WIZZAIR - 48

  • 38 027
  • 773
# 180
А каква е причината да търсите посредник? Wizz Ви отказаха обезщетение ли? Ако да - с какви мотиви?
На нас са ни отказвали само веднъж, когато отмениха полет заради снежна буря на летище София. Тогава се обърнахме към два различни посредника, отговориха, че и те са безсилни в случая. Другите пъти за забавен полет са ми плащали обезщетението много бързо.
По Коледните празници бяхме в Норвегия. Летяхме наобратно (Букурещ) на 27 декември. Полетът закъсня 4 часа. На 28 декември подадох иск през сайта, на 31-ви получих мейл, че искът е одобрен, на 2 януари 2000 евро бяха по сметката ми (5 човека по 400 евро).

Тъй като не бях запозната и действах импулсивно, първо подадох иск чрез посредник. След това опитах и директно към Wizz, но отговориха, че вече има подаден такъв. Имаше 12 часа закъснение.
От агенцията нямах никакъв отговор/потвърждение, че съм подала нещо, затова днес реших да им пиша, за да проверя какво се случва, просто да знам дали се работи по случая и те отговориха, че от Wizz са им отговорили това:  After thoroughly investigating your case we confirm that flight W6 4361 on the 3rd of August 2024 was rescheduled due to extraordinary circumstances, therefore, we regret to inform you that no compensation is due.
И също така казаха, че се води допълнително разследване на претенцията и финализирането на случая ще отнеме не малко време, като най-вероятно ще бъде решен със съдебно дело.
Нямам идея това какво точно означава и дали изобщо има някакъв шанс за обезещетение, като цяло и да не получим нищо не е драма, изобщо не ми е на всяка цена.
Виж целия пост
# 181
Здравейте, какво вземате за да не ви болят ушите при излитане и при кацане. Предният полет като се спусна към пистата изпитах такава болка все едно ми се спука тъпанчето. Оправи ми се ухото след 24 часа. Дъвках дъвка, но не помогна. Дали има друго по-ефективно средство?
Аз вземам кокулин последните няколко пъти и според мен върши работа, въпреки че е хомеопатично. След един полет повече от 24 часа ми бяха заглъхнали ушите, отделно по време на целия полет изпитвах адска болка. Оттогава не тръгвам без кокулин. И на детето дават - тя също казва, че има разлика.
Виж целия пост
# 182
Е, много задълба 🙃
Нека го има и безплатен, пък който ще да ползва
Предпочитам през деня да сгъстят шатълите и да са на 15 мин., както си бяха преди, а не на 30 мин. Че видя ли му гърба на шатъла и директно отивам на спирката на 84/184
Виж целия пост
# 183
Може ли в ръчния багаж да се транспортират 10-12 магнита от тези с туристическите забележителности и един декоративен камък? Отделно детето може ли да носи в ръка плюшена играчка?
Виж целия пост
# 184
Може, разбира се.  И аз нося куп магнити всеки път.
Виж целия пост
# 185
Искам да попитам някой дали е правил резервация за 4-ма, като за 2-ма от пътниците ползва уизклуб карта? Интересува ме дали трябва да правя две отделни резервации или става с една обща? Предполагам, намалението ще е само за два от билетите?
И още нещо, ако правя две отделни резервации, може ли да не съм сред пътниците в едната?
Виж целия пост
# 186
Здравейте! Каква е цената на Wizz priority и за колко време е активно членството?Важи ли за 1+1 или е камо за 1 пътник?  Само за един полет или за цяла година, както discount club standard?

Как мога да закупя Wizz discount club standard? Звънях в кол центъра, на никой не ми вдигна.
Виж целия пост
# 187
И още нещо, ако правя две отделни резервации, може ли да не съм сред пътниците в едната?
Няма как да не сте сред пътниците, а да искате да използвате намаление за другите с вашия акаунт.
Виж целия пост
# 188
Здравейте! Каква е цената на Wizz priority и за колко време е активно членството?Важи ли за 1+1 или е камо за 1 пътник?  Само за един полет или за цяла година, както discount club standard?

Как мога да закупя Wizz discount club standard? Звънях в кол центъра, на никой не ми вдигна.
Priority не е членство, ами допълнителна услуга при качване в самолета. Важи за колкото души посочиш в резервацията.
Членството във Wizz Discount Club можеш да си го закупиш по време на резервацията. Предлага ти се в някоя от стъпките.
Виж целия пост
# 189
Искам да попитам някой дали е правил резервация за 4-ма, като за 2-ма от пътниците ползва уизклуб карта? Интересува ме дали трябва да правя две отделни резервации или става с една обща? Предполагам, намалението ще е само за два от билетите?
И още нещо, ако правя две отделни резервации, може ли да не съм сред пътниците в едната?
Две резервации трябва да направите. Мисля, че имаше чекбокс дали вие пътувате и ако го махнете може и да не сте в резервацията. Или просто log out и нова резервация.
Виж целия пост
# 190
Здравейте! Каква е цената на Wizz priority и за колко време е активно членството?Важи ли за 1+1 или е камо за 1 пътник?  Само за един полет или за цяла година, както discount club standard?

Как мога да закупя Wizz discount club standard? Звънях в кол центъра, на никой не ми вдигна.
Priority не е членство, ами допълнителна услуга при качване в самолета. Важи за колкото души посочиш в резервацията.
Членството във Wizz Discount Club можеш да си го закупиш по време на резервацията. Предлага ти се в някоя от стъпките.


Да разбирам, че Priority е еднократна услуга и за всеки полет трябва да се купува отново, така ли?
Виж целия пост
# 191
Да, за всеки полет и за всеки пътник поотделно.
Виж целия пост
# 192
Относно Wizz discount Italy дава отстъпка на билетите само за избрани дестинации, а не за всички, както е discount club standard?
Виж целия пост
# 193
Italy май беше само за Италия.
Виж целия пост
# 194
Преди около два месеца имаше промоция за добавяне на чекиран багаж - излизаше много изгодно, в пъти по-евтино от чекирания при резервация. Редовно ли имат такава оферта?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия