Още малко нерви и дебати до най-добрите РЕЗУЛТАТИ! - Седмокласна 30.06.-07.07.2024

  • 141 781
  • 2 225
# 615
За София по математика диапазонът 98-100т. има много по-малко деца в сравнение с миналата година. Само 80 пълни 100т. срещу 142 миналата година.
Последната подточка на последната задача се е оказала препъни камък за доста деца.
Балът за математическите ще е по-нисък.
Виж целия пост
# 616
Момичета, а ако ми трябва три пъти мат +един път бел как да се ориентирам в тази статистика?
Виж целия пост
# 617
Къде се преглеждат работите, в училищата ли?
За пореден път. Не. Руо обявява училището/училищата, в които могат да се видят работите
А при нас до тази година винаги са се разглеждали не в определено училише,а в РУО.
Виж целия пост
# 618
На първо четене - по-високи балове и за момичета, и за момчета в гимназии от Испанската до 2АЕГ вкл. Отивам да смятам балове.
Виж целия пост
# 619
Балът се вдигне сериозно, на пръв поглед- за момичета с между 6 и 13 точки за при сбор 171- 180 т.
Изкаралите тези точки са с почти 50% повече спрямо 2023. Гледала съм само момичета.
Балът ще е без промяна над 96 т. средно.

2023 г- над 2 х90 т =180 т са 474
2024 г- над 2 х 90 т = 180 т са 693
Виж целия пост
# 620
За Бургас, ако някой се интересува!
Оценителски центрове, в които учениците от VII клас могат са се запознаят с проверените си и оценени изпитни работи от Националното външно оценяване по български език и литература, по математика и по чужд език (по желание на ученика), както следва:

1.    По български език и литература – ПГЕЕ „К. Фотинов“- Бургас:

2.    По математика – СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Бургас;

3.    По чужд език (по желание на ученика) – ОУ „Ал. Г. Коджакафалията“– Бургас.

Запознаването с оценените и проверени изпитни работи да се осъществи в трите училища при спазване на следния график:



По български език и литература:

·                     Вторник, 02.07.2024  г. – от 09.00 ч. до 18.00 ч;

·                     Сряда, 03.07.2024 г. – от 09.00 ч. до 18.00 ч;

·                     Четвъртък, 04.07.2024 г. – от 09.00 ч. до 18.00 ч;
Виж целия пост
# 621
Момичета, а ако ми трябва три пъти мат +един път бел как да се ориентирам в тази статистика?
Ами трябва да си направите нова колонка. Която да смята 3мат 1 бел
Виж целия пост
# 622
Привет! За София град статистиката не я намирам на сайта на РУО. Някой може ли да прати линк ?
Виж целия пост
# 623
Привет! За София град статистиката не я намирам на сайта на РУО. Някой може ли да прати линк ?
https://ruo-sofia-grad.com/%d0%b8%d0%b7%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b8- … h6M2yh38btfE0QGyA
Виж целия пост
# 624
Момичета, а ако ми трябва три пъти мат +един път бел как да се ориентирам в тази статистика?
Ами трябва да си направите нова колонка. Която да смята 3мат 1 бел
Няма как. Не знаете какво е съотношението на двата резултата в сборовете.
Виж целия пост
# 625
Сега е ред да обясните на незапознатите как я употребяваме таз статистика по най-добър начин Flushed

Виждаш колко е минималният бал миналата година за желаните от вас паралелки. Видиш от това 100 точки (приемаме, че всички има 6 по балообразуващите предмети). Останалото число делиш на две и гледаш колко деца миналата година са имали такива оценки. Кое по ред спрямо бала е било последното прието дете. Примерно последното прието е било 500 по ред, вие сега сте 450, значи имате шансове. Или вие сега сте 600 - почти нямате шанс.
Виж целия пост
# 626
графиките не са съвсем точни, ще ги гледам и пусна по-късно.
Като се добавят данни и нещата се разбутват

ето файла
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1y54it9-xKo9-rkhhV_X0XXWW … /edit?usp=sharing

нещо яко прегрях и правя грешки, сега малко ще гледам статитиките на РУО
Виж целия пост
# 627
Момичета, а ако ми трябва три пъти мат +един път бел как да се ориентирам в тази статистика?
Ами трябва да си направите нова колонка. Която да смята 3мат 1 бел

Дори и да можеше, реално е безсмислено, защото не се знае колко от отличниците деца кандидатстват с математика х 3 и колко са с математика х 2. Би имало смисъл ако знаехме, че всички математиции ще кандидатстват с х 3.
Виж целия пост
# 628
Присетих се май как беше, по-грамотните майки да ме поправят ако бъркам.
Изчислявам точките, в нашия случай - 154,5. Отварям статистиката и виждам, че в този диапазон има 3399 деца над този резултат. Отварям статистиката от миналата година и гледам срещу горе-долу този брой деца колко са точките. В нашия случай изчислих разлика от 11,5 точки 😞

Пропуснах да кажа, че на сайта на Дидева се намират лесно миналогодишните статистики
Виж целия пост
# 629
А в школо може ли да се види детето на кое място във випуска и в класа е с точките от нво , както има статистика на обикновените оценки ? Защото ние се конкурираме основно с децата от нашето училище и ще ни е много от полза
Не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия