Шестокласници 2024/2025 г.

  • 25 423
  • 739
# 660
Аз съм много за да се повдигне групово въпросът до МОН.
Моята дъщеря е една от тези с изкривяванията и макар генезисът да не е ясен, е абсолютно противопоказно носенето на тежко.
Аз лично изобщо не разбирам смисъла от мъкненето на учебници в училище - учебниците са за учене. За преподаване на материала може да се ползват мултимедия и електронни учебници.
Честно казано и безбройните помагала не ги разбирам. Кой век сме и пак всичко се разнася на хартия. Имат classroom - може спокойно там да се качват домашните, а не да се носят насам-натам една купчина листове..
Виж целия пост
# 661
И аз съм за групово повдигане на въпроса към МОН.Моя взе да се оплаква вече,че го боли гърба и раменете от тежката раница.
В класа им има вече две деца,който са болни.Вчера са били на училище,но днес ги е нямало.За едното моя каза,че било болно,а другото не знае.Само се моля да не започне и той учебната година с болести,че вкъщи ми идва в повече.
Виж целия пост
# 662
Кому беше нужно печатането на учебниците на такава обемна хартия, която създава тежи на на един учебник?! Към това трябва да се насочат забележки към мон
Виж целия пост
# 663
Тази година 10 клас получи учебник по литература от 350 страници!!!!
Какво повече да се говори?
Аз бих купила някакво електронно устройство с достъп до дигиталната раница, но това трябва да е единно решение на класа, иначе вероятно няма да разрешат.
Виж целия пост
# 664
Проблемът е не само в учебниците, а и в многото допълнителни помагала, УТ, сборници.
Споделих, че бих купила в електронен вариянт всичките 4 сборници-тухли, но за съжаление издателствата не ги предлагат. Защо ли???
Отделно от тези сборници имаме още 7 УТ... Добавяме учебниците на тежка хартия и ето ти 6-7 кг на гърба в претъпкания градски транспорт.
Да не говорим ,че все още има училища без шкафчета и там децата са принудени да носят ежедневно и физическо, рисуване и тн.
Виж целия пост
# 665
Моя сборници нямат,но учебниците тежат безумно.Имат само учебни тетрадки по История,Атлас и контурна карта по География,помагало по ИУЧ Български и учебна тетрадка по Английски,която също тежи.Шкафчета имат,но още не са им готови.Миналата година оставаше там поне ИИ,Технологии, Компютърно и физическото.
Виж целия пост
# 666
Ама каква е файдата от електронни помагала, като вътре се пише? Да си отворят една друга хартия/тетрадка, в която да решават от сборника/ да отбелязват отговори и пак да ги разнасят в училище за проверка.. Нашите учебници са вече в училище. У дома засега от електронните издания. Ще помисля за втори комплект за някои от тях, защото не е удобно да се отпусне на леглото/диван и да си чете уроците.
Промени в учителския състав почти нямаме. Разни музики и ИИ не ме касаят. Засега от организации и пр. съм доволна. Входни започват още другата седмица.
Виж целия пост
# 667
В сборниците им не се пише и затова електронни биха ми свършили работа. Ще купя втори комплект хартиени за да остави един в училище.  В УТ вече се пише и няма как да се ползват електронни. Тях ще се налага да носят. Учебниците казаха, че оставяме на наша отговорност, защото сградата се ползва от две гимназии..
Виж целия пост
# 668
Освен МОН, мисля, че трябва да се сезира и Министерство на здравето.
Виж целия пост
# 669
Лоша работа… Тези неща, за съжаление, не се оправят само с писма. Но то трябва буквално да се хване и да се изрине, защото едно да подхване човек и се отваря друго за решаване. Раници ли, шкафчета ли, сгради ли, стаи ли.. Много се радвам, че при нас поне кабинетната система се избегна тази година. А събраха учениците от двете сгради в една докато се чака ремонта в първата да започне (ако изобщо нали) Освен за биология, химия и още едно-две, каква е точно нуждата от кабинет по всеки предмет? Чисто и просто винаги би имало класове в салона или с час по-малко, които не заемат стая. Кабинетите са си начин за справяне с прием над сградния капацитет и пр. И после “изпити на устройства”.. то няма средства за елементаризми, ние Пиза.
Виж целия пост
# 670
Според мен трябва първо да започнат от промяна на програмата. Някои безумни неща да се съкратят,това което остане да е съобразено с възрастта ,на която са децата. Тогава ще се намали и обема на учебниците,помагалата и тн.
Аз отдавна бях ученичка, но не помня да сме имали помагала или поне не толкова много.
Виж целия пост
# 671
Не е никакъв проблем да се направят интерактивни електронни помагала, в които да може да се пише. Дори и за учителите ще е по-лесно, защото много от нещата ще могат и автоматично да се проверяват, ако не се отворени въпроси.
Началният ни учител беше страхотен в това отношение и постоянно им правеше електронни работни листове и тестове.
По време на пандемията пък снимаха попълнените тетрадки и ги качваха в classroom и пак ги проверяваха учителите.
Виж целия пост
# 672
И сега така правят по някои предмети - снимат и качват в класрум. За учителите така е по-удобно да контролират кой си е написал домашното навреме, а и да го проверяват.
Виж целия пост
# 673
Сега ще паднете от въпроса, който ще задам. "Класрум" приложение ли е? Никога не са го ползвали моите деца, дори не зная как изглежда. По време на онлайн обучението бяха през zoom. И понеже сега са в друго училище, никой не ми е споменавал, че трябва да имат акаунти в Класрум, та нямат. Вашите учители предупреждават ли децата, ако качват нещо там ? След регистрация има ли действия, които се извършват от училището, както е в Школо например, за да може съответния профил да попадне в своя клас, учители и т.н. или се питат и търсят по подобие на групите в соц. мрежи? Сигурно ви звуча като изкопаемо, но понеже всички го споменавате, значи се ползва. И все пак вероятно щях да знам, ако трябваше да имат регистрация.
Виж целия пост
# 674
През Гугъл профил с мейл и парола от училището се ползва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия