Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 11

  • 65 544
  • 747
# 405
ИТ не може да бъде вторият профил. Аз залагам на физиката. Щом досега не са имали профил информатика, значи нямат учител по информатика. А ми се струва малко вероятно да назначат такъв само за профила на една паралелка. Да се надяваме, че утвърденият ДПП ще е по-информативен и ще съдържа профилиращите предмети за всеки профил. Ако не - който се интересува ще трябва да се обажда в училището.
Виж целия пост
# 406
18 СУ е най-голямото училище в цяла България дори Simple Smile Базата е безспорно  много добра и често завиждат за нея.Постоянно се правят подобрения.Новата директорка е активна и гледам че и в сайта и социалните мрежи се пуска актуална информация, която преди беше оскъдна.На училището от миналата година му беше присъден знак за качество LabelFrancÉducation - от френското Министерство .Правят дни на различните култури ( през май месец бяха- следете ако се интересувате).Може да се запознаете с атмосферата там.Има си и трески за дялане, разбира се.Както навсякъде
Виж целия пост
# 407
Публикуваха утвърдения ДПП. https://ruo-sofia-grad.com/priem-viii-klas-2024-2025/
Математическата паралелка в 18-то ще е с втори профилиращ предмет информатика. Може би вече ще я предлагат като профил и за езиковите паралелки.
Виж целия пост
# 408
За мен е малко странно решение да изберат информатика пред физика, но реално успеваемостта на тази паралелка ще стане ясна след 5 години.
Стискам палци да се получи, защото има нужда от повече такива.
Виж целия пост
# 409
Профил Чужди езици - миналата година са били 94 паралелки, тази - 77. Не ми се мисли какво ще е догодина и какво още ще намаляват...
Виж целия пост
# 410
Певечето деца не са ориентирани на тази възраст. Моят син иска профил Чужди езици, защото няма идея какво ще му трябва по-нататък и иска да отложи избора на профил след 10 клас. С намяляването на паралелки с този профил много деца ще изберат профил и предмети, за което после да съжаляват.
Виж целия пост
# 411
Здравейте,
Бихте ли ми дали мнение  за тези две училища и по-конкретно за тези 2 паралелки: 105 СУ - Интериорен дизайн - ИтЕ интензивно, АЕ;
3 СУ - Графичен дизайн - АЕ ? В 105 СУ паралелката е нова. Не ми вдъхват особено доверие, в предвид, че са квартални училища, но девойката си харесва тези специалности и могат да бъдат резервен вариант.
Виж целия пост
# 412
Пфу. Всички математически паралелки с 2* бел, 2* мат. Толкова и ще са математически
Виж целия пост
# 413
Поне им гарантиран математическия профил в 11, 12 клас
Виж целия пост
# 414
А, не е сигурно. в 133то също имаше математически профил, но накрая се оказа, че няма. За псоледните две години не знам как е положението.
В 35то има профил биология/химия, а децата накрая си избраха каквото искат, включително и история.

Министър Вълчев уж много иска математика, а паралелките се броят на пръсти.
Виж целия пост
# 415
"В 35то има профил биология/химия, а децата накрая си избраха каквото искат, включително и история."
моля да кажете-как и какви профили се избират?Остават ли езиците като задължителни-детето ми иска да учи биология и химия ,но не й вървят много езиците.
Виж целия пост
# 416
Не знам колко е гарантиран профилът, но балът ни за тях рязко намалява
Виж целия пост
# 417
Някой знае ли 132 су на едносменен режим ли са?
Виж целия пост
# 418
"В 35то има профил биология/химия, а децата накрая си избраха каквото искат, включително и история."
моля да кажете-как и какви профили се избират?Остават ли езиците като задължителни-детето ми иска да учи биология и химия ,но не й вървят много езиците.

От познати със деца, приети в френски с БЗО, сега са си избрали профил история. Дават им избор на децата, не са длъжни да останат биология и химия.
Виж целия пост
# 419
А, не е сигурно. в 133то също имаше математически профил, но накрая се оказа, че няма. За псоледните две години не знам как е положението.
В 35то има профил биология/химия, а децата накрая си избраха каквото искат, включително и история.

Министър Вълчев уж много иска математика, а паралелките се броят на пръсти.
Първи и втори профил, които са определени с план-приема, са гарантирани. В 10-ти клас си избират другите два профила. И в 35-то е така - в паралелка природни науки задължително учат химия и биология като първите два профила. Избирали са си само трети и четвърти профил. Няма и как да бъде иначе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия