ЧААТАЙ УЛУСОЙ - ТВОРЧЕСТВО, ПАРТНЬОРИ И ПРИЯТЕЛИ🧿ПЪЛЕН ДЖЕНТЪЛМЕН🧿ТЕМА 17

  • 14 828
  • 734
# 270
Изгледах първи епизод на Шахмаран и страшно много ми хареса, че и тук са пренесли това чувство на безвремие, което ме поглъщаше в първи сезон.
Актрисата, която играе Лилит е трепач.
За Лилит съм чела няколко мита и легенди, тази не я знаех, но също ми харесва. Тя винаги е представяна като водач на тъмната страна, не зачитаща правила  и ограничения. В някаква степен има очарование в нея. Това което съм чела за Лилит и най-много се доближава до тази легенда е, че Бог е създал първо Лилит за половинка на Адам, а после създава Ева(нейна сестра). Мита мога да го разкажа ако искате, едва ли ще е дословно, но това, което си спомням. Другата версия, която знам за нея е, че тя е първия демон, който Луцифер създава.

Виж целия пост
# 271
Цвети, разказвай. Сигурна съм, че на всички ще е интересно.

Виж целия пост
# 272
Разкажи, Цвети, ще е интересно! Hug
Неслихан също е започнала работа по нов проект.

"Един обикновен работен ден в нашия бранш"
Виж целия пост
# 273
Стори Серенай
Serenay Sarıkaya, която никога не се страхува да опитва нови неща, оставяйки се беззащитна пред камерата, е гост на VogueIcon със своите бижута bvlgari, на които тя е посланик на марката, в литературния град Рим, с нейната игра, оригиналност, безкрайна енергия, любов към работата й, позиция в живота и очарователна красота, на която всички се възхищават. @serenayss
партньорство


Виж целия пост
# 274
Ново от сторито на Бусе



Скрит текст:
Лилит била създадена от пръст, също както и Адам, но тя била равна на него и не се подчинявала. Адам бил влюбен в Лилит, но тя не в него. Тогава Адам помолил Бог да му създаде жена, която да е послушна и Бог създава Ева от реброто му, за да му се подчинява.
В древните предания Лилит е описвана като същество на нощта, богиня на вятъра и луната, любимата на Самаил, ангела на смъртта. Имали са и деца, но  не помня  колко и кои смятат за тяхно потомство. Тя е смятана и за вещица в древността, тъй като който мъж я видел се влюбвал в нея.
Била е любимка на прерафаелитите  във викторианската епоха, писали са възторжени стихове за нея, но от тях не помня и ред.

ПП. От всичко, което съм прочела, Лилит е древната версия на съвременната феминистка.
Виж целия пост
# 275
Благодаря, Цвети! Hug
От Мустафа Мерт Коч





Все още имам надежда, че ще  видим и Чачо!
Виж целия пост
# 276
Няма защо.
Искам да споделя едно видео свързано с Лилит и това как е представена в различни култури. Ако на някой му е  любопитно да го изгледа или изслуша, мисля ще ви е интересно. 

 
Харесвам подобни теми и да научавам нещо  ново и  любопитно, свързано с митове, легенди, свръхестествено и прочие. 



Да му завидиш на Ибо.
Виж целия пост
# 277
Още малко Ибо с Али

Виж целия пост
# 278
Здравейте момичета,
Докато смогна да пиша, то станало вечер Simple Smile
Хайде да си пожелаем да се появи Чачо,
Споделена да е  вечерта Ви, 😍

Да споделя и аз Ибо и Али, от снощи Simple Smile


Виж целия пост
# 279
Нина, благодаря за видеото. Не го бях гледала, а бе интересно.

От мен ново от Ебрушка



Виж целия пост
# 280
Много е сладка тази мотористка


Ибо и Али вчера бяха плувци, днес са футболисти.
Много ме кефи Ибо как се занимава с детето....обучава го да се занимава с различни спортове!

   
Виж целия пост
# 281
Жаки,
Спартански режим, не го оставя на мира, не спира да го окуражава  и насърчава, накрая задължителното Браво Simple Smile
Виж целия пост
# 282
sifanurgull и boyner
Платено партньорство с boyner
Аз съм в Бойнер, а ти?

Това момиче става все по-красиво!
Виж целия пост
# 283
Бившите партньорки на Чаатай са страхотни!
Красиви и талантливи!
 Ето, Серенай Саръкая превзе Netflix тази седмица!!!Всички нейни сериали пo Netflix са в списъка на най-гледаните сериали в Турция тази седмица. Шахмаран сезон 2 е на първо място и е на 5-то място в света с 1,2 милиона гледания тази седмица, а сезон 1 е на 5-то място. Поредната й серия Kimler Geldi Kimler Gesti (Thank you Next) e на 8-мо място и вече е в Топ 10 в Турция от 96 днии 14 седмици!
Виж целия пост
# 284
Добро утро!




Много й се радвам на Серенай, за успешните проекти.
В рамките на 3 месеца излъчват два различни сериала с нея.
Не знам да има друг такъв случай.
Тя май ще се окаже "Кралицата на Нетфликс".👑👑👑
Където и да се появи, винаги прави фурор....изключително присъствие на екран и извън екран!


Да пусна пак линк, че да ви подсетя да гласувате.

https://www.kineo.info/vota-i-film-preferiti/




Хубав ден от мен!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия