ЕДИНАДЕСЕТИ клас - Тема 1

  • 40 767
  • 736
# 255
Миналата седмица започна набора последени две гимназиални години. В ново училище/колеж е и има да свиква с нови порядки, учители и съученици. С костюм ходи на училище, не е с униформа вече.
Учебници и тетрадки тук им раздават от училище безплатно от началото до края. Само униформи съм купувала и химикали/ моливи през годините. В това отношение са много улеснени родителите.

Учи 4 предмета, които той си избра и има 2 години да се готви за матурите за университет.
Досега учеше 12 предмета, взе изпитите края на учебната година.
Успех на порасналите ни деца!
Събота отиваме той да разгледа UCL,London има ден на отворените врати да видим дали ще му допадне.
Виж целия пост
# 256
GI, успех на набора! Flowers Four Leaf Clover Дано му допадне и университетът, за да има напълно ясна цел! При вас е организирано явно много добре. А кои предмети си избра? Има ли възможност да ги промени, ако той смени насоката?
Виж целия пост
# 257
Gi, успех на младежа. С тези 4 предмета трябва да сте А Левълс. Simple Smile
UCL ли избра?
При нас нещата още не са съвсем изчистени.

Едно е сигурно, в оксфорд не иска, обстановката му допадала.
Групата им се разхождала из улиците, някакъв чичак минал и им извикал да се махат от страната му.
Още не мога да разбера как може възрастен човек да напада така деца, малолетни и непълнолетни, но деца.
Не са заплаха за работните им места, не са заплаха за здравното или социалното им осигуряване... Отиват там за две седмици лятото, учат, разхождат се и си тръгват.
Виж целия пост
# 258
Знаете ли кои глави от Железния светилник се учат в 11 клас?
Виж целия пост
# 259
Като събера малко сили още, ще разказвам, че е дълго и широко. Само с две думи: спасиха кучо. Втори живот живее от вторник. Опериран на косъм от сепсис на другия край на страната, щото в София уж спешните клиники, можеха да го включат в графика за преглед (даже не и за операция) след 3 дни. Само в Горна баня реагираха по-адекватно, но пък екипът беше плътно зает и пак трябваше да чакаме поне ден. Неговият доктор е в отпуск, иначе щеше да реагира. Важното е, че момчето е живо. Благодаря ви от сърце за стиснатите палчета! HeartHeartHeart
Виж целия пост
# 260
Лу, чудесна новина Hug

Добри, много гадно отношение. Чичака вероятно не знае подробностите, но това не оправдава поведението му.
От къде - накъде ще се държи така с младежи, които съм сигурна, че са били спретнати, държали са се възпитано и по никакъв начин не са го предизвикали?
Ох и още бих написала, но по - добре да не.
Виж целия пост
# 261
Знаете ли кои глави от Железния светилник се учат в 11 клас?

Не знам, но ме подсещаш да се похваля - младежът прочете "Железният светилник", стана му интересно и реши да продължи с останалите книги от четирилогията. Даже си взе "Преспанските камбани" на лагера, но силно се съмнявам да му остава време за четене. Като се прибере утре ще сподели Simple Smile

Лу, радвам се, че всичко с кученцето е наред!
Виж целия пост
# 262
За кучо и аз се радвам много.

Знаете ли кои глави от Железния светилник се учат в 11 клас?
Реално трябва да се познава цялостно романа и основните сюжетни линии. Така че не залагайте на конкретни глави - по спомен мисля, че 8 ма влизаше със сигурност. Ако Ви е много важно мога да проверя по-късно.
Виж целия пост
# 263
Знаете ли кои глави от Железния светилник се учат в 11 клас?

Не знам, но ме подсещаш да се похваля - младежът прочете "Железният светилник", стана му интересно и реши да продължи с останалите книги от четирилогията. Даже си взе "Преспанските камбани" на лагера, но силно се съмнявам да му остава време за четене. Като се прибере утре ще сподели Simple Smile

Лу, радвам се, че всичко с кученцето е наред!

На госпожицата романът също й хареса много и каза, че би прочела и останалите части на четирилогията. Кога - не е  ясно Simple Smile
Сега се бори с "Ноев ковчег".
Кака й много ревеше от тази книга, а аз не съм я чела все още. Срам - не срам. Но по наше време не се изучаваше.
Девойката каза, че е странна, но не се оплаква като голямата.
Виж целия пост
# 264
velina_v, от къде успяхте да я намерите или просто я имахте?/ За Ноевия иде реч./
Виж целия пост
# 265
velina_v, от къде успяхте да я намерите или просто я имахте?/ За Ноевия иде реч./
Каката я беше купувала, когато я изучаваше.
То и тогава май беше трудно да се открие, но някак я изнамери и поръча.
Виж целия пост
# 266
Само с две думи: спасиха кучо.

Олекна ми, понеже ви мислех... Да го нагушкаш от мен. И децата също че и те сами си знаят  какво са изживели горките.
Виж целия пост
# 267
Само с две думи: спасиха кучо.

Олекна ми, понеже ви мислех... Да го нагушкаш от мен. И децата също че и те сами си знаят  какво са изживели горките.

С набора бяхме в операционната. Позволиха ни, за да е по-спокоен кучо. Държа се геройски, но после ми вика: “Едно разбрах - от мен ветеринар не става, щях да припадна”.
Виж целия пост
# 268
GI, успех на набора! Flowers Four Leaf Clover Дано му допадне и университетът, за да има напълно ясна цел! При вас е организирано явно много добре. А кои предмети си избра? Има ли възможност да ги промени, ако той смени насоката?
Той е по науките- химия, биология, математика и физическо.
 Много трудно се променят, аз затова го съветвах да мисли, че после неможе да се променя. От рано тук трябва да се ориентират.

st Dobri да А levels започна. Набора ходи да гледа Кеймбридж , хареса му. Много кофти това дето някой така е викал на децата. Изненадана съм, Оксфорд е пълен със студенти и чуждестранни туристи. Накъде се е ориентирал твоят? Пиши ако сте около Лондон да се видим. Гледай с общежитието по- бързи да сте и да запазите от по-рано.
Виж целия пост
# 269
Чакам списъка. Simple Smile за сега е от Лондон до Чукотка, с включена Австралия, защото е интересно. Grinning и твърдо без САЩ.
крайния срок за финализиране на желанията е наближил. Ще не ще, трябва да ги направи.

Разбирам хората на които им е писнало от имигранти, не спазващи никакъв ред , закони, точещи здравни и социални фондове... Всичко разбирам, но точно в Оксфорд и то срещу деца не съм го очаквала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия