💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 21 096
  • 771
# 315
Кажете ми,че не съм сама😂
Моето бебе от 4/5 дни почти не спи по цял ден и вечер се приспиваме с часове...
Иска да яде нон стоп.От жегите ли е,колики ли са,не знам какво е,обаче се виждам в чудо🤓
Точно идвах да се оплача от моето.
В последните 24 часа суче през час, или само си седи на гърда. Почти не спи, до обяд недоволстваше. Гърдите ме болят зверски от постоянното висене върху тях.
Виж целия пост
# 316
Кажете ми,че не съм сама😂
Моето бебе от 4/5 дни почти не спи по цял ден и вечер се приспиваме с часове...
Иска да яде нон стоп.От жегите ли е,колики ли са,не знам какво е,обаче се виждам в чудо🤓
Точно идвах да се оплача от моето.
В последните 24 часа суче през час, или само си седи на гърда. Почти не спи, до обяд недоволстваше. Гърдите ме болят зверски от постоянното висене върху тях.

Явно е всеобща болка, вероятно и от жегите, и се съчетава с обичайното за "възрастта" бодърстване.
А за гърдите, ако те болят, сигурно знаеш, но да кажа - това кремче е вълшебно. Мисля, че го бях показвала.
Виж целия пост
# 317
Кажете ми,че не съм сама😂
Моето бебе от 4/5 дни почти не спи по цял ден и вечер се приспиваме с часове...
Иска да яде нон стоп.От жегите ли е,колики ли са,не знам какво е,обаче се виждам в чудо🤓
Точно идвах да се оплача от моето.
В последните 24 часа суче през час, или само си седи на гърда. Почти не спи, до обяд недоволстваше. Гърдите ме болят зверски от постоянното висене върху тях.

Вземете си протектори за зърна и ланолин крем да мажете.
Виж целия пост
# 318
Момичета,от кога започва изплащането на майчинските?
Виж целия пост
# 319
Момичета,от кога започва изплащането на майчинските?

На мен в банкирането ми пише, че имам два превода - на 2 и на 9 Юли. Аз родих на 24.06. Пише "обезщетения", дали е това обаче.. 🤔
Виж целия пост
# 320
Момичета,от кога започва изплащането на майчинските?

На мен в банкирането ми пише, че имам два превода - на 2 и на 9 Юли. Аз родих на 24.06. Пише "обезщетения", дали е това обаче.. 🤔
Аз родих на 12.06 и в сайта на НОИ ми излиза,че съм в болничен до 23.07,та се зачудих.
Виж целия пост
# 321
Значение има кога са подадени болничните от работодателя. Мисля, че се изплащат до 10 дни след подаването. Вторник и четвъртък изплащат пари. Аз имам превод от 02.07 и това е за 45-дневния болничен. Родих на 24.06, но болничния ми беше издаден до 30.06. Сега вече чакам превод за 42-дневния болничен след раждането. После още един ли има, който издава ЛЛ на детето?
Виж целия пост
# 322
Да, следващият болничен е от педиатъра. На мен ми издадоха 58-дневен, предполагам това е нормата.
После как се процедира? Трябва да ходя до HR на фирмата ми или как?
Виж целия пост
# 323
Аз отслабвам винаги като кърмя, малчо е 5300, изписан 3800 на 23.06. Бих изчакала още седмица и ако не качва, бих търсила причината, не да бутам формула веднага. Следи с везната, те цокат различно всеки път. Не може да е гладна и да си мълчи. Колко памперса сменяш напикани и наакани горе долу?

2/3 добре наакани ( често смесено пиш и ако) и още 2/3 само напишкани.
От вчера започнах да се цедя след хранене с помпата и да ѝ го давам. Не е мн количеството около 80-100мл за целия ден, но даже ѝ е трудно да го дояде.


Edit: консултантката по кърмене, с която се свързах по телефона, каза да меря с кантара главно в първата половина на деня, защото след това задържали и те вода и тн.
Виж целия пост
# 324
Здравейте отново,
Да попитам - сина ми не е ходил по голяма нужда вече трети ден.
На някой случвало ли му се е и колко време е редно да изчакам, какво да предприема?
Има колики, напъва се.. много неприятно Sad
Почти изцяло на кърма е, вчера и днес дохранвах с малко АМ, от което обикновено се изхожда, но засега не е..
Предишните пъти не е имал запек, изпражненията бяха нормални,просто не ходи
Виж целия пост
# 325
Милена, нашата в началото не се изхождаше по 4-5 дни. После като се изходи имаше чак по гърба Laughing
Днес става на 2 месеца Heart Eyes
Виж целия пост
# 326
Четох, че до 5/6 дни е възможно да няма изхождане. На мен ми се струват много. Моята, ако не се изходи над 24 часа и аз започвам да се притеснявам. Питай педиатъра дали нещо трябва да предприемеш след толкова дни без изхождане.
Виж целия пост
# 327
И на София днес ѝ е трети ден, пръцка яко, днес вече ще се изака , надявам се:)  утре сме на контролен преглед и ще питам пак, основно на кърма и 30 мл дохранване, понякога само на кърма.
Виж целия пост
# 328
Милена, нашата в началото не се изхождаше по 4-5 дни. После като се изходи имаше чак по гърба Laughing
Днес става на 2 месеца Heart Eyes

Честита втора месечинка! Да е жива и здрава, много да ви радва! 🍀🥳

Здравейте отново,
Да попитам - сина ми не е ходил по голяма нужда вече трети ден.
На някой случвало ли му се е и колко време е редно да изчакам, какво да предприема?
Има колики, напъва се.. много неприятно Sad
Почти изцяло на кърма е, вчера и днес дохранвах с малко АМ, от което обикновено се изхожда, но засега не е..
Предишните пъти не е имал запек, изпражненията бяха нормални,просто не ходи

Давала ли си нещо със симетикон за колилите? Обикновенно той запича. Чувала съм, че ако майката се "нагърми" със сливи, и той ма сушени, това разхлабва и сукалчето. Има такъв сок и в ДМ. Аз съм го правила 1 път с предните ми деца, всъщност май с големия. Но от 1 път, не мога да съм сигурна, че това е помогнало. Помня само, че после акането завърши с къпане, имаше по гърба.. 🤭

И на София днес ѝ е трети ден, пръцка яко, днес вече ще се изака , надявам се:)  утре сме на контролен преглед и ще питам пак, основно на кърма и 30 мл дохранване, понякога само на кърма.

Карина. вит. К утре ли ще давате, или вече сте дали на първият месец?

Ваня, вие точно в сряда, когато става на месец ли ще дадете вит. К? Каза, че с педиатъра ще го направите.
Виж целия пост
# 329
И на София днес ѝ е трети ден, пръцка яко, днес вече ще се изака , надявам се:)  утре сме на контролен преглед и ще питам пак, основно на кърма и 30 мл дохранване, понякога само на кърма.
Ние сме на същата система.
Моя е раждан 11.07. , но вашата тема я следя по-активно, много сте полезни Simple Smile
И нашия пръцка яко, ама резултат -йок, засега
КремонаЛиза давам Лефакс от няколко дни, минимална доза, и то не на всяко хранене.
Коликите почнаха и не мога да не предприема нищо, даже два дни нямаше никакви колики от него, вчера обаче пак го мъчиха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия