Любители на котки - Тема 197

  • 32 454
  • 776
# 330
Има тестове за бебешки болести при котките.
Резултатите излизат много бързо.

Скрит текст:
Котаракът и беше 5год. когато родих сина ми. Котаракът не харесваше бебето, защото това бе врага отнел майка му за 9 дена.
Когато синът ми беше на 4м спасихме един котарак (5-6мес.), който живя година у дома. Той спеше с бебето Simple Smile
Тук има доста дами с бебета и котки.
Виж целия пост
# 331
Благодаря, ще погледна за тестовете.
Иначе родителите ми имат котарак, но той се държи на разстояние и не се навира, само подушва и това е 😄🤣
Виж целия пост
# 332
Здравейте 😊

Преди два дни си прибрахме от улицата едно коте и тъй като имам и бебе на 5 месеца се притеснявам малко.
Заведохме вчера котето на ветеринар, сложи му капки някакви на вратлето за вътрешно и външно обезпаразитяване и го гледа с една лампа за гъбички (няма, но не откривала всички видове така или иначе). Относно коте и бебе каза, да не се качвало котето където спи бебето, но малко мисия невъзможна ми се струва. Котето е на около 3 месеца и половина според него. Другата седмица за ваксина го водим.
По - назад в темата прочетох за някакви тестове, но не ми стана ясно за какво са? Приемам съвети, ако има друго за което не съм се сетила.
Благодаря!
Ами, браво за постъпката! Simple Smile До ваксината ако е здраво котето, всичко ще е наред (поне седмица от обезпаразитяването трябва да е минало, най-добре две).
Е, как няма да можеш да ограничиш контакта на 3-месечно коте до 5-месечно бебе?? Просто не пускай котето в стаята на бебето. Направи му кътче с кашонче в другата стая.
Няма нужда от допълнителни тестове, ако няма други котки вкъщи.

АнМари, какво имаш предвид с "бебешки болести"?
Виж целия пост
# 333
Виж целия пост
# 334
АнМари, какво имаш предвид с "бебешки болести"?


В таз месечната кутия на Аш пратиха близалки Joy



Сушено пресовано лакомство. Хареса им.

Турски са и предполагам тук не могат да се намерят.
Виж целия пост
# 335
Когато заплаших, че ще ползвам тоалетната й:
Виж целия пост
# 336
На нашият като го прибрахме, при вет му пускаха тези изследвания...т.е. с един тампон се бърка в дупето им и след това на тази плочка/тест се натърква и се вижда дали е положително или отрицателно.
Даже мисля, че дв апъти го правиха-при първия преглед и после помня, че пак го водих за обезпаразитяване и пак го тестваха.
Дори бебето да е в хола в някакъв шезлонг/гнездо-котето е любопитно и си играе но ще го подуши, ще го пипне с лапа. Ветеринарят е имал предвид да не спи до него, защото често котките лягат на врата, на лицето. Бебето може с ръчичка да го лупне в съня си и котката да реагира първосигнално и да съска, да одраска.
Но толкова много хора имат и котки, и кучета и си гледат и деца и нямат никакъв проблем. Просто трябва едно здравословно разстояние да има, като започне да лази бебето, да се учи, че трябва да уважава животното-да не го ръчка, скубе. Защото котката ще търпи, ще търпи, пък накрая ще одере.
Виж целия пост
# 337
АнМари, какво имаш предвид с "бебешки болести"?

Този тест е троен антигенен за панлевкопения, коронавирус и гиардия. Панлевкопения - няма да е нужен, ако до седмица котето е здраво; коронавирус - антигенен е безстойностен, а ако се направи антителен само се потвърждава контакта с корона, а не потенциален ФИП (а и отрицателен тест не отхвърля ФИП, при симптоматика). Може би само за гиардия тестът би бил полезен в случая, но и ако котето се храни и изхожда нормално, на този етап също е един допълнителен разход. При малките гиардията има изявени симптоми, докато при възрастните е безсимптомна. Но понеже гиардията е униклетъчен паразит, който се предава и на човек, може все пак да пусне за застраховка една фекална проба за изследване за гиардия, за да няма обвинения към котето, ако бебето хване някой ротавирус. С бързите тестове трябва да се внимава, защото много от тях са фалшикати. Само кръвните (за FeVL, FIV) и този за панлевкопения антиген, според мен, са стойностни.
Тестове се правят, когато не се знае здравния статус на котето, с цел да се предпазят други домашни котки, иначе карантина от две седмици е достатъчна, за да се наблюдава и изключи симптоматика на панлевкопения и калицивироза, докато за херпесвирусната инфекция трябват 3 седмици, понеже има по-дълъг инкубационен период. Едно сълзящо оче може да отнеме 3 седмици да прерасне в ринотрахеит. Но той ветът няма да сложи ваксина, ако види сълзящо око или ако котето киха или ако дриска или повръща.
Виж целия пост
# 338
Нашият разбойник се е обзавел с една бълха. Към кое бубите бяха вече   резистентни? И кое препоръчвате. Защото ще сменяме вет. При проблема с Кардю мм не остана доволен от отношението и сега ще се преориентираме. Но спешно ни трябва бълхотрепач.
Виж целия пост
# 339
Към фипронил са резистентни.
Виж целия пост
# 340
Към фипронил стават резистентни. Може да видиш нещо с имидаклоприд, сероланер или лотиланер. И някакви за пръскане има с перметрин/циперметрин.
Виж целия пост
# 341
Децата бяха окъпани Simple Smile
Дейзи беше първа. Чу ѝ се гласчето.
Оникс още преди да влезе в банята ръмжеше и съскаше. В банята беше една идея по-спокоен, но много гласовит.
Аш беше най-тих Joy

Виж целия пост
# 342
Благодаря за отговорите!
На котето едното око леко сълзи наистина. Ветеринаря каза, че можело и от прах да е… евентуално капки можело да изпише.
За сега има доста апетит, но е разбираемо, а пък акото му беше по - твърдо отколкото стана в последствие, но не е рядко. Реши, че
Може да е от храната - в зоомагазина имаха бебешка на гранули на пюрина  и от паучовете феликс  или уискас.
Виж целия пост
# 343
Благодаря за отговорите!
На котето едното око леко сълзи наистина. Ветеринаря каза, че можело и от прах да е… евентуално капки можело да изпише.
За сега има доста апетит, но е разбираемо, а пък акото му беше по - твърдо отколкото стана в последствие, но не е рядко. Реши, че
Може да е от храната - в зоомагазина имаха бебешка на гранули на пюрина  и от паучовете феликс  или уискас.
Секрет (очен) може да се изследва.
Бебешката (суха храна) на N&D е хубава. Дехра също имат бебешка и е хубава.
Уискас и Феликс не бих препоръчала.
Виж целия пост
# 344
Скрит текст:
Благодаря за отговорите!
На котето едното око леко сълзи наистина. Ветеринаря каза, че можело и от прах да е… евентуално капки можело да изпише.
За сега има доста апетит, но е разбираемо, а пък акото му беше по - твърдо отколкото стана в последствие, но не е рядко. Реши, че
Може да е от храната - в зоомагазина имаха бебешка на гранули на пюрина  и от паучовете феликс  или уискас.
Секрет (очен) може да се изследва.
Бебешката (суха храна) на N&D е хубава. Дехра също имат бебешка и е хубава.
Уискас и Феликс не бих препоръчала.
Точно от тях се прос.рат. Simple Smile

MiSs_Sunshine, за да си сигурна, че се е изчистило от паразити, след 10-14 дни трябва ново обезпаразитяване. После още едно. Обаче капките не бива да се слагат на по-малко от месец. Може би ще трябва някакво хапче за вътрешни паразити, но съобразено с възрастта на котето.

И честит домашен любимец! Май не си ни го показала? Wink

AnMary, честита ви баня! JoyJoyJoy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия