщено“ най-добри условия за “целия бизнес” няма.

САЩ наистина привличат високорисковите и VC-driven начинания, където играта е всичко или нищо. С тово мога да се съглася. Но това е само един тип бизнес.

Ами тези, които не са високорискови играчи? Тези, които търсят устойчив бизнес, предвидимост, по-силна социална защита при провал, по-ясни правила и по-голяма политическа и регулаторна стабилност (а не митата да зависят от днешното настроение на вожда, примерно) или просто по-малко корумпирана държава?

Ясно е, че САЩ ще привличат хора, които се надяват (тайно или не) да станат следващия Мъск или Цукърбърг, ама колко е шансът да станеш такъв? По-голям от този в Европа, определено, но пак е нищожен. Какво обаче става с останалите 99%?

И за завършек - въпрос за размисъл: Швеция (и не само тя) произвежда повече юникорни на глава от населението от САЩ.
Виж целия пост
# 24 502
https://x.com/cspan/status/2069807379382677553

.
@RepTedLieu
 suggests Trump cancelled Housing bill because he got a special new drug for a terminal illness: "The White House needs to come clean...Did Donald Trump get this special drug?

Кой ли е този 79-годишен високопоставен човек, който единствен в САЩ е получил това ново лекарство по изключение, защото е много болен?
Само Тръмп отговаря на условията. Затова и 22 лекаря го изследваха последния път.
Виж целия пост
# 24 503
Така мразеният Зоран Мамдани вдигна демократи и републиканци във въздуха, с трите подкрепени от него кандидатури, които отвяха the status quo. https://www.fox5ny.com/video/fmc-hdsu9mu15pbaaq6p
Democratic Socialists ще се окажат по-силни, отколкото мислеха някои Stuck Out Tongue Winking Eye.

Това е прекрасно! Просто е идеално за републиканците! Демократическата партия току-що загина със славна смърт. Няма начин да оцелее и ще се разцепи, разделяйки левия вот.


Някой слушал ли е кандидатите на Мамдани? Ама не да е чел какво са казали, а да ги е слушал самите тях? Защото ще чуе неща от сорта на "американците си заслужаваха 9/11, национализиране на средствата за производство, премахване на частната собственост, не трябва да има въобще полиция и затвори " и такива разни екстри. "Демократичните социалисти" ще открият по трудния начин, че Ню Йорк не е цяла Америка
Виж целия пост
# 24 504
А heritage foundation се хвалят, че 53% от проект 2025 вече е имплементиран.....
https://news.bloomberglaw.com/daily-labor-report/over-half-of-pr … e-foundation-says
Виж целия пост
# 24 505
Да стискаме палци и да се молим на Бог да бъдат спрени наесен.
Виж целия пост
# 24 506
Хората масово напускат по средата на реч на Тръмп
https://x.com/RpsAgainstTrump/status/2069987406430752917

Пол Ранд и Бил Касиди са се отметнали от вота си по отношение на резолюцията за Иран, така че сега тя е отхвърлена. Не че Белият дом вече се съобразява с Конгреса, Съда или когото и да било.
https://x.com/PolymarketIntel/status/2070022460565516330
Виж целия пост
# 24 507
Петроф, първият линк е за Украйна Simple Smile Дай го видеото за речта на Тръмп.

Аз помня на едно рали във Флорида неотдавна хората започнаха да излизат масово, докато той още говореше. Журналисти отвън ги питаха защо си тръгват. Ами били са го чули и преди точно същото и не искат да си губят времето. На глас се смях тогава. Simple Smile

Ранд и Касиди ... Тръмп нещо ги е сплашил явно.


Ето да се посмеете и вие! https://www.facebook.com/reel/1663054394971876

LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Виж целия пост
# 24 508
https://www.instagram.com/reel/DZ-sZRwmlGA/
Я виж колко интересно, републиканците имат все пак някакви останки от достойнство.
Виж целия пост
# 24 509
Всъщност, относно кандидатите в Ню Йорк както обикновено, има известна доза истина. Също така както обикновено е добре смелена и опакована като за МАГА, за да могат да поемат поредния лозунг.

Туната сериозно ли очакваш да повярваме, че си следила внимателно кандидатите на ДСА в НЙ и си им видяла целите и всичките изказвания. Сигурна съм, че до вчера не си знаела, че съществуват.

И защо трябва НЙ да е като останалата Америка. Това биха били представителите за НЙ, на други места ще има друг вид представители - ще представляват съответното население.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия