Седмокласна 24.07-31.07 - ТРЕТО класиране - късмет на смелите!

  • 77 875
  • 1 335
# 945
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Важи и за университет.

Откога е промяната? Моите братовчеди не можаха да се възползват от нея.
Ако наистина важи вече е съвсем безумно.....
А за работа важи ли?
Виж целия пост
# 946
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Защото не си гледала близнаци. И аз не съм. Но помня как ставах луд, когато детето беше бебе и когато беше малко, в градината и в 1-2 клас. Хем основния зор падаше на жена ми. Ами ако бяха две бебета?! Щях да се побъркам! Хем нито съм го кърмил😂 нито съм го къпал, понеже ме беше страх - аз само поливах с каната вода над коритото, жена ми го държеше, тя го къпеше...страх ме беше да не го изпусна. Ами ако бяха две?! Щяхме да откачим и двамата.
Недейте така.
Виж целия пост
# 947
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Важи и за университет.

Откога е промяната? Моите братовчеди не можаха да се възползват от нея.
Ако наистина важи вече е съвсем безумно.....
А за работа важи ли?
Сега не знам,но преди,когато имаше изпити важеше с условието-2ия близнак ,който не е приет да има поне 3,00 на изпита-ако има слаба оценка не можеше.
Виж целия пост
# 948
Татко Мецан, съдбата така реши за мен да не гледам две (Имам много драматичен спонтанен аборт с близнаци в третия месец).  Баба ми имаше еднояйчна близначка, в рода ми е пълно с такива. Всеки човек трябва да следва собствения си път, не да е сателит на близнака си.
Виж целия пост
# 949
Хаха, Мецане,  разсмя ме..
Скрит текст:
А знаеш ли кое е още "по-гот" - изкъпал си ги , нахранил си ги и двете бебета, заспали са, тъкмо си си поел дъх,  а 3-годишната им кака явно се чувства пренебрегната и иска внимание. Но мозъчето й не е дорасло да осъзнае, че като уж скришом в афекта си ги щипне през решетките на креватчетата с дребните пръстчета и те се събудят и ревнат, вниманието за нея съвсем  ще избяга..Laughing
Динчо,  между близнаци и близнаци има разлика... Моите се търсят, обичат се, да, но дотам.. Но са много различни  не само като интереси, а и като темперамент и характер. Те идеално биха  съществували по отделно още от 1 клас сигурно. Но далеч не всички са така. Преди дни в една друга тема предположих, че две девойки  на 19 са  еднояйчни на база описанието на майката. Ми не, макар  и двуяйчни си били адски близки и  нарочно са си избирали университетите в чужбина ( с различни специалности) така, че да ги делят едни  20-ина км. Вероятно плановете им са да живеят заедно или поне  супер близо една ди друга. Няма как да се обобщава...Но ако в едно училище (което е  искано и от двете деца) има поне  2 еднотипни паралелки, е може би по-добре да са хем заедно, хем разделени.
Виж целия пост
# 950
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Защото не си гледала близнаци. И аз не съм. Но помня как ставах луд, когато детето беше бебе и когато беше малко, в градината и в 1-2 клас. Хем основния зор падаше на жена ми. Ами ако бяха две бебета?! Щях да се побъркам! Хем нито съм го кърмил😂 нито съм го къпал, понеже ме беше страх - аз само поливах с каната вода над коритото, жена ми го държеше, тя го къпеше...страх ме беше да не го изпусна. Ами ако бяха две?! Щяхме да откачим и двамата.
Недейте така.

До някъде сте прав, но със сигурност породени се гледат по трудно.
Изобщо две деца малки или три си е трудна работа.
Аз лично нямам против близнаците, и защо да имам като си имат надпланова бройка. На никого не пречат и не ощетяват.
Виж целия пост
# 951
На цялата образователна система - близнаците да са проблема. То рима стана, но със сигурност, ако са много свързани, имат еднакви интереси и искат да са заедно, защо не...
Виж целия пост
# 952
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Важи и за университет.

Откога е промяната? Моите братовчеди не можаха да се възползват от нея.
Ако наистина важи вече е съвсем безумно.....
Важи поне от 1995г, когато е приет действащият към момента Закон за висшето образование:

Чл. 68. (3) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1999 г., в сила от 02.07.1999 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 48 от 2004 г.) При облекчени условия и по ред, определени с правилника за дейността на висшето училище, се приемат следните кандидат-студенти, успешно участвали в конкурсните изпити:
1. класирани с еднакъв бал;
2. (изм. - ДВ, бр. 17 от 2018 г.) лица с трайни увреждания и намалена работоспособност 70 и над 70 на сто;
3. (доп. - ДВ, бр. 54 от 2014 г., в сила от 01.07.2014 г.) военноинвалиди и военнопострадали;
4. кръгли сираци;
5. майки с три и повече деца;
6. близнаци, когато са кандидатствали едновременно в едно и също професионално направление и висше училище, и единият от тях е приет.
Виж целия пост
# 953
Благодаря, Санака, бяха приети в един и същи университет и двамата, но в различни специалности. Не им разрешиха да се съберат в една.
Виж целия пост
# 954
За мен си остава непонятно защо 14-годишни деца трябва да имат предимство като близнаци.....добре, че за университет вече не важи.
Важи и за университет.

Откога е промяната? Моите братовчеди не можаха да се възползват от нея.
Ако наистина важи вече е съвсем безумно.....
Важи поне от 1995г, когато е приет действащият към момента Закон за висшето образование:

През 1989г също го имаше.
Виж целия пост
# 955
Чудех се дали и утрешното класиране трябва да го чакаме до следобяда...Може би като са по-малко деца ще е по-бързо..., а може и да няма никакво значение
Виж целия пост
# 956
Да, имаше го и преди, просто не съм търсила стария закон, защото не е важно.
Виж целия пост
# 957
Каква е връзката на гледането им като бебета с училищата в гимназиален етап само не ми стана много ясно... Един вид награда за родителите ли, че са се справили ли? Че какво да кажем тогава за трето или пък четвърто дете (породени например), трябва да ги приемат без изпит по първо желание Satisfied

Гледам, интересни обобщени въпроси и отговори са се появили най-горе в темата - "Какви са мненията за квотите в математическите гимназии?" Joy
Виж целия пост
# 958
Че какво да кажем тогава за трето или пък четвърто дете (породени например), трябва да ги приемат без изпит по първо желание Satisfied
А, ей това е приказка! Да беше го предложила по-рано, че намаже наборът. Joy
Виж целия пост
# 959
Ей, опасни сте. Породени докога се смята, да питам за мен си...шегувам се😜.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия