Седмокласна 24.07-31.07 - ТРЕТО класиране - късмет на смелите!

  • 77 869
  • 1 335
# 1 140
"Достатъчно висок бал" се преценява според пола обаче.
Виж целия пост
# 1 141
Трето класиране направо ни разби фантазиите, а за нашата паралелка има класирани 2 деца с бал над 30 от нашия.
И почти 40 от последния влязал на второ.
Ама това е ужасно голяма разлика.
Пък аз се успокоявах, че имаме 2 свободни места и още няколко в другите паралелки, да ама не , нали съм си страхлива този път това ми помогна.
Виж целия пост
# 1 142
И за мен 105-то с ИЕ е по-добрият избор,а пък щом е и на хубаво място🤗
Не знам. На моя приятелка децата завършиха там и тя мн го харесва.
Друга майка писа, че било ужас, нямало преподаватели.

Ето, вървим из Вроцлав и тя вечер се е навила на италиански и пред нас голям базар на италиански храни. И тя вика,мамо, ето знак

Ако се е навила действайте, радвам се за нея, че е в паралелка която ще харесва.
За 105 и ние щяхме да сме там, но нашата не го иска на второ, но тя не го иска нашата, незнам защо. Имате все още време да помислите и ако случайно видите нещо на 4то да действате пак.
Но и това си е хубаво , а явно и детето иска да е друго училище, не това на брат и.
Виж целия пост
# 1 143
И за мен 105-то с ИЕ е по-добрият избор,а пък щом е и на хубаво място🤗
Не знам. На моя приятелка децата завършиха там и тя мн го харесва.
Друга майка писа, че било ужас, нямало преподаватели.

Ето, вървим из Вроцлав и тя вечер се е навила на италиански и пред нас голям базар на италиански храни. И тя вика,мамо, ето знак

Ако се е навила действайте, радвам се за нея, че е в паралелка която ще харесва.
За 105 и ние щяхме да сме там, но нашата не го иска на второ, но тя не го иска нашата, незнам защо. Имате все още време да помислите и ако случайно видите нещо на 4то да действате пак.
Но и това си е хубаво , а явно и детето иска да е друго училище, не това на брат и.
То ако решим, няма да я запишем, че на таткото му е трудно да записва и отписва.
Виж целия пост
# 1 144
За 105то за паралелката с Италиански и аз имам отзиви - много, много добри за класната която е била сега на 12ти клас. Страхотен клас, сплотила ги е. Не са разбрали родителите, че детето е бил тийн тези години. Много са доволни!
За обучението незанм по-скоро говорихме за среда.
Виж целия пост
# 1 145
Според мен тези деца с високите балове в училищата от средния ешелон едва ли ще се запишат, ще участват на 4-то класиране.
Виж целия пост
# 1 146
Може ли да ми припомните, след като сме записани в дадено училище ако след всички класирания има свободни места в друго по-желано училище как стават нещата?
Теглят се документите и се кандидатства в другото, където също играе роля балът, и при евентуален неуспех какво се случва?Връща се в старото ако има място.
И не може да се кандидатства в две училища примерно по едно и също време?
А ако обявяването на мястото е след началото на учебната година как става?

Да, и на мен ми е интересно какво се случва, макар че след пето класиране не остават места в т. нар. елитни училища. Ще очаквам някой, минал вече през това да сподели своя опит.
Да, безспорно трябва да си изтеглиш документите и ако не бъдеш приет на новото място по най-бързия начин още на следващия ден трябва да се върнеш в старото училище, където по принцип не би следвало да ти се пази мястото, но се надяваш все още да не е обявено и не дай си боже заето от някой друг.
Категорично не може да се кандидатства в две училища едновременно, защото при подаване на документите ти искат оригинала на дипломата. (не че не се случват злоупотреби, както по-назад в темата беше коментирано)
Виж целия пост
# 1 147
Честито на печелившите! Hug
Много се радвам на успелите на трето деца, то тук си станахме като семейство!
За неуспелите - кураж, всичко ще си дойде на мястото, само дето притесненията ще продължат малко по-дълго за вас. Дружно ще стискаме палци и дано всички деца да са доволни на 15.09!
Виж целия пост
# 1 148
То ако решим, няма да я запишем, че на таткото му е трудно да записва и отписва.
[/quote]
Ако не се запишете на 4то може въобще да няма свободни места в желаните учикища-за вас все пак резервен вариант е отиването при брат й,та риска не е особено голям.
Виж целия пост
# 1 149
Може ли да ми припомните, след като сме записани в дадено училище ако след всички класирания има свободни места в друго по-желано училище как стават нещата?

А ако обявяването на мястото е след началото на учебната година как става?
Според мен, след началото на учебната година, когато оригиналното свидетелство е вече при Вас не е нужно да се отписвате и не губите нищо ако пробвате, а ако не ви стигне бала си продължавате в училището, където сте, но нека да каже някой, който е минал по този път.
Виж целия пост
# 1 150
Не всички училища връщат обаче свидетелствата,въпреки,че по закон са длъжни да го направят.
Виж целия пост
# 1 151
Хайде и ние да се разпишем с успешно трето класиране. За първо беше много далеч от желаното 22-ро, но пък влезе с близо 100т. над мин.бал в 93-то, паралелка Криминология и Криминалистика. Много и беше на сърце, а на мен не, предвид разстоянието Люлин-Гео Милев. Последното желание на първо класиране бе Графичен дизайн в Елисавета Вазова  и там влизаше, но уви бе след 93-то.  Та нямаше да си го простя, ако не участвахме на трето класиране.... и така, свърши се и тая мъка. Наборката е приета  Графичен дизайн  в Елисавета Вазова 🥰
Виж целия пост
# 1 152
Санака, щяха да те изключат от САК ако представата ти за пиене е под две бутилки. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 153
Здравейте, на трето класиране синът ми е приет в 134 СУ, паралелка Софтуерни и хардуерни науки. Ако има някой пресни впечатления моля да сподели. Ако има родители на приети деца в тази паралелка ще се радвам да си пишем:) Както той каза не знам сега до се радвам ли, че имам училище или не. С успех 367 дотам успяхме
Виж целия пост
# 1 154
Според мен тези деца с високите балове в училищата от средния ешелон едва ли ще се запишат, ще участват на 4-то класиране.

Ей това намирам за пар екселанс манипулативно изказване с цел да разколебае по-плахите и неориентирани родители. Дали не подценява четящите тук, обаче?

Много се радвам за успелите на третото класиране! На Санака и син пък с намигване да напомня, че има и 4-то Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия