Седмокласна 16.07-23.07 - Силно стиснати палци за ВТОРО КЛАСИРАНЕ!

  • 99 772
  • 1 652
# 1 005
Тези, записани към МК са полагали специален изпит, за да влязат там, за който вероятно са се готвили година, две. Шансът дете от МК да участва на 3то класиране не е особено голям.
Виж целия пост
# 1 006
Pereza, а коя е мечтаната паралелка?

Прави ми впечатление, че масово в темата се избягва да се спомене къде е прието детето. Говори се с недомлъвки и остава едно кофти чувство, все едно нещо трябва да бъде скрито. Забелязали ли сте????

Cydonia, моето дете от трети клас мисли само за математическа гимназия. Беше като кон с капаци. И чак след като отмина шока от прецакания изпит по математика се огледа. И изглежда, че й хареса това, което видя и дори не изчака второ класиране.
Така че Английската при вас най-вероятно е за добро.

Биологогия -химия с немски език е паралелката Simple Smile
Виж целия пост
# 1 007
От МК едва ли ще кандидатстват в училище на МОН. Виж близнаците нищо не рискуват, да.

Прави ми впечатление, че няма особено движение по баловете, които наблюдавам, поне за София. Сякаш са слезли само 1-3т надолу, ако изобщо са слезли. Миналата година май е имало доста по-голямо движение. Не съм сравнявала статистиките. Дали е заради по-късните матури и децата , кандидатстващи в МК да са се записали вече.
Ще ми е интересно някой ако има статистики направени как се движат баловете сега на второ спрямо минали години.
Разбирам, че на трето без риск участват само близнаци и приети в училища към МК. За останалите - само ако няма какво да губят.
Виж целия пост
# 1 008
Рискът на трето класиране е, че ако не се класирате за желаното училище, може да се окажете без училище и тогава на четвърто да не успеете и за компромисното, в което сте били приети на второ. И да се наложи да направите още по-голям компромис. Но пък всеки сам да си преценява до колко си струва. Нищо не губят само близнаци и тези, които не са били приети никъде на първите две класирания.
По въпроса за тези 15 деца, които ще се явят на НВО през юли - четох, че 4 са в София.
Виж целия пост
# 1 009
И едно от София-област.
Виж целия пост
# 1 010
А защо близнаците да не губят нищо? Това е нещо ново за мен.
Виж целия пост
# 1 011
Тези, записани към МК са полагали специален изпит, за да влязат там, за който вероятно са се готвили година, две. Шансът дете от МК да участва на 3то класиране не е особено голям.
За тези от художествените и музикални, да, съгласна съм. За София само приети в НГДЕК и италианския лицей Горна баня биха имали интерес към елитните езикови. Според мен.
За близнаците, защото единият участва на 3, 4 класиране и при неуспех винаги може да се запише при другия близнак.
Виж целия пост
# 1 012
А защо близнаците да не губят нищо? Това е нещо ново за мен.
Защото, ако единият близнак е приет в хубаво училище и се запише, другият може да се запише при него надпланово по всяко време и съответно да играе без риск на всички класирания.
Виж целия пост
# 1 013
А я да питам, ако вторият близнак, дето играе на трето или четвърто успее и се запише, може ли първият дето е приет на първо/второ да се отпише и да се запише при втория?
Виж целия пост
# 1 014
Ами, да.
Виж целия пост
# 1 015
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 1 016
Момичета, вие сте злато! Много ми е приятно в темата, все отварям, прочитам, признавам като свърши цялата сага ще ми е скучно без вас! Heart
И въпрос. Освен акт за раждане и свидетелството искат ли други документи от профилирана гимназия за записването? Нормална паралелка с език.
Виж целия пост
# 1 017
Те и акт за раждане нямат основание да искат, но какво иска всяко конкретно училище е отделен въпрос. Joy
Виж целия пост
# 1 018
Момичета, вие сте злато! Много ми е приятно в темата, все отварям, прочитам, признавам като свърши цялата сага ще ми е скучно без вас! Heart
И въпрос. Освен акт за раждане и свидетелството искат ли други документи от профилирана гимназия за записването? Нормална паралелка с език.
акт за раждане? Нали за тези, ако не си прикачил, искат медицинско
Виж целия пост
# 1 019
ivka_smile, ти къде? Ние никъде няма да ходим...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия