Чакат ни любов и морски дни, а после пухкаво бебе в пелени. ~бебеправене 608~

  • 39 370
  • 973
# 600
От “хайде по-спокойно” нямаше нужда, изяснявах неточност, не съм се ядосала, не знам защо така ти е прозвучало. Просто ако ще се цитират мои изказвания ми се иска интерпретациите да са коректни. Било писано, че няма смисъл от инсеминации на 34, ами не - всъщност, такова нещо никой не е написал.

Възрастта беше изтъкната в поста по съвсем друга причина и в друг контекст.
Виж целия пост
# 601
Канелена бисквитке, точно на имунолог ме праща АГ и ще запазвам час. Евентуално там се очаква да излезе нещо. Етиологията на абортите не предполага миоми и полипи, нямам и симптоматика за такива, вкл многократно съм гледана УЗ в най-подходящите за това дни. Та, или ИС, ии качество ще е…
Виж целия пост
# 602
За мен инсеминациите са напълно излишни за жените в моята ситуация - 5 години неуспешни опити за естествено забременяване и наличие на МФ . Аз категорично отказах да правим инсеминация , въпреки , че ми беше казано - ама нищо не губите . Напротив - спестявам си поредното  разочарование . При липса на мъжки фактор и проходими тръби , може би има повече смисъл . За мен това е процедура с изключително ниска успеваемост , която пък и в моята ситуация си беше обречена на неуспех .
Всъщност  с инвитрото аз разбрах къде е проблема при нас . След първата пункция имаме два ембриона с лошо качество , едва ли имат шанс . Втора пункция - 0 ембриона . Първата ми пункция беше май месец . След отчайващия резултат реших да променя начина си на живот изцяло . Спрях цигарите , започнах да спортувам  минимум два пъти в седмицата и хранителен режим . Понеже нямах нужда да свалям кг , реших да започна да се храня балансирано и минах на хранене по Зоната . Всички хора около мен , които са спирали цигарите , ми казваха да се подготвя психически за +10 кг , е за 4 месеца съм 2-3 кг надолу . Това го отдавам на режима , който спазвам . Сладко не вкусвам , само от плодове и тахан . Алкохол никога не съм консумирала . След три месеца спазване на режим и спорт , имам здрав ембрион . При нас проблемът е в качеството на материала - женски и мъжки . Мъжът ми също направи много промени - свали 15 кг , спортува четири пъти в седмицата , спря бирата . Дори да нямаме успех , всички тези промени подобриха качеството ни на живот . Инвитрото ни отвори очите за това колко нездравословно сме живели .
Не препоръчвам на никой да минава по този път , ако годините не ви притискат , пробвайте естествено , но с разум !!! Направете всичики необходими изследвания и преценете дали си заслужава да губите време . Аз 5 години съм се надявала да се случи естествено . Допреди две години имах прекрасен резерв . Сега всеки месец преди прегледа се моля  да са тръгнали поне три фоликула , за да извадим поне две яйцеклетки . Времето не работи в наша полза, момичета . Разбира се решението е строго индивидуално и зависи от много фактори . Много хора не могат да приемат мисълта за инвитро . На всички , които са против процедурата , искам да кажа , че на никоя  от нас ( жените , преминаващи през това ) не ни се е искало , а просто ни се налага , това е единствената ни опция . Аз лично не вярвам на изказвания от сорта - природата е решила да не ставаш майка , не и в днешния свят на медицински подем . Много хора нямат финансова възможност , защото инвитрото не е никак евтино , дори по фонда .
Виж целия пост
# 603
Това пък  как природата е решила да не ставаш майка ме вади от равновесие направо. Що за жесток и ужасен човек трябва да си за да го кажеш това на жена или двойка.  
За мен такова изказване се прави само с цел да наранява. Все едно и на болен човек да кажеш да не се лекува, понеже природата така е решила. Но това някак си е неприемливо. Обаче да де гавриш с нежелано бездетните прикрито уж с добри намерения се възприема.
Щом съм родена с всичките си репродуктивни органи и природата ми е дала инстинкта да искам да създав поколение значи не е там проблема, нещо друто сее бъгнало. За това има постоянно развиваща се медицина. Нужда да се примиряваме.Blush
Виж целия пост
# 604
Леле, бисквитке, точно такъв коментар вчера ме изкара извън равновесие. Ще го сложа в скрит текст, защото аз не можех да повярвам колко пр0с*7, ограничени и жестоки хора има. Не съм снимала как съм ѝ отговорила, но втория път тя нямаше какво да каже....просто дадох един пример.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 605
Това с изказванията е жестоко,знам го от личен опит. Моя близка наскоро се изказа ,че съм наказана от Бог ,че нямало да ми даде дете . Родителите ми са на мнението ,че да не губим време в изследвания и търсене на причини а  направо да платим ин витро. Е не съм съгласна ,преди поне да се направи спермограма и да се види проходимостта на тръбите .

при мен е 6 дни след О,включих и инжекции вечер по 1, утре ще видя как върви Прогестерона . Така ми се иска да е станало и да натрия носовете на всички злобари.🫶
Виж целия пост
# 606
Това в скрийншота е брутално просто. 😑
Виж целия пост
# 607
На мен това ми е "любимия" онлайн коментар:
Скрит текст:

Трудно ми е да осмисля колко ограничени хора има. Всеки път като го прочета се ядосвам. Специално ѝ отворих профила на коментиралата - майка е. Представям си как ще го възпита това дете...
Виж целия пост
# 608
2402 , много прости и ограничени хора има , избиват комплекси на гърба на другите и така си подхванат злобата и плиткия мозък . Направо ме хвана яд и мене като го прочетох. Няма значение как е заченато едно бебче, няма разлика между децата . Не живеем в началото на 20 век , медицината е толкова напреднала, и щом може да забрменееш с АР защо не? Простотията българска.
Виж целия пост
# 609
На мен това ми е "любимия" онлайн коментар:
Скрит текст:

Трудно ми е да осмисля колко ограничени хора има. Всеки път като го прочета се ядосвам. Специално ѝ отворих профила на коментиралата - майка е. Представям си как ще го възпита това дете...

Ужас.Има едно момиче което следвам. Американка е. Доста години пробват да имат дете, вчера видях, че ще осиновяват. Не са пробвали инвитро. Ето това не мога да го разбера. Хубаво е че ще дадат шанс на някое детенце, но в крайна сметка те не са пробвали всичко, което би им помогнало, но явно като тази жена от коментарите и те мислят така
Виж целия пост
# 610
Jakito999999, и аз ги следвам тях. Те не правят АРТ поради религиозни убеждения. Аз също не го разбирам, но такъв е техния избор.
Виж целия пост
# 611
АА, разбирам.
Аз понеже имате оплождане и имплантация имате, и не ми хрумна.

А Дими точно пиша коментар, че мисля, че в България инвитрото е срамно. Културална особеност е, ако не си съвсем стандартен да е страмно. То доскоро и да ходиш на психотерапевт беше срамно, но се променят нещата.

За крайно вярващите хора, аз не гледам какво говорят. Живеят с противоречията.
Скрит текст:
Имам позната дето верно не се лекува, чакаше чудо от Бог. Умря. Към някоя от по-крайнте секти беше. С 4 деца Sad
Ми то медицината не е ли чудо?
Ако се бяха запознали добре с инвитрото, щяха да видят, че пак е "Божа работа".
Но няма нищо лошо, че са осиновили, то не е по-различно, само пропускаш бременността като изживяване и първите месеци с малко бебе.
Виж целия пост
# 612
Точно Одри, ако Бог не иска да даде дете в едно семейство ,няма да го позволи и с асистирана репродукция да се случи !  Hug
Виж целия пост
# 613
Насълзиха ми се очите от този коментар...само не разбирам защо след като ти си вярваш в нещо, трябва да говориш така на хора с различно мислене, непоисканите "мъдрости" може да си ги запазиш за себе си...
Момичета препоръчват ми цветна снимка (с пълна упойка е и ме е много страх) и се чудех, вие на кой месец опити я направихте? Знам че трябва да я направя, обаче вътрешно отлагам от страх от резултатите и от самата процедура ....
Виж целия пост
# 614
Одри в Америка най-често ги взимаъ от болницата, така че не пропускат първите месеци. Просто има огромна разлика да гледаш новородено след като си била бременна и си родила и след като не си (чисто психически и физически) То има едни родни “инфлуенсъри” сектанти, които са много вярващи уж, жената е бременна и само се снима по гол г*з, а двамата с бащата не спряха да мам шеймват другите майки през цялата й бременност. Значи за едното може да е против религията, за другото не
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия