Нека догодина сняг вали! ЮЛЧЕТО се стяга за пролетни игри!

  • 13 035
  • 291
# 225
ами беше 260 вдигнаха я на 285 евро,изчислява се според дохода,като максимума за нашата тарифа,т.е. часова тарифа имам впредвид,е 320 евро,т.е. ако бяхме по-богати,(не знам къде и толкова богати за 280те ни изкараха),щяхме да плащаме тавана   #Cussing out ащя им се невиди капиталисти.......  #2gunfire яд ме е понеже седи само до 3 и половина,максимум 4 часа,ако закъснееш малко да си я вземеш мрънкат.и повтарям това е общинската ясла,иначе частните варират-почват от към 300 и стигат до 600-700,но е лудост да плащам подобни суми,освен ако не получавам по 3-4 хиляди на месец.всъщност частните изглеждат много скъпи поради причината че ви казвам цената за целодневен престои там.повечето майки тук ги използват на друг принцип,нещо като абонамент.плащаш си една сума и си водиш дечко избирателно по колкото часа искаш на ден и колкото имаш нужда,не си длъжна да го водиш даже всеки ден.и като си изхарчите лимита(нещо като предплатен ваучер за телефона   Laughing ) си зареждате пак.излизат около 5 и нещо -макс. 6 евро на час,толкова горе доло плащаш и за една детегледачка.виждам че е използвано от много майки с плаващо работно време,като направят съчетание с една от бабите и едно че ти остава само 3-4 часа на ден да даваш детенце,в повечето случаи даже не всеки ден,както казах.ами гледат да се нагаждат хората,като имаш впредвид колко майчинство дават тук и то само до 6 мес. максимум след раждането  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 226
Здрасти Бубка Hug Не съм писала щото тъкмо пак се преместихме по холандските земи и сега му е транзитния период на малкия - т.е седи залепен за мен и не ме пуска никъде да мръдна Tired
Тук за таксите още не съм напълно наясно защото като тръгнах преди 3-4 месеца да търся къде да запиша Алекс ми казаха 4е листата на 4акащите е от 1,5 до 2,5 години.... та ние до тогава маи на преду4илищна ще трябва да сме newsm78
Само за едната градина проверих - те са 2 или 3 дена до обед, като има по 1 "лели4ка" на група и по 1 родител т.е родителите на децата от групата се редуват да остават по 1 предиобед всеки. Та за това удоволствие цената е около 110евро ако си с добър доход, а ако си с нисък доход около 65.
Виж целия пост
# 227
Що ли си мислех, че там нещата ще са по-подредени и лесни, то сега ще се окаже, че в Бг са по-добре нещата  newsm78
Виж целия пост
# 228
Права си - по-подредени са в смисъл има си ясна процедура, не става работата на приятелски, роднински и др на4ала, нито с бутването на пари. Оба4е поне аз където съм са мноого по-бавни маи заради пренаселеността.
Виж целия пост
# 229
ЧЕСТИТО БЕБЕНЦЕ НА ЗАЙО! ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ВИКИ И ДА ВИ НОСИ МНОГО РАДОСТ!

При нас гърнето също е чат-пат, ще изчакаме да се стопли и махам всичко, гащури вече съм приготвила но ще гледам да съм в отпуска, че да мога да контролирам отблизо процеса. Още не съм направила и месец работа, а вече си планувам отпуските, имам събрани от двете години, хем трябва да ги използвам, хем се чудя как ще кажа на шефа.
За чужбинските ясли - много ми хареса такава идея да има и тук, когато имам нужда само да го оставям детето на ясла, ние, както сме с баба не ни трябва цял ден 4 часа съвсем ни устройва, да си поиграе с децата и после в къщи да спи.
приятна нова седмица на всички!

Виж целия пост
# 230
Лелеее като си помисля за ясла и ми става зле.Напълно съм за детето да ходи на градина, но на ясла хич не ми се иска да го давам и се надявам да имам възможността (най-вече финансова) да си постоим още малко заедно вкъщи. Все пак това ни е едничкия шанс да се радваме на детето по цял ден и да го гледаме как расте. После цял живот си крадем моменти, в които да сме заедно пълноценно. На мен детската градина ми е буквално под балкона, подала съм молба и съм сигурна, че ако реша да го дам на ясла ще го приемат - ама хич не ми се ще. Добре, че имам позната в градината и ако реша да не го пускам на ясли ще ми пазят място за градината след това. Иначе е кошмар взимат дечицата само ако станеш спонсор.
Виж целия пост
# 231
ЧЕСТИТА ВТОРА ПРИНЦЕСА НА ЗАЙО! НЕКА БЕБКА БЪДЕ КРОТКА И УСМИХНАТА ВИНАГИ, А КАКАТА ПОСЛУШНА И ВСЕ ТАКА КРАСИВА!

Здравейте, мами и от мен!  Heart Eyes
Този път се докопах по- скоро до форума. Whistling
Кая, още не говори, освен отделни думички, но пък жесто- мимичният и речник е на 100%. Научила е вече всички около нея да я разбират. Аз се майтапя, че жестуното са го измислили, като са гледали такива дечица.  Laughing Тя не желае да свърши никаква работа в гърнето. Сяда с желание, но с това се приключва всичко.  Thinking
Аз да ви се похваля- бяхме сами с милото за 2 дни на Добринище и си изкарахме приказно. За първи път си оставих децата, липсваха ми, но пък се насладих максимално на почивката.  Whistling
После ще вляза да изчета какво сте писали поне тези дни!
Стискам палци на всички мами 2 в 1 и много ви прегръщам и целувам!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 232
Честита дъщеричка на Зайо и съпруга й, както и на каката Simple Smile

Честито возило на Ася и семейството!

Сия, какви ваксини слагахте досега, живи или умъртвени? Питам защото и ние си говорихме с педиатърката да слагаме Пентаксим, а досега все живи сме слагали, тя казва че няма проблем.

Виж целия пост
# 233
Сия, какви ваксини слагахте досега, живи или умъртвени? Питам защото и ние си говорихме с педиатърката да слагаме Пентаксим, а досега все живи сме слагали, тя казва че няма проблем.



И нашата така казва - че няма проблем. Ние досега сме слагали ваксини само от здравната каса, т. е. и полиото, и ДТК са си били живи.
Виж целия пост
# 234
Ох аз вече ще полудея - Емилиян пак има Т - незнам колко е, защото по никакъв начин не ми дава да му я измеря - нито с дигиталния, нито с обикновенния термометър. Не е висока, но е топличък. Ваксината му я правих в четвъртък. В петъка виях че е пробил и последния кучешки зъб, и реших че от това беше и хремата, която още от време на време има - не е силна, но от време на време потичат сополки. В събота пак имаше Т. Но вчера цял ден нямаше и си беше весел и всичко беше ОК. Нощес се събуди и пак плака от болка, защото си държеше бузите и си бъркаше в устата с бибероната, и я дъвчеше много силно. днес сутринта беше спокоен и никакви признаци за безпокойство. На обяд спа 30 мин. и пак се събуди с рев. След което пак нищо - весел, и спокоен. Сега пак вдигна Т. Дадох му Ефералган и го сложих да спи. Надявам се да спи спокойно тази нощ.
Нормално ли е да продължава да вдига Т, заради зъба, при положение че е пробил. или трябва да пробие целият венец, за да се успокои. При предишните зъбки, като че ли спираше неразположението щом пробие, дори и само като боцкаше като кърфичка (съвсем малко), но знам ли ........? А пък да е още от ваксината ............... минаха вече 5 дни от слагането.
Вече ще полудея от зъби и ваксини - слава Богу и вете са към края.
Виж целия пост
# 235
Краси, ако продължи да ти вдига Т, заведи го на един УНГ да му види ушетата..
Виж целия пост
# 236
Момичета, аз вчера бях при педката, за да сложим тройната, та говорихме за реимунизацията. Аз също предпочетох да сложим Пентаксим, защото Сияната вече трудно ще даде да я бодат три пъти Mr. Green
Краси, напълно възможно е да е Т от зъбчето. Когато СИяна беше с високата Т януари, говорих с моя зъболекар и той ми каза, че никненето на зъби създава локални инфекции в устната кухина и може да протече с доста висока Т. Тогава Сияна вдигна 40 градуса, а после направи и обрива. Но добните кучешки не избиха тогава, нищо, че венецът й беше почти лилав. Факт е, обаче, че като я заведох на зъболекар той каза, че точно това зъбоникнене е утежнило ситуацията. Иначе подкрепям Изидката.
Виж целия пост
# 237
Благодаря ви за пожеланията  Hug
Ние от вчера сме в къщи и сега се нагласяме към новия режим Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Добре дошли, Зайо Hug

Краси, а ти сигурна ли си, че пробива само един зъб? Могат да пробиват два или повече! И наистина опитай да ми натиснеш ушенцата, за да видиш дали не са се възпалили, понякога се получава я от зъбоникнене, я по друга причина...
Виж целия пост
# 239
Ами Бубка те са останали само последните 4 кътника да му никнат - а за тях мисля, че още е рано - знам ли ............?

А за ушето - незнам. Тази нощ се спа добре, дано вече свърши неразположението, а ако не - ще го заведа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия