💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 095
  • 771
# 345
А да попитам какви са изискванията за тази помощ? Някакъв лимит на дохода има ли или не?
Виж целия пост
# 346
Няма ограничение. Това е еднократна помощ за първо дете.
Виж целия пост
# 347
А как разбирате, че акта за раждане е готов?
Или директно отивате в общината 10 дни след раждане?
Виж целия пост
# 348
Отидох след толкова… 10 дни. Казаха ми 14, но знаех, че са готови по-скоро и минах да проверя.
Виж целия пост
# 349
И аз директно отидох в общината и питах. Бил е готов още първата седмица, но аз успях да отида доста по-късно от това Grinning
Виж целия пост
# 350
Нас ни изписаха петъчен ден и още тогава ми казаха, че в понеделник мога да взема акта за раждане. Наистина тогава беше готов.
Виж целия пост
# 351
Ние обмислям море септември, в момента търся хотел.
За т.нар. детски има плодороден критерии. Има цяла тема във форума, потърсете я.
Моята кокона тази нощ като се ухили в 4:30ч не мога да я приспя. После я кърмих в 6ч и не е заспивала. Но си кротува до мен и ме остави да спя Blush Сега говори на играчката в леглото Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Какъв е съставът на Лефакс? В интернет не откривам информация, а не искам да дублирам по активни съставки.
Виж целия пост
# 353
Какъв е съставът на Лефакс? В интернет не откривам информация, а не искам да дублирам по активни съставки.
Основната е симетикон
Виж целия пост
# 354
Има телефон, на който звънях в общината. Нас болницата ни забави иначе става бързо наистина.
Виж целия пост
# 355
Тъъъй, ходихме на консултация, нашето тюленче родено на 18.06 е качило 1500 гр и 3 см е пораснала. Педиатърката каза да спирам добавката от 30 мл и само на кърма, като редувам гърдите, едната на едно хранене, другата следващото. Ок, ама то се уби да реве, дадох и двете гърди. И тук идва следващия проблем, как да дават капките колийф, които трябва да се слагат в кърма/ мляко, така че да става най бързо. Тя каза в лъжичка, първия път се задави и го изплю... Всеки път да цедя с помпа абсурд, на ръка нещо не успявам, или да цедя повече и да слагам в хладилника, ама после как да я топля тази лъжичка с кърма...абе много се обърках.
Дадоха ѝ витамин к, след 15 дни сме на преглед и на другия ден при личната за ваксина.
Ние живеем във Варна, така че сме я водили на "плаж", в едно кафене на плажа много рано сутринта, каката влиза с таткото, аз с количката горе, пия половин бързо кафе. Това два пъти, сега е много топло и не слизаме. А иначе за края на август запазихме наблизо за няколко дни, като ще се редуваме единия да гледа бебето на подходящо място, а другия с голямото дете..ще го мисля на място. Може би и свеки ще е с нас, тъй като тя живее далеч и да може да се порадва малко на децата...общо взето всичко ще се случва на момента..
Оплаквам се, каката е с температура и високо црп Sad
Виж целия пост
# 356
Сметнете на лекарство против колики без да изисква да се смесва с мляко. Аз давам инфакол, директно с пипета, преди хранене. Това с яденето от една гърда, става постепенно.
Виж целия пост
# 357
Страхотен прогрес, Карина! Много хубави новини!

Знам, че бебешкото акне не се третира ама все пак нещо работещо? Малкия е супер изпъпчен и покрай устичката са много релефни вероятно от слюнките и кърмата. Минавам със сребърна вода, по-добре е ама не изчезват. Знам, че си минават от самосебе си но ако има с какво да ги подбутна, би било чудесно. Една майка във ФБ рече крем здраве, но не мога да си представя в тази горещина да му намажа лицето с него
Виж целия пост
# 358
Карина, страхотен напредък! Пробвай с Абоколикен - дава се веднага или в млякото, или в устата. Не иска изчакване както при Лефакс.

Момичета, втори ден моята кукла е много ленива през деня - оставям я на леглото, а тя е сънлива, притваря очички, дреми. Сама се успива и не иска да будува. Даже се ядосва и плаче, ако се опитам да я държа будна. Така цял ден може да откара. Е, вечер става купон, де. Не е голяма жега у дома, та почвам да се притеснявам. При вас имало ли е такива моменти?
Виж целия пост
# 359
Карина, страхотен напредък! Пробвай с Абоколикен - дава се веднага или в млякото, или в устата. Не иска изчакване както при Лефакс.

Момичета, втори ден моята кукла е много ленива през деня - оставям я на леглото, а тя е сънлива, притваря очички, дреми. Сама се успива и не иска да будува. Даже се ядосва и плаче, ако се опитам да я държа будна. Така цял ден може да откара. Е, вечер става купон, де. Не е голяма жега у дома, та почвам да се притеснявам. При вас имало ли е такива моменти?

Да! ИмаЛО е! Радвай им се на тези моменти!! 🥳

Карина страхотни новини! ❤

Страхотен прогрес, Карина! Много хубави новини!

Знам, че бебешкото акне не се третира ама все пак нещо работещо? Малкия е супер изпъпчен и покрай устичката са много релефни вероятно от слюнките и кърмата. Минавам със сребърна вода, по-добре е ама не изчезват. Знам, че си минават от самосебе си но ако има с какво да ги подбутна, би било чудесно. Една майка във ФБ рече крем здраве, но не мога да си представя в тази горещина да му намажа лицето с него

Люси, цикастела бих приложила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия